Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4611 4611

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

Baruš111
15.04.2020 5 z 5

Řada jsem si přečetla po mnoha letech Děti z Bullerbynu, je to oddechová knížka, určitě doporučuji.

ufak
14.04.2020

moje oblíbená kniha

mazlak
06.04.2020 5 z 5

U této knihy si poprvé můžu říct, tak ta nezklamala. Již jsem se vrátil k mnoha knihám, které se mi v dětství líbily, ale dnes mne neoslovily nebo dokonce se mi znelíbyly. Tato je snad první a jediná, která si i po tolika letech udržela pozici favorita.

anna.zahy
05.04.2020 5 z 5

Byla to pro mě zatím nejlepší knížka ze všech, co jsem četla!
Nejvíc se mi líbilo, jak prodávali třešně. A ještě se mi líbilo, jak Ollovi vypadl zub. Celkově to byla bezva kniha. Je plná příběhů, co podnikali Anna, Britta, Lisa a Olle, Bosse a Lasse. A má krásné ilustrace.
Už nám to četla máma, když mi bylo 4 a půl, ale už jsem si to moc nepamatovala.

Noisette73
03.04.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem jako dítě milovala a když ji dnes vidím, vykouzlí mi to úsměv na tváři a přivolá ke mě zpátky spoustu vzpomínek. Sedí si na výsostném místě v poličce kde je těch pár knížek co jsou mi věrné už od dětství, už má hodně pochroumanou vazbu chudinka, přiznávám se bez mučení dala jsem jí leckdy zabrat, je velmi otlapkaná, což je ovšem známka toho, že je knížka milována, u nás konkrétně už několika generacemi dětí a když to ještě vydrží, tak ještě určitě do ruček nějakého toho dítka poputuje.

Doubravka1975
02.04.2020 5 z 5

Patří mezi nejoblíbenější knížky mého dětství

martinastefkova
23.03.2020 5 z 5

Srdcovka z dětství, kterou jsem četla pořád dokola.

ivana5490
07.03.2020 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih z dětství.Po mnoha letech jsem si ji opět ráda přečetla.

Radka1911
03.03.2020 4 z 5

Nádherná knížka o dětském přátelství, nezapomenutelná, oblíbená.

Eunike93
28.02.2020 5 z 5

Nejlepší kniha mého dětství a nejen jeho.

BarcaStell
25.02.2020

Prima parta dětí která spolu zažívá dobrodružství.

andrea7191
19.02.2020 5 z 5

Těžká nostalgie :-D

hapac
19.02.2020 4 z 5

Kniha mého dětství s krásnými ilustrace p. Zmatlíkové.

Monika1717
15.02.2020 5 z 5

Kniha mého dětství.Před 50 lety nám ji četla paní vychovatelka v družině.

MilanCFC
05.02.2020 5 z 5

Prý jedna z nejoblíbenějších knih z dětství mé mamky, a když jsem já byl malý, rozhodně se postarala se o to, abych tak knížku otituloval i já. Čel jsem několikrát, příběhy znal nazpaměť a jsem si jistý, že ještě v budoucnu číst budu. Zkrátka nádherná, milá, laskavá knížka plná dětského dobrodružství. Dodnes si pamatuji soutěž s hráškem v lahvi a jednotlivé tipy. Dědeček samozřejmě vítěz :-)

anetka.repova
20.01.2020 4 z 5

Oblíbená kniha z dětství.

HerrPilot
18.01.2020 5 z 5

K téhle knížce jsem se dostal až před nějakou dobou na výšce, nostalgie tudíž v tomto případě nemohla zastřít můj úmysl. Přesto týhle dětský knížce těch 5* dám.

Četl jsem ji v průběhu zkouškového období, když se moje nervy a mozek začaly rozplývat do hmoty, připomínající dobře přežvýkanou dětskou žvýkačku. No a v těchhle momentech jsem pomyslně inkvizitorsky upálil skripta a věnoval se této klasice s pěknými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. A ono to fakt fungovalo! Ty jejich příhody, pohled na svět a jazyk (jakkoliv velmi infantilní a velice bezstarostné) vás prostě VPÁLÍ do míst, kde stojí jen tři domky a vy se pak strašně neradi vracíte k těm podělaným skriptům. Laskavostí a humorem bych to zařadil ke svým oblíbeným Dobrodružstvím Toma Sawyera.

Dobře Astrid (a Heleno)! K tomuhle se určitě ještě někdy vrátím (nejen v době, kdy budu mít vlastní děti).

RendyaDav
11.01.2020 5 z 5

Četla jsem ji v dětství super knížka pro děti i pro mého syna jsem tuto knížku koupila...Strašně moc jsme si užívali čtení po večer,když byl nemocný anebo když byl škaredě venku tak jsme si udělali čtecí siestu....K tomu jsme si udělali dobrý čaj zapálili svíčky v aroma lampě....

argi111
10.01.2020 5 z 5

Skvělá knížka pro děti. Četla jsem jí jako malá snad 100x

Luciett.ka
07.01.2020 5 z 5

Nejlepší knížka mého dětství.