Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84781/bmid_deti-z-bullerbynu-io4-84781.PNG 5 4611 4611

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara rolight i Bullerbyn , 1947

estelina2300
10.10.2012 5 z 5

Skvělá knížka která mě moc bavila.

TessDragon
29.09.2012 5 z 5

Moje dětská srdcovka. Co více k tomu dodat? Nevyměnila bych ji.

nelcisko
25.09.2012 3 z 5

Na chvíli jsem se vrátila do dětských let a to se mi líbilo :) Ale proto, abych v těch dětských letech chtěla opravdu setrvat, bych si raději přečetla np. Harryho Pottera :) Takže když toto dílo ohodnotím třemi hvězdičky, myslím, že se nikdo hněvat nebude.

Graine
16.08.2012

Klasika mých dětských let

vikaa
15.08.2012 5 z 5

Tohle byla knížka mého dětství. Zvlášť Anna mi byla moc sympatická. Dodnes si pamatuju jak šla nakupovat do obchodu...

kniholka
14.08.2012 5 z 5

Už jako malá jsem se od ní nedokázala odpoutat. Jedna z nejlepších knížek mé minulosti, současnosti i budoucnosti :-).

dark.ma93
10.08.2012

Moje dětství a to co jistě budu číst i svým dětem. Kniha, ke které se dá vrátit i v dospělosti, jednoduše proto, že k ní máte citový vztah z dětství.

VercaVerca
02.07.2012 4 z 5

Britta a Mourek byli moji favoriti :D

Zuzvil
26.06.2012 5 z 5

Toto je další z mých srdcovek, kterou četl podle mě v dětství úplně každý. Ta představa tří domů vedle sebe plná nejlepších kamarádů mě vždycky fascinovala. Astrid prostě psát umí (je ale zvláštní, že Pipi třeba vůbec nemusím), ty příběhy dětí plné dobrodružství, srandy, přátelství, jsou prostě jedinečné. No a kresby Heleny Zmatlíkové k této knize neodmyslitelně patří. Určitě se budu knížku snažit časem "vnutit" i mojí dceři.

Miken008
20.06.2012 5 z 5

Pamatuju si, že jako malý capart jsem to hltal jedním dechem.. dnes už si příliš nepamatuji, o co v knize jde, ale vím, že jsem se od ní nemohl odtrhnout :)

Makyna7
13.06.2012

Knížka mého dětství. Četla jsem ji pořád dokola...dokonce jsem některé úryvky znala zpaměti. Doporučuji například jako dárek pro dcery, vnučky nebo neteře.

Kikušák
12.06.2012 4 z 5

Knížku, kterou jsem jako malá hodněkrát přečetla. Určitě, bych si jí chtěla ještě někdy přečíst.

MysticHaa
02.06.2012

Tohle byla jedna z knih mého dětství, moc se mi líbila a a líbí... :)

joni
01.06.2012 5 z 5

Jako malá jsem ji četla minimálně desetkrát... Byla to moje první knížka, kterou jsem přečetla. Je naprosto úžasná. Znám ji skoro nazpaměť. Chtěla jsem v Bullerbynu bydleta zažívat ta dobrodružství.

Miru
22.05.2012 5 z 5

Nostalgie...až mě mrzí, že už jsem vyrostla :-)

Lucka66
16.04.2012 5 z 5

Miluji tuhle knížku i dnes :) Nejoblíbenější knížka mého dětství :)

snehule
10.04.2012 5 z 5

Tohle je knížka mého dětství (ještě teď si vybavím jak voněla). Tyhle příběhy jsou tak mile napsané, že jsou nadčasové a žádné dítě by o ně nemělo být ochuzeno.

Nibiru
03.04.2012 5 z 5

Jako dítě jsem ji četla s velkým zájmem.

Džizetka
18.03.2012 3 z 5

Kdopak by ji neznal?! : D Nádherná kniha a pokud chcete,aby dítě nebylo o nic v dětství ochuzeno,přečtěte mi tuto knihu.

sgjoli
11.03.2012 5 z 5

Kniha mého dětství. Jedna z mála, kterou dokážu číst pořád a pořád dokola a dosud se mi ještě neomrzela. :-)