Primární důvěra - prst na spoušti

Primární důvěra - prst na spoušti https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389691/bmid_primarni-duvera-prst-na-spousti-8LT-389691.jpg 5 225 73

Jak dobře znáte lidi ve svém bezprostředním okolí? Své sousedy, přátele, spolupracovníky? Tušíte vůbec, kolik má jejich viditelná slupka vrstev a že dohlédnete jen do míst, kam vás oni sami pustí? Budete věřit jejich slovům, i když se ukážou v rozporu s objektivní skutečností? A jak se zachováte, pokud se i přesto budou dál dožadovat vaší primární důvěry? Detektiv Miko Syrový jen bezmocně přihlíží zatčení jednoho ze svých nejbližších přátel. Každým krokem, kterým se pokouší na první pohled absurdní obvinění zvrátit, se dostává stále hlouběji do labyrintu nejistoty, pochyb a výhonků minulosti. A nejen to. Celou tu dobu má pocit, jako by na něj mířil někdo s prstem na spoušti.... celý text

haski
12.02.2019 5 z 5

"Gofa" je dobrý a čím dál lepší spisovatel. Jeho Miko je snadno uvěřitelný, není namachrovaný a má kromě svých špatných vlastností i ty dobré. Dokáže pomoci kamarádovi, když je v totálních s....ch, ale závěr už si musíte vydedukovat každý sám. Třeba to zmíní v příští knize. A hlavně, je z českého prostředí.

Ladys
10.02.2019 4 z 5

Jo, bylo to dobré, ale asi jsem byl natěšený moc, protože taková kláda, jak tu všichni píšou, to zase nebyla.
Moje první setkání s autorem a dopadlo to dost slušně.
Miko je polda z masa a kostí, na kterého občas něco padne. Něco dá, něco nedá a to beru. Není to neomylný nejbystřejší a nejšikovnější polda jako Ríša Krauzů od Dominika Dána. I když dánovky teda jinak žeru i s kostma :-)
Jestli ostatní díly budou tak dobré, jako tento, tak to vypadá, že jsem narazil na sérii, kterou si přečtu celou.

kap66
14.01.2019 5 z 5

"Dálnice D1 v rozkladu, pražské ulice v rozkladu, prezident v rozkladu a slunce se rozhodlo to všechno spálit na uhel."
Vypjatý a napínavý díl, snad i více než ostatní. Miko má z mého hlediska několik chyb: má jiný vkus na alkohol - nepije pivo :-), na ideální ženu - líbí se mu Eva Mendes :-) a na hudbu - neposlouchá to, co já :-), ale rozhodně nepostrádá potřebu pomoci blízkému člověku, který je v opravdu děsivém průšvihu. Takže mu odpouštím nejen ten pochybný vkus, ale i to, že svému autorovi dovolil nechat ho v rozkladu až do dalšího dílu. Snad to bude trvat kratší dobu, než se dá do pořádku dálnice i to ostatní! Těším se maximálně.

Missynka
08.01.2019 5 z 5

Martin Goffa je skvělý autor, který umí dokonale a reálně vykreslit jakýkoliv příběh. Čtenáře udrží v napětí, vyvolá v něm všechny emoce na které si vzpomenete. Primární důvěra dokazuje, že autor je každým dílem lepší a lepší a Míko Syrový větším a větším sympaťákem. Jen si říkám jestli té smůly nemá už fakt moc. Já být v jeho kůži, tak nevím nevím zda bych ty rány osudu ustála. Každopádně doufám, že se brzy dočkáme dalšího pokračování, kde se dozvíme jak to vlastně celé bylo a proč.

hanka175
06.01.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal, jen mě trochu mrzí otevřený konec - snad bude brzy pokračování.

Tiyna
13.12.2018 5 z 5

Martin Goffa opět nezklamal.. Skvělá kniha, která se čte úplně sama a najeden nádech.. doporučuji :)

Martiiiik
13.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha, ostatně jako vždy.. Souhlasím s ostatními, ten konec je mučením.. Martin je obrovský talent a už se moc těším na další knihu, už aby to bylo :-) Myslím, že to stačí jako doporučení každému, že kniha opravdu stojí za přečtení.. Ale radím nechat si to na delší volno, protože kniha vážně nešla odložit a je 3:18 ráno :-D

bagel
11.12.2018 4 z 5

Jako obvykle vynikající, škoda neuzavřeného konce, ale aspoň doufám v brzké pokračování.

V28
10.12.2018 5 z 5

Přidávám se ke komentářům ostatních a jen se klaním před Martinem Goffou, králem naší krimi. Chtěl bych napsat, že tohle byla nejlepší kniha, absolutní pecka od které se nešlo odtrhnout, napínavé, čtivé i vtipné ale to by nebylo spravedlivé. Hlavně proto, že taková je každá jeho krimi a závidím těm, kteří ještě mají jeho knihy před sebou.

konicekbily
02.12.2018 5 z 5

V mé oblíbené knihovně, kde si vypůjčuji, se mi náhodou dostala do rukou tato kniha. Neznaje autora, ani titul, pustil jsem se do čtení. A výsledek? Konečně jsem objevil dalšího mladého českého autora odpočinkové literatury.

davidurban1973
11.11.2018 4 z 5

Velice dobře napsaný thriller, ktery se drží skutečnosti a v ničem nepřehání. Rozhodně uvěřitelné.
Myslím že knihy o Miko Syrovém jsou čím dál tím lepší.
Škoda, Že se nejedná o uzavřeny případ jako v předchozích knihách.

Sirius
03.11.2018 5 z 5

naprosta sleha od ktery se neodtrhnete. Martin Goffa jest pro me nejlepším detektivkarem soucasnosti. A ten konec - ty vole! Do podzimniho necasu cteni jak delany

encyklopedie
01.11.2018 5 z 5

...kniha s velkým otazníkem?.... ted jen bude záležet kdy Goffa předloží další "vyšetřovací spis" ......
...už dávno je absolutní jednička na českém detektivním poli ..... nic jiného nejde řešit
100%

Martin Goffa