Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4600 631

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

E_Lan
30.12.2014 3 z 5

Nakonec docela slušná knížka, která mě jako malého minula a teď jsem se k ní vrátil s naší malou dceruškou. Zpočátku těžké (hlasité) čtení kvůli dětskému vyjadřování, ale nakonec je to velmi zajímavý a příjemný počin. Navíc velmi optimistický a tak nějak zvláštně reálný ze života.

Bablu
21.12.2014 5 z 5

Moje oblíbená kniha z dětství, do kterého jsem se teď vrátila, když jsme jí dceři četli před spaním. Krásné ilustrace a roztomilé příběhy, prostě klasika.

Bublushka
07.12.2014 4 z 5

Moje láska z dětství a stále oblíbená kniha. Této knize vděčím za mnohé a jasně vím co dám i svým dětem :)

Rade
01.12.2014 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství. Úžasné příběhy ze života šesti dětí plné napětí i legrace. A k tomu ještě nezapomenutelné ilustrace Heleny Zmatlíkové. Byla jsem z té knížky tak unesená, že když jsem povyrostla, vymýšlela jsem si sama další osudy dětí z Bullerbynu, když dospěly...
Moje kolegyně tuto knížku neznala, na moje doporučení si ji přečetla až jako dospělá - a ono to fungovalo i tak! U příběhu s "falunskou uzenkou, tou nejlepší", se při čtení v metru smála nahlas.

jana.hud
28.11.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská knížka, četla jsem ji mnohokrát a i teď v dospělosti si jí znova ráda listuji. Jsem ráda, že i dcerce se líbí a že ji její paní učitelka vybrala jako knížku,kterou čtou v hodinách.

pavlína0101
27.11.2014

Překvapuje mě, kolik lidí tuto knihu považuje za nejlepší knihu z dětství...syn ji měl teď jako povinnou četbu, tak jsem znovu nahlédla...ale ilustrace jsou krásné, to ano.

Katy007
31.10.2014 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství :) předčítala jsem ji mladšímu bráškovi a všechno se mi znovu vybavovalo

Ka-čí
26.10.2014

Klasika,na které vyrostlo snad každé dítě! Je škoda,že dnes už nepatří mezi povinné čtení ve školních lavicích,jako tomu kdysi bývávalo...

aduska9561
12.10.2014 4 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Tuhle knihu prostě miluji :)

adorjas
12.10.2014 5 z 5

Kto by nechcel bývať na malej usadlosti?! Mať celučký svet pre seba?! Mať zopár najlepších kamarátov?! A spolu s nimi objavovať svet?! Už sa teším, keď túto knižku predstavím svojmu dieťaťu :)

venea
30.09.2014

nej nej nej nejlepší kniha v dětství :) nedavno jsem ji opet otevrela a mela jsem takovy zvlastni pocit.. :) ikdyz jsem tu knizku strasne dlouho neceta mela jsem pocit ze ji znam nazpamet :)

gilt
01.09.2014 5 z 5

Nejlepší dětská knížka - aspoň pro mě. Je tak laskavá, humorná a okouzlující. Dodnes ji čtu, když jsem nemocná.

Pivísek
31.08.2014 5 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství! :o)

LucinaHypiska
02.08.2014 5 z 5

Kdo tuto knížku nečetl, jako by nežil.
Úžasná a krásná kniha pro děti. Já ji mám doma na poliččce mezi oblíbenými knihami a dodnes umím nazpaměť asi první odstavec, jestli ne více. :)

Yaruschka
30.07.2014 5 z 5

Obě babičky a moji rodiče se kdysi zřejmě moc nedomluvili, páč jsem tu knížku dostala hned třikrát :-)). Považuji tu dobu za "životní bod", ze kterého odstartovala má náklonnost a láska k severským zemím:-)) Takže děkuji babičkám a tatínkovi do nebíčka a mamince domů za to, že mi jí koupili :-)):-))

Illaa
22.07.2014 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih pro děti. Provázela mě celým dětstvím, opakovaně jsem si ji četla, když jsem na ni měla prostě jen náladu. Vzpomínám si, jak moc mě bavily osudy těchto malých hlavních hrdinů. Knihu doplňovaly hezké ilustrace, které měly také velký vliv na můj zážitek ze čtení.

ritz
22.07.2014 5 z 5

Milovaná kniha mého dětství i dětství mého syna, četli jsme ji pořád dokola a pořád jsme se příběhů dětí z Bullerbynu nemohli nabažit.

Gallaxy
15.07.2014 5 z 5

Jako dítě jsem ji přečetla několikrát, nejde ani spočítat :) Svým způsobem jsem hrdinům záviděla jejich dětství a chtěla prožít něco podobného, možná portotže jsem odkojená Prahou :D

_Michelle_
11.07.2014 5 z 5

Kniha, kterou jsem zbožňovala celé dětství.

Madame R
01.07.2014 5 z 5

Fantastická kniha pro děti.. plná baječných zážitků