Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84781/bmid_deti-z-bullerbynu-io4-84781.PNG 5 4614 4614

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara rolight i Bullerbyn , 1947

mundit
06.10.2013 5 z 5

astrid lindgrenová ji napsala skvěle

Marčullkas
04.10.2013 5 z 5

vzpomínka na dětství! První přečtená knížka ve škole. :)

Sasenkasuska
14.09.2013 5 z 5

Ta knížka je prostě super! 6 dětí co prožívají spolu různé dobrodružství.

LucyMi
11.09.2013

Tohle byla moje dřívější moc oblíbená knížka. Matka mi jí vždycky předčítala, a tak jsem se jednou rozhodla si jí sama přečíst a celou. V 5. třídě se mi to povedlo a pořád si ji pamatuju. Je vlastně o 6-ti dětech, které prožívaly ve svém dětství spoustu zábavy, tajemství, ale také zajímavé příhody. Např; si dělali kluci jednou srandu, že "zakopali poklad, kde jsou pravý perly" a dívky to měly hledat. Holky na to přišly a také jim odpověděly, že nejsou tak hloupé, jak si kluci mysleli a daly jim tam do plechovky ovčí bobky.
Docela dost vtipná knížka. :)
Mě osobně nejvíc přinesla dojem, jako kdybych žila na tom kopci a chodila do obchodu... Prostě mě připravila dětským způsobem budoucnost.
Tuto knihu bych určitě doporučila dětem, tak okolo 5-11 let- spíše aby jim to četla jejich máma. :D

Lauralex
31.08.2013 5 z 5

První knížka, kterou jsem úplně sama četla. A ne jednou. Od té doby jsem ji četla nespočetněkrát, a to i dnes v dospělosti. Knížka mého dětství, která jako první podnítila mou vášeň k literatuře. Moje nejopotřebovanější a nejčtenější kniha vůbec. Vracela jsem se k ní večer co večer a hltala jí pořád dokola. A klidně ji otevřu i dnes. Ať už z nostalgie, nebo prostě kvůli skvěle napsané knize.

Petra17
27.08.2013 5 z 5

Mám s touto knížkou krásné vzpomínky na dětství :) já, tato knížka a zimní večery jsme tvořily skvělou harmonii :)

katina
17.08.2013 5 z 5

Moje prvni, dobrovolne prectena kniha v "papirovem" vydani. Dcera ji jiz dostala pevnou a miluje ji jako ja.

Eliškam
31.07.2013 5 z 5

Jako malá jsme tuhle knížu naprosto zbožňovala!

Ameliii
28.07.2013 5 z 5

Vzpomínám na spoustu knížek, které jsem v mládí přelouskala a byla z nich nadšená. Nyní se k nim vracím při četbě dětem na dobrou noc a konkrétně Děti z Bullerbynu pro mě neztratily nic ze svého kouzla ani po letech. Krásné čtení o partě dětí. A líbí se i nové generaci. :-)

Tereza39
26.07.2013 5 z 5

Nádherná knížka, pro mě jedna z nejmilejších z dětství, navíc si ji ještě trochu pamatuji :- )

Lenulinka
25.07.2013 5 z 5

dalsi oblibena detska kniha, uz se tesim az ji budu cist svym detem.

Valentine
24.07.2013 4 z 5

Oblíbená knížka mého dětství. Sice si už vůbec nepamatuju o čem je, ale vím, že je perfektní :)

Adriassa
22.07.2013 5 z 5

Mé dětství, už se těím až ji budu číst svým dětem.

Mia...
22.07.2013 5 z 5

Tahle kniha i audio nahrávka na kazetě mě provázela celým dětstvím. Od té doby mám vždy chuť vytrhnout bratrovi zub pomocí šňůrky a pověsit ho na lustr :-D.

Siora
19.07.2013 5 z 5

Kniha mého dětství! :)

Manifest blech
21.06.2013 5 z 5

Má dětská srdcovka, v knihovně ji mám od dob základní školy a nedám na ní dopustit.

DariDerek
21.06.2013 5 z 5

Skvělá, milovala jsem ji a dodnes miluju :)

anibeni
19.06.2013 5 z 5

Skvělá knížka, jako dítě jsem ji milovala, teď jsem ji četla dětem a furt je to krása...

MonisPop
19.06.2013 5 z 5

Na tuto knížku strašně ráda vzpomínám. Přečetla jsem ji snad několikrát. Pro děti je přímo dokonalá a já se moc těší až jí budu číst svým dětem.

maple34
28.05.2013 4 z 5

dětská klasika, jedna z mála, které jsem slupnul v dětství...