Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4613 4613

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Kniha, která nestárne. Četla jsem asi ve druhé třídě a hned jsem si ji zamilovala, takže když ji později dostala sestra k Vánocům, pořád jsem jí ji kradla. Tenhle příběh je prostě perfektní...

Liilith
11.05.2019 5 z 5

Tuto klasiku dětské literatury doporučuji každému rodiči, který chce mít doma kvalitní a inspirativní čtení pro své děti.

certik003
08.04.2019

Milé příběhy o partě dětí, příběhy jsou krátké, takže by pro menší děti neměl být problém je číst. Pro mě to byla hezká vzpomínka na dětství.

Anie94
28.03.2019 5 z 5

Srdcovka z dětství a miloučký návrat do dětských let. Až budu mít děti tak určitě jim pořídím do knihovničky.

Knihomolka582
21.03.2019

Tahle knížka mi, když jsem byla menší hned přirostla k srdci.Krásně se to četlo,nádherné ilustrace.

LucKys
12.03.2019 5 z 5

Nejčtenější kniha mého dětství

JessieEx
08.03.2019 5 z 5

Jé, jak ráda jsem se k této knížce po asi 15-20letech vrátila. Bylo to jako setkání se starým známým. Četla jsem ji synovi večer před spaním na pokračování a vzpomínala, co pro mě tehdy znamenala. Popravdě, pro mě znamenala všechno. Jako jsem v pubertě žila seriálem Přátelé, tak jsem jako dítě žila Dětmi z Bullerbynu. Byli to pro mne kamarádi, které jsem ve skutečnosti nikdy neměla, vždy jsem byla spíš samotářský typ. O to více jsem dobrodružství známé šestky prožívala. I po tolika letech je považuji za nejlepší dětskou knihu a dojímám se nad společnými vzpomínkami.

gaaabi
02.03.2019 5 z 5

To je nejhezčí knížka z mého dětství a první tlustá, kterou jsem četla. Potom ještě dvakrát...

Theresa28
15.02.2019 5 z 5

Kniha mého dětství, moc se mi líbila. Určitě se k ní někdy zase vrátím. Minimálně ji budu číst svému synovi na dobrou noc.

KarelK.
05.02.2019 3 z 5

Četli jsme to ve škole, ale dneska si z toho nic nepamatuju... bylo to dávno, ve druhé třídě...

Zdeniczka
05.02.2019 5 z 5

Další z knížek mého dětství. Příběhy Lisy a ostatních dětí mě moc bavily. A jsem ráda, že mi ji kdysi rodiče pořídili i domů. Až děti trochu povyrostou, určitě po ní sáhnou také. :)

bellinkabell
28.01.2019 4 z 5

Kniha mého dětství.

Dimas
04.01.2019 5 z 5

Dobrodružné dětství bez televize a mobilů. Krásná nostalgie...

Hani77
02.01.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem sice znala z dětství, ale nikdy jsem ji celou nečetla. Před cca 3 roky jsme ji četly s dcerami, a protože už obě uměly číst, tak jsme se střídaly u předčítání :-). Líbila se mi, ale ne natolik, abych ji četla podruhé. A já se jinak ke knihám ráda vracím :-).

1bublina
30.12.2018 5 z 5

Knihu mi často četla maminka před spaním, pak už jsem ji četla i sama. Opravdu krásná kniha, často humorná.

KURACHJO2018
18.12.2018 5 z 5

Knihu, kterou jsem v dětství přečetl i pozpátku a moje děti taktéž. Teď ji čtou u mě při návštěvách vnoučata a já se při jejich předčítání vracím do krajiny dětství, paní Lingrenová, moc krásná práce se Vám povedla, miliony dětí jsou k vaší knize provázány celý svůj život.

DuchDoby
15.12.2018 5 z 5

Existuje někdo, kdo v mládí nechtěl do Švédska za Lassem, Bossem, Ollem, Britou a Annou a Lisou?

Chalupice
07.12.2018 5 z 5

Naprostá klasika, kterou má snad v knihovně každý. (Alespoň pevné doufám.)
I když od posledního čtení teto knihy uběhlo x let, je to přesně ta kniha, kdy si naprosto živě vzpomínám na barvité ilustrace a vůni knihy.
Proste dětství.

Marlite
05.12.2018 5 z 5

Kouzelná kniha, kterou nyní čtu ve švédštině.

Dresia
02.12.2018 5 z 5

Tohle se dá číst pořád dokola. NÁDHERA.