Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4609 633

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

melodrama
16.02.2014 5 z 5

Bezva knižka, půjčila jsem si jí v knihovně a později jsem jí dostala k Vánocům.

Moňa69
16.02.2014 5 z 5

Nejlepší je ta část, kdy jde Lisa s Annou nakupovat pro celou dědinu a musí se stokrát vracet :D

Jia
12.02.2014 5 z 5

Nádherná nestárnoucí knížka, která mě provází celý život a pořád stejně se mi líbí. Veliký podíl na oblíbenosti mají určitě i překrásné obrázky Heleny Zmatlíkové.
Jedna z nejpovedenějších knížek pro děti, co byly kdy napsány (a nakresleny).

Eumenida
08.02.2014 5 z 5

Půvabná knížečka, návrat do dětství. A přestože tenkrát neměly děcka z Bullerbynu ani počítače, ani mobily, ani tablety a snad ani televizi, vůbec se nenudily a jejich dětství bylo pestré a plné her. Doba, na jakou se později vzpomíná s láskou a nostalgií.

ladypink
28.01.2014 4 z 5

Klasika :) první povinná četba na základní škole.

Anna Hubička
28.01.2014 5 z 5

Krásné bezstarostné časy plné zábavných her, kéž bych tak mohla být jedním z těch 6 dětí a prožívat s nimi jejich veselé roky .
Vždycky ráda a s láskou vzpomínám na to, jak jsem poslouchala předčítané příběhy. Je to jedna z mých nejoblíbenejších dětských knížek :))

DanielaH
26.01.2014 5 z 5

Četla jsem několikrát

Oifa
24.01.2014 4 z 5

Krásná vzpomínka na dětství. :)

fruitbueno
15.01.2014 5 z 5

Jako malá jsme si se sourozenci, sousedy a sousedky na Děti z Bullerbynu hráli. Byla jsem Britta :)))))

triana
05.01.2014 5 z 5

Mám ji s věnováním "K devátým narozeninám", tedy už téměř 40 let, a stále se k ní s radostí vracím... a teď už ji miluje i má dcera. Děti z Bullerbynu jsou asi opravdu NEJ knihou mého života :-)

adelajonakova
27.12.2013 3 z 5

Krásná knížka :)

KattyV.
13.12.2013 5 z 5

Klasika. Mnou přečtená asi pětkrát. :-)

Daffodila
24.11.2013 4 z 5

Čteno pořád dokola v první třídě základní školy. Někdo by řekl, že jí začnu nesnášet. Kupodivu se mi pořád celkem líbí.

sumcicka
08.11.2013 5 z 5

Jedna z mých nejmilejších dětských knih. Pamatuji si, že mi ji nejprve četla maminka a poté jsem si ji několikrát přečetla i sama a to i ve věku, který se již ani zdaleka neblížil dětskému...:)

Maica
07.11.2013 5 z 5

Kniha mého dětství, kniha mého srdce. Kolikrát jsem ji četla? Těžko říct. Nemám zdání, proč mě tak baví, ale nedám na ni dopustit. A opovažte se mi říct, že ji nemáte rádi! :-)

Bason
07.11.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z dětství, ke které se teď při večerním čtení dceři mileráda vracím:).

Šárkys
05.11.2013

má dřívější nejoblíbenější kniha z dětství no i když ještě pořád trochu dítě jsem :)

MartinaF
05.11.2013 4 z 5

Nestárnoucí příběh o dětech z Bullerbynu. Příběh okouzloval už naše rodiče a bude okouzlovat i naše děti.

starenapanena
25.10.2013 5 z 5

Úplně souhlasím s rusalkou123.Krásná knížka s obrázky od paní Zmatlíkové .Neměla by chybět v žádné dětské knihovničce.

rusalka123
08.10.2013 5 z 5

Nedílná součást mého dětství.:-) A každá kapitola nedílná součást knihy. Pro mě zvlášť některé. Např."Falunská uzenka, ta nejlepší", to je pro mě takové heslo.:) A moc se mi líbí, že co si tu pročítám komentáře, tak podobná "hesla" s některými lidmi úplně sdílím. A nebo má každý jiné a to je ještě lepší - že to je něco, bez čeho si Bullerbyn nedokážeme představit a kdykoliv nám to vykouzlí úsměv na tváři.:-) Ke knížce mám prostě úplný citový vztah.:-)