Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4605 631

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

pe.tik
29.04.2015 5 z 5

kniha mého dětství

Zrzavá_Tereza
23.04.2015 5 z 5

Knížka mého dětství. Miluju atmosféru toho místa, kde se knížka odehrává. A teď v dospělosti se k ní hodlám vrátit, protože se chci vrátit i do svých dětských let a prožívat zase s hlavními hrdiny jejich příběhy všedních dnů :)

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Výborná kniha, kterou jsem si zamilovala díky povinné četbě, což je úspěch, protože jinak vybírali samí kraviny:)

Damato
15.04.2015 5 z 5

Moje milovaná knížka, jedna z prvních, které jsem začala číst, tuto knihu četli se stejnou láskou i oba moji synové a doufám , že se dočkám i toho, že mi ji budou číst vnoučata

Baiba
13.04.2015 5 z 5

V dětství jsem četla snad desetkrát, pak jsem ji četla své mladší sestře a teď své dceři. Jedna z nejkrásnějších knih. Astrid Lindgrenová byla geniální. Jednoduché, prosté příběhy, ve kterých je ukryté celé dětství.

Misan1993
07.04.2015 5 z 5

Přečteno formou vyvolávání asi ve druhé třídě, příjemné čtivo pro mladší generaci ;)

jitka7
04.04.2015 4 z 5

Co k této knize říct - je to prostě klasika. Nádherná knížka.

Katschka
20.03.2015 5 z 5

To je prostě evergreen mezi knihami! Už si ani nevzpomínám, kolikrát jsem ji četla! Pro mě je to nejkrásnější dětská knížka na světě! ;)

Sandik
18.03.2015 5 z 5

Nestárnoucí kniha pro děti.

Alexander1918
13.03.2015 5 z 5

Tož Děti z Bullerbynu je kniha neobyčejná. Pro mě osobně - nejlepší knížka na světě ... a vůbec není důležité, kolik Vám je.

Carolka409
05.03.2015 5 z 5

Díky této knize, jsem se naučila číst. Teď ji čtu dceři a je z ní stejně nadšená jako jsem byla já. Doporučuji

B18r
03.03.2015 5 z 5

Moje první knížka ... Super ...

Ivka162
02.03.2015 5 z 5

Tohle je knížka kterou jsem přečetla jako první hned co jsem se naučila alespoň trochu číst a vůbec toho nelituju! Přečetla jsem jí už tolikrát a ráda se k ní stále vracím! Tahle knížka je taková moje srdeční záležitost.

pif69
24.02.2015 5 z 5

V dětství mě tahle knížka nějak minula , ale u svých dětí jsem si to vynahradil . A měl by ji dětem přečíst určitě každý rodič .

petranecka
17.02.2015 5 z 5

Knížka, která mě zjevně poznamenala na celý život. Už se těším až ji budu číst vlastním dětem :)

flawi.f
17.02.2015 5 z 5

Tohle jednou bude POVINNÁ četba mých dětí :-)
Děti z Bullerbynu je snad tou nejkrásnější dětskou knihou, kterou občas nepohrdnu ani teď, v dospělosti.

Always a reader
13.02.2015 5 z 5

Asi ve druhé třídě jsme tuhle knížku četli v češtině.. první po slabikách a pak už celá slova a věty plynule. Pamatuji si ji jako moc pěknou knížku a doteď se na ni občas stočí řeč, když vzpomínáme na dětství.

TruGs
05.02.2015 5 z 5

Měli jsme to jako povinnou četbu na národce a já jí milovala!! :3 ♥ Vždycky jsem se hlásila, že chci číst první a učitelka mě vždycky vyvolala.. Pak mě ale poslala za dveře za ,,nekázeň".. Ale to to sem nepatří.. :D Každopádně jelikož já jsem silný dobrodruh, tahle knížka mě uchvátila.. ♥ Vždycky jsem snila o dobrodružství.. o stejném dobrodružství jako prožili ,,Děti z Bullerbynu" .. :)

marca_m
17.01.2015 5 z 5

Když nad tím přemyšlím, byl to vlastně můj první kontakt se severskou literaturou, kterou mám dnes ve velké oblibě. Děti z Bullerbynu jsou jednou z nejkrásnější knih, které jsem jako dítě četla, a paní Lindgrenovou mohu klidně podezřívat z toho, že ze mě udělala knihomola :) Pocit, který si i po téměř dvaceti letech od prvního čtení pamatuju, je ten, že bych si přála být aspoň chvíli s dětmi v Bullerbynu a mít tak veselé a bezstarostné dětsví.

Jusťa
02.01.2015 5 z 5

Další nádherná kniha o Astrid.