Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84781/bmid_deti-z-bullerbynu-io4-84781.PNG 5 4611 4611

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara rolight i Bullerbyn , 1947

_sjuu_
28.05.2013 5 z 5

jedna z oblíbených knih z dětství :)

zapina
11.05.2013 5 z 5

Četli jsme ji ve škole jako povinnou četbu a já jsem za to moc ráda. Nádherná knížka!

aalexiis
10.05.2013 5 z 5

prostě klasika, která vždycky potěší. Hlavně nákup uzenek :-)

tyzik.cejka
01.05.2013 3 z 5

Dobré až někdy ve třetí polovině knihy to trochu nudí

bubo bubo
29.04.2013 4 z 5

Loni jsem ji cetla dcerce, hned pojmenovala nejmensi jehnatko Pontus, ochocila ho a chtela si ho odvezt od dedecka domu k nam [600 km} aby si ho vzala do skoly.

kam-pak
23.04.2013 5 z 5

Milovaná knížka mého dětství. No a teď - chtěla bych alespoň jedno léto v Bullerbynu.

Jančislava
15.04.2013 5 z 5

Snad nej kniha z dětství. Když jsem nemocná neváhám a čtu znova :-)

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Děti z Bullerbynu. Už jen ten název vhání člověku úsměv na tvář. Tu knížku jsem měla ráda jako dítě a snažím se knihu přiblížit i dnešním dětem, i když vyrůstají na úplně jiných pohádkách. Učím ve školce a myslím se, že jsou knihy, které by měly mít děti v podvědomí už od malička a tahle je jedna z nich.

joninho
04.04.2013 5 z 5

Astrid Lingren je světelná bytost, protože jen světelná bytost dokáže naspat knihu pro děti, která přežije po generace. Děti z Bullerbynu to dokazují. Tuším, že snad byly příběhy zfilmovány? Každopádně, já na tuto knihu budu vždycky vzpomínat jako na kolektivní záležitost. To proto, že vždycky jsem se společně se sestrou a sestřenicí přetahoval, kdo tu knížku bude mít, když jsme se sešli u babičky :) Babička pak přišla, vynadala nám, a museli jsme se do knihy dívat společně. Uf. Pro děti 5-9 let, 100%

catrinedemew
04.04.2013 5 z 5

no ta byla jednim slove d-o-b-r-a- cetli jsme ji ve skole

dalfy
28.03.2013 5 z 5

Moje oblíbená autorka a tuto knihu jsem milovala. Dnes jí čteme s 5-letou dcerou a je to krásný pocit.

Diorissimmo
25.03.2013 5 z 5

Já tuhle knihu prostě miluju. Je to moje oblíbená dětská knížka, ke které se i ted v dospělosti občas z nostalgie vracím. Krásné a milé příběhy, úžasné ilustrace od Heleny Zmatlíkové knihu dokreslují a bez nich by to nebylo ono. Jako malá holka jsem chtěla žít v Bullerbynu a mít za kamarády Lisu a Annu, Brittu, Bosseho, Lasseho a Olleo ..a prožívat s nimi jejich dobrodružství. Z té knihy vyzařuje taková laskavost, soulad lidí s přírodou a mezi sebou navzájem, že za ty krásné chvíle mého dětství strávené čtením této knížky Astrid velmi děkuji. A nejen za tuto knihu.

bibi.r
25.03.2013 2 z 5

Školní četba... ale nezanechala na mě žádné následky :D, ani ty dobré ani ty špatné... obávám se, že většinu děje jsem stihla zapomenout

J.angel
21.03.2013 5 z 5

Moje milovaná kniha z dětství..:)

magnolia
21.03.2013 5 z 5

Knížku jsem četla až svým dětem, jako malá jsem ji neměla možnost číst. Moc se mi líbila, ty jednoduché, ale přitom dobrodružné příběhy dětí. Skoro tak se dřív bavily i děti u nás, na venkově. Dětem - synovi i dceři se knížka také líbila - nejvíce falonská uzenka a trhání zubu. A to sepjetí s přírodou a také třeba soužití s dědečkem zase okouzlilo mně.

bukiet
16.03.2013 5 z 5

Čím jsem starší, tím více bych uvítal existenci Bosseho vynálezu kopce, na který by se vždy chodilo z kopce.

čohynka
08.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších dětských knížek, v dětství jsem ji milovala a i teď se k ní ráda vracím..

zj152
05.03.2013

Jedna z nejlepších dětských knížek. Četla jsem ji dceři a přesně se mi příběhy vybavovaly, když jsem je četla jako malá.

ivana02
04.03.2013 5 z 5

Pro mě nejkrásnější knížka, ke které se vracím i v dospělosti...

asam
20.02.2013 5 z 5

Krásné bezstarostné mládí. Ráda na tuto knížku vzpomínám. Už prošla několika generacemi malých posluchačů a čtenářů a stále jsou příběhy dětí milé, humorné a mají co říci i dnešním dětem obklopených audio, vide a kdoví čím vším.