Primární důvěra - prst na spoušti

Primární důvěra - prst na spoušti https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389691/bmid_primarni-duvera-prst-na-spousti-8LT-389691.jpg 5 225 73

Jak dobře znáte lidi ve svém bezprostředním okolí? Své sousedy, přátele, spolupracovníky? Tušíte vůbec, kolik má jejich viditelná slupka vrstev a že dohlédnete jen do míst, kam vás oni sami pustí? Budete věřit jejich slovům, i když se ukážou v rozporu s objektivní skutečností? A jak se zachováte, pokud se i přesto budou dál dožadovat vaší primární důvěry? Detektiv Miko Syrový jen bezmocně přihlíží zatčení jednoho ze svých nejbližších přátel. Každým krokem, kterým se pokouší na první pohled absurdní obvinění zvrátit, se dostává stále hlouběji do labyrintu nejistoty, pochyb a výhonků minulosti. A nejen to. Celou tu dobu má pocit, jako by na něj mířil někdo s prstem na spoušti.... celý text

akcive11
19.03.2021 5 z 5

Naprostá bomba! Knihu jsem četla se zadrženým dechem.

EvikU.
02.03.2021 5 z 5

Můžu dát méně než 5*? Nemůžu. Prostě ne. Knihu po které sahám v každé volné minutě do ruky dát menší hodnocení nemohu. Ale nepochopila jsem proč je to rozdělený do dvou knih. Na konci když není nic vyřešené mi ty názvy konečně došly. Takže musím hned na poslední díl této série.

A nechce se mi tomu věřit zrovna tak jako Mikovi. Takže si moc přeji, aby to neskončilo tak jak to vypadá, protože tyhle dva chlapi, Miki a Tony jsem si oblíbila. A fakt bych se naštvala, kdyby to najednou bylo jinak a nebyli to férový chlapi nebo i jen jeden z nich.

cucik14
02.03.2021 5 z 5

Opět skvělý příběh! Celou dobu jsem doufala, že to Tony neudělal. Konec je hodně otevřený, takže se co nejdřív vrhnu i na 10. díl :)

Nikol117
02.01.2021 4 z 5

Ceske autory detektivek moc nemusim, nicmene diky teto knize menim nazor. Do knihy jsem se opravdu zacetla, policejni prostredi me bavilo, pribeh taky. Jen to teda sakra blbe skoncilo, takze urcite kupuju dalsi dil, at vim jak to dopadne. :)

Brembelik745
09.12.2020 5 z 5

První díl zajímavého příběhu. V hlavní roli tentokrát Tony.... Opravdu mě zajímá jak to dopadne... Líbila se mi změna, že tentokrát byl tento díl rozdělen na 2 knihy. Jen nevím jak přežiju až pak už nebudu mít co číst, protože zatím příběhy Mika končí :-(

i.stefany
25.09.2020 5 z 5

Primární důvěra je to, co od nejbližších přátel a rodiny očekáváme. Ale co když je po vás žádána i přes všechny důkazy, které jednoznačně svědčí proti? Zapochybujeme? Ať se na to díváte z jakékoliv strany, nevidíte světlo na konci tunelu,... ale možná bude stačit, podívat se na to z jiného úhlu pohledu.

miloslav0399
25.09.2020 3 z 5

Nějak to není ono, a nyní už vím i to, že 2. díl to nezachrání...

daja51
15.09.2020 5 z 5

Další "goffovka" za mnou - a opět super počteníčko, už teď sahám po navazujícím díle- za mě velká spokojenost.

Blafoun
07.08.2020 5 z 5

Super kniha od mého oblíbeného autora, více u druhého dílu.

ctenarkaEva
03.08.2020 5 z 5

Bezva čtení z českého prostředí. Otevřený konec nabádá k tomu ihned si přečíst i pokračování. Neodolala jsem a byla jsem spokojená.

Lenka.Vílka
19.07.2020 5 z 5

"Bad Habits - Silverstein"

To je poprvé, co musím vydavatele (MF v rámci série) pochválit za anotaci. Oni v ní nic nevykecali! No, vlastně z ní nebylo zřejmé vůbec nic a to mi udělalo velkou radost.

Opět bych ráda poděkovala zdejším uživatelům za radu, že nemám mít mezi devátým a desátým dílem velkou časovou mezeru (snad ten týden dám!). Protože Primární důvěra je fakt pecka!

Opět je to spíš (na více prostoru) takovej ten "myšlenkově dumací díl". Tony, parťák Mika se dostal do velkýho průseru. No, a teď se jenom musí přijít na to, zda se do něj dostal omylem a nic neudělal, nebo protože si nedával bacha a přišli mu na to. Protože autor nám nedá nic zadarmo. Nenaznačí, nepomůže. Ale na druhou stranu. S Tonym jsme už my čtenáři strávili dost času, ne? Měli jsme šanci ho za tu dobu poznat? Měl tu šanci kdokoliv jiný v knize? A jak vy sami poznáte, komu věřit? A budete věřit Tonymu?

A teď...ať napíšu cokoliv dál, byl by to spoiler a to vážně nechci. Takže zip na puse, teda na prstech a už ani slovo na klávesnici. Ale něco mi vrtalo celou dobu v hlavě. Proč nezamknul? Proč by teda, ku%#a, nezamknul? Po větě "Teď to bude bolet.". No, prostě...některý věci nevíte dlouho. Některý věci víte hned. Některý věci nechcete vědět hned. Některý nechcete vědět vlastně nikdy.

Dočetla jsem dobrou knihu. Dočetla jsem dobře napsanou knihu. Přesto se nemohu zbavit dojmu...jak to jenom napsat. Obsah téhle knihy šel napsat mnohem prostříhaně. Což by byla ovšem škoda a všichni to víme. A možná bych byla i zklamaná. Protože to je napsaný fakt dobře. Ale zase si říkám, proč to nevyšlo v jedné knize? Protože je čtenář téhle série zvyklý na určitý počet stran? Protože nás chtěl autor potrápit?

mi-380
16.07.2020 4 z 5

Chutná a výborně stravitelná jednohubka. Jedna ale nestačí, je to poloviční sousto, ochutnávka, rozpůlená kniha. Miko jako obvykle nedělá svou běžnou práci, ale pomáhá v nouzi jednomu ze svých nejbližších – výchozí situace, na kterých je celá tato série založena. Autor potvrzuje své vypravěčské schopnosti, hned se pouštím do pokračování.
85 % (zatím 99 hodnotících s průměrem 93 %).

TaLu
01.07.2020 5 z 5

Překvapující pokračování vyvolávající otázky.
Známe ty, které označujeme za blízké lidi?
Věříme, pokud nás někdo požádá, i když vše vypadá jinak?
Dokáže Mika pracovat, když mu hlavou víří úplně jiné myšlenky?
Jak může policista přežít bez úhony ve vazbě a kolik to bude stát ?
Na autorových knihách toho mám ráda hodně, například to, že nemusí popsat 800 stran, aby nás, své čtenáře, udržel v napětí a vysvětlil vše potřebné. Pokračování mám naštěstí připravené. Miko je sympaťák, jen ve vztazích se ženami mu to moc nevychází....,
Na Tonyho to určitě někdo nalíčil, otázkou zůstává proč, zřejmě se zase oba do něčeho zapletli.

Wabinka
20.06.2020 5 z 5

Výborný,uvěřitelný příběh.Miko je sympaťák.Jdu hned na pokračování,ať vím,jak to s Tonym dopadne.

harena
08.06.2020 5 z 5

Skvělé jako vždy a ještě víc napínavé, protože tady se jedná o Mikyho parťáka Tonyho. Na Tonyho je uvalena vazba, ale Miko a ani já nevěříme, že udělal to, z čeho je obviněn. Sláva, druhý díl mám po ruce, tak hned jak to půjde, budu pokračovat ve čtení.

janina66
05.06.2020 5 z 5

Jsem nadšená!! Opět super. Zase Miko řeší zapeklitý případ v osobní rovině parťáka Tonyho. Martin Goffa se s každou další knihou zlepšuje v jasném, rychlém a strhujícím ději. Vyjadřování myšlenek Mika je velmi osvèžující. Tento díl má výbornou zápletku. Otevřený konec. Ale už mám doma pokračování. Už se těším! ☺

Katania
29.05.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších českých krimi autorů!

Dela111
31.12.2019 5 z 5

Opět vynikající zápletka! Ačkoli Miko sám je policista, nikdy nečteme o jeho případech, ale vždy se řeší případ či neštěstí, které potkalo jeho osobně nebo někoho z jeho blízkých. Tentokrát je v obrovském průšvihu jeho parťák Tony.
I tento díl je skvěle napsaný, je napínavý a nechybí ani vtip a ironie. Jediným mínusem je, že příběh není uzavřený a pokračuje v další knize. Při tom nízkém počtu stran by bylo lepší vydat to celé jako jednu knihu. Takže doporučení s tím, že je nutné mít po ruce hned 10. díl :-)

šipek
26.12.2019 4 z 5

Tak tento autor se velice dobře čte. Objevil jsem ho až zde na databázi knih, kde je úžasné prostředí pro čtenáře. Kniha má spád, napětí. Upozorňuji čtenáře, že to chce mít hned připravený další díl. Kniha je dost krátká s otevřeným dějem, tak hurá na další díl.

Niraj
11.10.2019 5 z 5

Přečteno za jednu noc a následné ráno. S tím jsem však nepočítal a druhý díl si nechal doma. To byla zásadní chyba !!! První kniha skončila v tak napínavém okamžiku, že se teď proklínám. Opravdu skvělý příběh.

Jinak Goffovy knížky patří k mým nejoblíbenějším, je vidět, že se autor v tomto prostředí pohyboval a zná ho velice dobře, takže příběhy vyznívají velmi reálně. Díky za ně.

Martin Goffa
česká, 1973