Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4208 829

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

Kočičáci
24.01.2016 5 z 5

Páni, co na to říct... opět skvělé čtení, napínavé jako hrom, od knihy se nedá odtrhnout.
Ještěže bydlím ve třetím patře, protože mít domeček s velkými prosklenými okny do zahrady, tak nevím nevím, jestli bych se strachy nezbláznila.
Autoři se knihu od knihy zlepšují. Také kvituji, že ubylo těch málo uvěřitelných akčních scén. Jen snad konec mohl být kapánek svižnější...ráda doporučuji :-)

veronika1928
24.01.2016

Vynikajicí jako vždy,přečteno jedním dechem.

Mademoiselle
23.01.2016 1 z 5

Musím říct, že už dlouho jsem nečetla horší knihu. Začátek celkem poutavý, ale na konci knihy dost úsměvné scény jako z laciného amerického filmu.
Velké zklamání....

gab-iii
18.01.2016 5 z 5

Tak strašně napínavá kniha.Miluju tuhle spisovatelskou dvojku.Čím dál lepší!!!Nemohla jsem se odtrhnout.Totálně mě to pohltilo.Doporučuji

lakyh
17.01.2016 5 z 5

Jako u všech předešlých knížek i tady se mi líbilo to, že jsem byl v napětí a rozuzlení bylo opět překvapující, motiv zajímavý, obdivuji, že i když je to pátá kniha, tak opět nic nekopíruje a má originální myšlenku a příběh. Ve srovnání s předchozími díly je samozřejmě chudší o toho pravého Joonu a občas ty jeho slabé chvilky byly slabší, ale pořád vnímám knihy od LK v současnosti jako jedny z momentálně nejčtivějších a se skvělými nápady.

tomvall
16.01.2016 2 z 5

Nejspíš má poslední kniha od LK. Manželskému páru nějak dochází dech a psaní se mu poněkud vymyká z rukou. Když mám po celou knihu problém soustředit se na děj, který je navíc dost předvídatelný a musím se nutit do čtení, něco je špatně. Kdybych knihu odložil v polovině nebo třeba těsně před rozuzlením, aniž bych se dozvěděl, jak to všechno skončí, bylo by mi to jedno. V předchozích dílech mne přes výhrady, které ke stylu psaní autorů mám, bavil především Joona a bavila mě Saga. To je teď pryč, jako ostatně většina postav z dřívějších dílů (např. kolegové z práce) a to co LK předkládají čtenářovi ve Stalkerovi mě vůbec nezaujalo. Joona je střídavě polomrtvá troska a superhrdina, např. v cikánském táboře, ostatní postavy se chovají nelogicky, afektovaně (což je znakem chování skoro všech postav v knihách LK), děj překombinovaný, nelogický... Konec knihy je natahovaný, nesmyslný a co je nejhorší, nezajímavý, nudný a značně předvídatelný. Těhotná lesbická komisařka a povinný Arab v týmu, už jen dokreslují zmar a nemohoucnost autorského páru. Myslím, že další knihu od Larse Keplera si už odpustím.

gomaki
16.01.2016 5 z 5

Začínat sérii od konce není sice úplě dobrý nápad, ale zase to není úplně špatný:) sice se chvílemi vůbec nechytáte, ale na druhou stranu LK umí velmi dobře popsat minulost. Joonu ani Erika jsem neznala, ale během pár stránek jsem +/- pochopila o co, že to vlastně jde. Trochu mi sice unikala slečna Saga, Nalen a tak podobně, ale víte jak, v tu chvíli to úplně neřešíte, zvlášť, když na Vás kniha smutně kouká z knihovny - tak přece ji tam nenecháte než Ježíšek přinese první díly, že jo:)

Vraha jsem neuhádla, nečekaně, už kvůli tomu ani nepláču:) už jsem si zvykla, že jsem většinou mimo mísu:) Nicméně tady to nemohl čekat snad nikdo (pochybuju o tom, že o tom věděl autor). První setkání proběhlo tak hladce a nenásilně, že jsem se nemohla dočkat Vánoc, abych mohla pokračovat.

Ta těhotná baba byla celkem protivná, mé srdce "bookoholica" si tedy úplně nezískala, ale tak nevadí, v realitě Vám taky každý nesedne, tak proč by to v knihách mělo být jinak:)

DAD55
14.01.2016 3 z 5

Kniha mě zpočátku velmi zaujala, nemohla jsem se od ní odtrhnout - do chvíle, než přišel o život první policista. Od té chvíle začíná být děj nevěrohodný a chování hlavních postav nelogické. Jako kdyby autorům došly nápady a snažili se jen dojít - dopsat do cíle. V detektivce má být zločinec zločincem, detektiv detektivem a psycholog psychologem. Když se to pomíchá, není to ani originální, ani pravděpodobné.

Terez.a
13.01.2016 5 z 5

Pro mě nejlepší detektivka, jakou jsem zatím četla. Přelouskala jsem jí za tři dny, protože jsem nutně musela vědět, kdo je vrahem. Při čtení jsem byla vystrašená spolu s obětí.

mySaints
11.01.2016 3 z 5

SPOILER!
Lars Kepler mě nikdy úplně nechytil a po přečtení Svědkyně ohně jsem se zařekla, že od této dvojice si už nic nepřečtu.
Jenže ... Stalker se stal hitem a všichni na něj pěli chválu. Tak jsem si nakonec řekla, že tedy ano a koupila jsem si ho jako e-knihu ve slevě.
Ze začátku jsem opravdu nelitovala, scény vraždění jsem četla v noci, když jsem byla sama doma, a když jsem šla kolem prosklených dveří vedoucích na zahradu, radši jsem se koukla ven, jestli tam někdo není, protože jsem měla dost nahnáno. Vylíčit takhle pocity obětí přímo před smrtí byl prostě skvělý nápad!
No a pak jsem si vzpomněla, proč jsem Larse Keplera neměla ráda. Moc divných náhod, velmi nepravděpodobné akční scény a hlavně ještě tolik zbývajících stránek, když už víme, kdo je vrah. První půlka knihy byla úžasně mrazivě děsivá, ale když byl objeven vrah, všechny ty scény vraždění mi prostě najednou zase tak hrozné nepřišly, protože nechápu, jak to všechno mohla zvládnout ženská.
Takže - Stalkera doporučím dál, za mě jedno z těch silnějších děl "Keplerových", ale prostě svoje mouchy má a to dost .. přehnaný.

sumcicka
11.01.2016 1 z 5

Kniha má velmi rozvleklý začátek, pokud tedy lze polovinu knihy vůbec začátkem nazvat... Na prvních tři sta stranách se totiž neodehrálo nic, co by mě dokázalo dostatečně zaujmout. Odložila jsem ji nepřečtenou, ani jsem se nepodívala na konec, jestli vraždil opravdu ten zahradník ;)

radus
10.01.2016 5 z 5

Skvělá detektivka, ani chvíli se nebudete nudit, napětí po celou dobu neztrácí na intenzitě. Místy jsem se fakt až bála, ale nedokázala jsem knížku odložit :-)

konicekbily
10.01.2016 4 z 5

Návrat velkého komisaře se vydařil. Možná až příliš moc zamotané, Joona se však z toho dostane.

Merlin70
09.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka, od které se nedá odtrhnout. Nebýt tak obsáhlá, dám ji na jeden zátah, takhle mi to trvalo tři dny.

Bustedka
05.01.2016 5 z 5

Napínavý děj od začátku až do konce s nepředvídatelným koncem. Čteno téměř na jeden zátah, nešlo jinak. Výborně napsáno

Martin, Vyškov
05.01.2016 5 z 5

Dávám plný počet, je sice pravda, že Joona je nesmrtelný jako H. Hole, ale přesto byl příběh pěkně napínavý a dobře napsaný.

brabofka
05.01.2016 5 z 5

Opět skvělá detektivka která prvním řádkem vtáhne do děje a na konci knihy Vás teprve pustí. Tak jako nikdo není dokonalý ani knihy nejsou dokonalé, ale u takto napsané knihy si myslím, že se to dá lehce přehlédnout. Myslím, že se o knize dá říci že "starý známý Joona se vrátil, a s ním přišel zákon" :-) Těšila jsem se na každou volnou chvíli, kdy jsem mohla knihu otevřít a nechat se pohltit dějem. I když je fakt ze zrovna Joony by tam mohlo být více a méně těhotné paní komisařky, která mě děsně iritovala :-)

Tinoušek
04.01.2016 5 z 5

Vynikající kniha, asi nejlepší od Keplera... :-)

marcela6320
31.12.2015 5 z 5

Pěkné čtení

HanaP.
28.12.2015

Přečetla jsem všechny komentáře k této asi nejslabší Keplerovce. Nikdo se nepozastavoval nad tím, že je v knize chronologická chyba. Jak může mít druhá oběť v ruce něco od třetí oběti vraždy? Znovu jsem hledala v knize pasáže, zda se nemýlím, ale i napodruhé mi to nedávalo smysl. Navíc děj je neskutečně překombinovaný a nereálný. Dva ozbrojení policisté s pistolema (a jistě příslušným výcvikem) nemají šanci proti jedné ženě se sekyrou?
Poslední oběti téměř jako beránci čekají až na ně příjde řada?
Velké zklamání. Asi má poslední Keplerovka. ( Ale to jsem psala už u Paganiniho smlouvy).
Nicméně, jednu hvězdu za napětí.