Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4608 633

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

_Michelle_
11.07.2014 5 z 5

Kniha, kterou jsem zbožňovala celé dětství.

Madame R
01.07.2014 5 z 5

Fantastická kniha pro děti.. plná baječných zážitků

Katherine08
01.07.2014

Skvělá knížka pro děti! Jedna z mých velice oblíbených. A i teď se do ní s chutí začtu... :)

Alfinek
22.06.2014 5 z 5

Nejlepší dětská knížka!!! V dětství jsem ji přečetla nespočetněkrát... :)

Makoves
19.06.2014 5 z 5

Báječné dětské čtení.

Pihtipudas
11.06.2014 5 z 5

Nejlepší kniha na světě! Kdykoliv ji můžu otevřít na jakékoliv straně a začíst se. Vždycky mi zlepší náladu. Nic na tom nemění fakt, že některé kapitoly znám téměř nazpaměť :-)

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

nejlepší povinná četba:)

D.Zitik
21.05.2014

Krásná knížka pro dĕti s ještě krásnějšími ilustracemi. Jako malá jsem ji četla pořád dokola! :)

Es.024
12.05.2014 5 z 5

Zajímavé je, že většina příběhů nemá nějak okouzlující zápletku, prostě popisuje obyčejné dětské životy, ale přesto je okouzlující atmosféra, roztomile naivní, zábavné. Prostě krásná děstská knížka. (Četla jsem ji i dokonce v pubertálním věku.)

nerusa
05.05.2014 5 z 5

Vzpomínám si na ni, když jsem ji četla jako malá holka ve škole. Teď jsem si ji s chutí připomenula čtením dětem před spaním, líbila se jim moc stejně jako mně před lety.

stovice
26.04.2014

Skvělá knížka, četla jsem ji na základce tak v 5 třídě. jako jediná z knížek co jsme tehdy ve škole četly. :) Těším se až ji bude číst ve škole sestřenka, abych si ji na víkend půjčila.

Šárka5875
18.04.2014 5 z 5

Úžasná knížka, jako dítě jsem ji zbožňovala a byla schopná ji číst pořád dokola.

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Skvělá knížka jako dítě jsem ji zbožňoval a když přidám nádherné ilustrace paní Zmatlíkové... :)

Antoaneta
10.04.2014 5 z 5

Úžasná kniha moc ráda jsem ji četla nyní se ji chystám koupit pro své děti.Krásné příběhy které děti prožívají dokáží dětskou dušičku vtáhnout do příběhu.Doporučuji do každé dětské knihovny.

Verrrunka
08.04.2014 5 z 5

Nádherné příběhy, se kterými jsme strávila dětství… Ostatní dětskou literaturou jsem pohrdala a raděj četla Garpa..:-D

Roselunda 1928
23.03.2014 5 z 5

Dobrá oddechovka pro mladší čtenáře, tuhle knihu mám moc ráda!

silazwyku
16.03.2014 5 z 5

Má zasloužené místo v mé knihovně - vzpomínka na dětství, na základní školu, na bezstarostný život :-)

wercayk
04.03.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská kniha. :)

Lodja
03.03.2014 3 z 5

Nejoblíbenější knížka mé maminky, která ji do mě tlačila horem spodem, že jsem si ji nemohla snad ani tak moc oblíbit. Některé příhody (a nejvíce mi asi utkvěla Skříňka mudrců) jsou ovšem legendární a já se domnívám, že pokud budu mít někdy děti, taky od tohoto nezůstanou uchráněny.

Mamie
23.02.2014 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství.