Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4470 757

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Eldvittnet , 2010

beran25
21.02.2015 4 z 5

O třídu lepší než NESBO.

Alča I.
19.02.2015 5 z 5

Krásné čtení. Sice dosti drastické scény, ale spád, napětí. Moc se mi kniha líbila. Doporučuji

aguslava
04.02.2015 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale docela mě zklamala, celé to bylo tak nějak "přitažené za vlasy" , občas docela nelogické, chvílema nuda a ten konec......naprostá zbytečnost

lenka9893
03.02.2015

Knihy Larse Keplera mi byly doporučeny. Začala jsem Hypnotizérem, během dvou dní (četla jsem v nemocnici) jsem knihu přečetla. Hltala jsem stránku po stránce. Věděla jsem, že bez komisaře Joony už další dny nevydržím. koupila jsem si Svědkyni ohne a Písečného muže. do týdne nebylo co číst. bylo to strhující, mrazivé. prostě jen čtete a čtete a čtete...

Timor
29.01.2015 5 z 5

Zvrat který jsem opravdu nečekal. Perfektní

Thamilka
28.01.2015 5 z 5

Perfektní kniha!!!!!!!!!! Napínavá od začátku až do konce! Doporučuji přečíst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D

Iva B.
26.01.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem, výborné!

Neobee
24.01.2015 5 z 5

Výborná kniha... doporučuji :-)

Meluzínka
17.01.2015 5 z 5

Moje 1.knížka od Keplera a musím říct je to síla. Od začátku do konce je napínavá. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Tak doufám že další mě nezklamou.

joki
01.01.2015 5 z 5

Výborné,skvělé,jako vše od Keplerů

LavinaVRovine
29.12.2014 1 z 5

Mám za sebou asi 10 krimi knih, takže nejsem žádný znalec, ale už jsem pochopil, řekněme novodobou, dějovou linii - vražda-dopadení špatného-zvrat-konec. Tato kniha není výjimkou.
Ještě drobná vsuvka, jak Říká Harry Hole -najdi motiv, najdeš vraha.

S těmito velice základními informacemi je vám vrah z 90% znám někde kolem strany 120, pokud ne, přeskočtě na 300 (nebojte, o nic nepřijdete), kde vám to už jistě dojde (Pokud ne, velice vám závidím, protože vás musí všechny knihy mega bavit). Dobrá ale, knihu jste rozečetli a chcete ji dolousknout, protože je napsána velice nudným, odměřeným stylem, takže až do konce!
Tákže vše je zdárně vyřešeno a on není konec knihy? Ehm? To se vás jen autor snaží na konec dojmout osobní tragédií hrdiny, jenž je absolutně irelevantní k ději této knihy! Well done!

Ještě malá perlička na konec - vážně máme věřit, že holka půjde za chlápkem, jenž ji prodal, když byla malá,s žádostí o to, aby malého chlapečka navrátil matce/dal na policii?

moncam
27.12.2014 5 z 5

Vynikající, skvělé. Joona Linna je nepřekonatelný. Jednoznačně vrchol současné krimi.

Pavlnka
21.12.2014 4 z 5

Knížka hodně zajímavá, četla jsem pořád a všude. Konec mi naprosto nesedl a přišel mi zbytečný. I přesto udělují vysoké hodnocení a těším se na další.

RecycledCarrey
20.12.2014 5 z 5

Geniální!

motolka
16.12.2014 5 z 5

Nádherná knížka

Vojslava
13.12.2014 5 z 5

Velmi strhující příběh, který kromě řešení mrazivého příběhu napoví i řešení tajemství z dílů minulých. Moc jsem si četbu užila, i svou obvyklou večerku jsem kvůli tomu přetahovala. Na temné zimní večery velmi sugestivní kniha...

TomasV.
30.11.2014 5 z 5

Opět strhující děj a tempo, které se neustále stupňuje a na konci vás nutí číst stále rychleji a rychleji... A opět švédská policie, která se na místo čino dostane vždycky o chvíli později než komisař Joona Linna. Ještě že tohoto finského sympaťáka mají ve svých řadách!

marlowe
19.11.2014 3 z 5

Ani nedokážu definovat, CO mi na knize vadilo nejvíc. Jestli ten chladný, nezúčastněný styl vyprávění, nebo příběh, postavený tak nějak "divně" a "nakřivo", anebo ten všudypřítomný, nepříjemný pocit nepohody, který jsem při čtení permanentně zažíval.
Vždycky hodnotím knihy a filmy podle toho, jestli budu ochoten se k nim někdy vrátit.
O Svědkyni ohně mám jasno: Nikdy víc!
I přesto, pseudonyme Keplere, vám píši slušných 60%, protože - přes všechny výtky - váš příběh obsahuje řadu zajímavých prvků a linií.

gumkacik
16.11.2014 5 z 5

Lars Kepler mě prostě baví. Kniha po celou dobu drží rychlé tempo, má skvělou atmosféru a čte se prakticky sama.

Anya636
10.11.2014 3 z 5

Po přečtení Hypnotizéra jsem očekávala od další Kepplerovy knihy trochu víc. Stejně jako u Hypnotizéra po vystavení příběhu asi do půlky kniha více méně slábne a děj stagnuje na mrtvém bodě. Po půlce už ale děj opět nabírá na spádu, jen mi trochu vadí thrillerová podoba příběhu, jakoby napasovaná na filmový scénář... Nicméně za tři dny byla kniha přečtena i tak.

vraždy detektivní a krimi romány severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967