Detektivní hry (Past na myši, Pavučina, Svědkyně obžaloby)

Detektivní hry (Past na myši, Pavučina, Svědkyně obžaloby) https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368202/bmid_detektivni-hry-past-na-mysi-pavucin-pcz-368202.jpeg 5 173 22

Milovníci Agathy Christie zajisté vědí, že slavná spisovatelka vytvořila vedle ohromujícího množství detektivních románů a povídek též šestnáct divadelních her (a nejnovější průzkumy ukazují, že patrně nejde o definitivní počet). Tento soubor přináší trojici z nich. Legendární londýnské představení Pasti na myši zaznamenalo od svého prvního uvedení před pětašedesáti lety už více než dvacet tisíc repríz a dodnes baví další a další diváky. Svědkyni obžaloby (1953), adaptaci stejnojmenné povídky ze sbírky Smrtonoš, označují kritici za nejlepší autorčin divadelní počin. A Pavučina (1954), napsaná a původně určená pro oblíbenou britskou herečku Margaret Lockwoodovou, patří pro změnu k nejzábavnějším. Ctitelé napínavých příběhů z pera královny zločinu si perly její dramatické tvorby rozhodně vychutnají! 2. vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Divadelní hry
Vydáno: , Knižní klub

The Mousetrap / Witness for the Prosecution / The Spiderweb , 2012

Peter.Melon
02.10.2013 5 z 5

Velmi dobrá kniha.Náhodou se mi dostala do rukou.Je dobře napsaná a nutí k zamyšlení.Autorka zvládla ony tři divadelní hry v této knize velmi dobře.Autorka v této knize působí inteligentním a věcným dojmem...

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Obvykle nečtu divadelní hry moc ráda, připadají mi na čtení poměrně nepříjemně. Ale Agatha je prostě Agatha. Zajímavé je, že v knize jsou tři hry a každá je úplně jiná.
Nejznámější Past na myši, která se v Londýně hraje už desítky let se mi vlastně líbila nejméně. Na jevišti to možná působí jinak - dům odříznutý od světa sněhovou vánicí... vrah, který už zabil a chystá se zabíjet znovu...podivná skupina lidí, kteří se sešli na jednom místě...prostě tajemno a napětí, ale v knize to podle mne nefunguje tak dobře jako na jevišti. A na rozdíl od většiny klasických knih se vrah dá odhadnout snadněji.
Zato druhá hra - Svědkyně obžaloby to je jiná káva. Několik zlomů v ději, když už předpokládáte, že víte, tak je zase všechno jinak a není to naposledy. O čem to je? Mladý muž, chudý ale, ale sympatický je obviněn z vraždy starší ženy, která si ho velmi oblíbila a odkázala mu celé své jmění. Alibi mu má poskytnout jeho manželka. Udělá to? A je to vůbec manželka?
Do třetice - hra Pavučina. Christie ji napsala na míru tehdejší známé komediální herečce. proto je hra spíše než napínavá detektivka komedií plnou omylů a nepravděpodobných situací, lehce okořeněných jednou mrtvolou. Ale velmi zábavná. Umím si předtsvit, že výborná herečka v hlavní roli z toho nejspíše udělá opravdovou lahůdku pro diváka. Bát se nebudete, ale bavit nejspíš ano.

divadelní hry

Část díla