Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4602 631

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

vojta888
25.01.2021 4 z 5

skvělá kniha už jsem se nemohl dočkat až ji začneme číst ve škole.

Renatka11
18.01.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu jsem si oblíbila už jako dítě, ale až jako dospělá, při předčítání mým dětem, jsem objevila, jak moc jsou vtipné! I ostatní knížky Astrid Lindgrenové miluju, ale Bullerbyn mi asi zůstane pořád nejbližší.

sandratea
13.01.2021

Komunisty přeceňovaná kniha, přitom je tolik krásné dětské literatury, ta k nám ale ze Západu nesměla a tak všichni ochají nad Dětmi z Bullerbynu, jakožto vzpomínce na dětství.

Micconda
13.01.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih mého dětství, kterou si občas otevřu i teď :)

vercas945
07.01.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka. Když jsem se naučila číst, tak moje první cesta po probuzení u babičky na prázdninách vždycky vedla ke knihovně pro Děti z Bullerbynu, a četla jsem, dokud se všichni nevzbudili. K 10. narozeninám jsem dostala svoji vlastní a byla to po svatbě jedna z prvních knížek, co jsem si přivezla do bytu. Teď ji s velkým úspěchem čteme dcerám, starší pětiletá už ji celou slyšela aspoň třikrát a kapitoly týkající se Vánoc a dvě další "Jdeme do školy a děláme si legraci z paní učitelky" a "Velikonoce v Bullerbynu" minimálně desetkrát :-) A navíc je to pro mě jedna z nejlépe ilustrovaných knih, co znám.

Lubošovo
06.01.2021 5 z 5

Kniha mého dětství ;) Četl jsem ji pořád dokola.

Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Nejmilejší knížka mého dětství :)

lamar3000
02.01.2021

Krásně psaná kniha ale i ilustrace byly moc pěkné. :)

vojta888
01.01.2021 4 z 5

Skvělá kniha, zajímavý děj, krásné ilustrace.

Uma
06.12.2020 5 z 5

Moc nádherná kniha.

Kontryhelka
30.11.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala v roce 1982 od babičky jako dárek za ukončení 1.třídy. Kniha mně nadchla od prvních chvil a celé léto jsem jí četla a nemohla se od ní odtrhnout. Je to další srdcovka,na kterou nedám dopustit. Má četstné místo v mé již dospělácké přeplněné knihově. Nic se nevyrovná dobrodružství malých švédských dětí, jejich radosti a starosti na samotě v Bullerbynu. Krásné vyprávění a krásné kresby paní Zmatlíkové.

Katrinreading
23.11.2020 5 z 5

Vzdycky mi vadily ty maluvky, pripadaly mi osklive, ale pribeh? Ten miluju. Je to moje nejoblibenejsi detska kniha!

Marketti
19.11.2020 5 z 5

Krásně jsem si s dětmi početla. Je to tak hladivé.

Clerfayt11
08.11.2020 4 z 5

Krásná milá knížka.I s dcerou jsem se k ní vracel.

klarazelena
03.11.2020

Myslím, že tahle kniha žije z nostalgie komunismu, kdy byla velmi protežovaná. Dnes je knih o dětech spousta a mnohé daleko lepší. Ale nostalgie pracuje dál a tak se kniha čte stále dokola a dokola. Učitelé to strkají ve školách dětem, protože nemají ponětí, kolik krásné literatury je všude kolem. Prostě setrvačník. Myslím, že když se odhodí ta nostalgie, tak zbyde docela obyčejná kniha.

terimila
28.10.2020 5 z 5

Nádherná knížka, jedna z nejnádhernějších, co mi kdy v dětství přišly do spárů :) Sice mi ji musela podstrčit až kamarádka v kdoví-kolikáté třídě, jinak bych na ni sama snad nenarazila... ale pak to byla láska. Kolikrát jsem to četla a představovala si, že jsem u těch dětí v Bullerbynu na prázdninách, s kým bych se kamarádila nejvíc, co bych v jaké situaci udělala! Spoustu drobných motivů si pamatuju dodnes - buzení kamarádů pomocí nitě, přivázané na palec u nohy, a vedoucí z okna ven. Stavění chodeb ve stodole se slámou. Kousek falunské uzenky, té nejlepší! A další a další. Málokterá jiná knížka ve mně budí tolik zapomenutejch pocitů, úsměvů, nádhernejch chvil a optimismu. Musím si ji pořídit, tohle je klasika, která patří do každé knihovny, co má trošku stát za to. :-)

Val
27.10.2020 5 z 5

Jedna z nejmilejších knih mého dětství. Mohla jsem jí číst pořád dokola. Chtěla jsem všechna ta dobrodružství prožívat s nimi a odstěhovat se do Švédska . Úžasná knížka .

harena
26.10.2020 5 z 5

Jedna z nejmilejších knih našich dětí, kterou jsem jim četla nejprve sama a později si ji dokonce vzaly na prázdniny a četly si v ní sami. Věřím, že se příhody a dobrodružství dětí z Bullerbynu se budou líbit i vnoučatům, určitě je jako první přitáhnou překrásné, milé a veselé obrázky Heleny Zmatlíkové.

martineden
26.10.2020 5 z 5

Srdcovka! Jak já těm dětem záviděla!

666Jitka
23.10.2020 5 z 5

Děti z Bullerbynu jsem jako malá četla 2x a měla jsem pocit, jako bych byla přímo účastníkem příběhu. Kniha se mi jako dítěti moc líbila ...