Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4209 829

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

martunka
01.06.2016 5 z 5

I když je to první kniha od této manželské dvojice, musím uznat, že se mi moc líbila. Dobře se mi četla a Joona Lina je dobra postava.

terpin
29.05.2016 5 z 5

Perfektní!!! Až jsem se bála být v noci sama v bytě!!!

EricNor
27.05.2016 2 z 5

Po výborných třech příbězích s komisařem Linnou, Paganiniho smlouva, Svědkyně ohně a Písečný muž, přichází pro mě nepochopitelný propad. Když mám zhodnotit jedním slovem, tak mě napadá jedině "chaos". Úvod a závěr jsou jakž takž, ale prostředek knihy, respektive její většina je pro mě nelogická, špantě navazuje, postavy se chovají zcela nepochopitelně, akční a šokující scény jsou totálně k smíchu. Keplerové se asi nechali unést americkým stylem pro pokračování - všeho víc, víc akční, víc brutální, víc úchylácký. Škoda, přeškoda. Myslím, že vysoké hodnocení je u této knihy spíš ze setrvačnosti vzhledem k předchozím skvělým dílům. Pro mě propadák.

Markettka00
26.05.2016 3 z 5

Co se neda tomuto autorovi vytknout je ctivost. Neskace z osoby na osobu jako J.Nesbo a kniha ma spad. Cetla jsem vsechny jeho knihy s Joonou a tuto bych zaradila do prostredka bodoveho hodnoceni. Pribeh dobry, ale casto jsem mu uz prestavala verit...

olcab
24.05.2016 3 z 5

Tak jsem knížku dočetla se smíšeným pocitem. Poslední čtvrtina byla hodně přehnaná, byla jsem zklamaná. Oproti jiným knihám od této dvojice dávám jen 3 hvězdy. Jednoznačně nejlepší byl Písečný muž.

Michal1999
22.05.2016 3 z 5

První knížka, kterou jsem od autorů četl, bohužel mě těžko něco přiměje k tomu, abych si přečetl i jinou. Nebylo to zlé, ale hlavně ke konci místy dost přehnané a jindy zase nelogické (není snad problém najít toho, kdo nahraje video na YouTube, hlavně když Google vyžaduje i telefonní číslo).

limetka2008
21.05.2016 1 z 5

Tak poslední třetinu jsem už dočítala úplně otráveně, jen abych to už měla za sebou a celkový dojem? Že je to strašná slátanina, i když psaná aspoň v první polovině jakžtakž čtivě... takže k další LarsKeplerovce se už určitě nedokopu. No a ten konec byl už opravdu trapný.

myreadingplace
20.05.2016 4 z 5

Konečně. Konečně jsem se ke knize dostala! Rok jsem její přečtení vlastně odkládala, protože už mám přečtené všechny díly s Joonou Linnou a chtěla jsem mít pořád jeden v záloze. No a jak jsem s ní spokojená? Necítím žádně zklamání, ochuzení. Úplný závěr mě malinko překvapil, ale chápu to. Občas mi v knize přišlo až moc průhledné popisování neznámých osob, u kterých bylo jasné, že nedopadnou dobře. Proto radím, k nikomu se moc neupínejte, at nejste zklamaní. Na závěr dávám 4*, protože začátek nebyl tak působivý.

Bacík
20.05.2016 5 z 5

Jestli jsem si někdy nedokázala představit stalking v drsným slova smyslu, tak teď už ano. Úžasná detektivka, je čtivá, napínavá a je to kriminální příběh v pravým slova smyslu!

klikas
19.05.2016 3 z 5

Dost brutální...pointa docela dobrá.

yndiC
10.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny v této řadě s hlavní postavou Komisařem Joonou Linnou. Ale musím říct, že tato mi přišla nejméně napínavá. Začátek mi přišel příliž zdlouhaví občas až nudný. Až konec se konečně trochu rozjel a byl napínavý. Každopádně knihu mohu doporučit. Dávám 4 hvězdy.

ITGIF
03.05.2016 5 z 5

Detektivky jsou vždy v mém případě tak trochu sázka do loterie. Nesbo není nic pro mě, ale rozhodla jsem se, že dám šanci jeho "kolegovi" Keplerovi a musím si říct, že tentokrát se nadšení konalo. Knížka se četla velmi dobře, skandinávské názvy měst, obcí, ulic nerušily tak, jak u Nesba a děj byl strhující. Konec? Tak to jsem málem vypustila duši! Dávám 5 hvězdiček!

SelenaDemi428
02.05.2016 1 z 5

Pogratulujte mi, dočetla jsem to :D. Trvalo mi to měsíc, což se celkem divím, četla jsem tlustší knihy za kratší dobu. Upřímně mě tato kniha celkem zklamala. Byla všude chválená a tak dále, tak jsem od ní čekala asi až mnoho, proto byla takovým zklamáním. Dost často jsem se neorientovala v ději, vůbec jsem nedokázala někdy udržet pozornost. Konec se trošku víc rozjel, ale to je asi tak všechno, jinak bych dala o hvězdičku míň. Další knihy od autora (autorů) už asi číst nebudu.

Makaja
01.05.2016 3 z 5

Moje první a nevím, nevím, jestli ne i poslední kniha tohoto autora (dvou). Prostě tohle není moje parketa, příliš mnoho násilí a jeho barvitého popisu, celkem rozvleklý a tak nějak rozkouskovaný děj, nebo jak to říct. A přestože nejsem fanatik do detektivek, pro mě rozuzlení nebylo šokující a ani nečekané, celkem brzo mi došlo, jak to bude s vrahem, ne přímo ona osoba, ta až někdy ke konci, několik desítek stránek před rozuzlením, ale........ kdo četl pochopí, kdo ne, tak nepovím :-). Takže zcela proti většině, za tři.

Terka15
01.05.2016 4 z 5

Tato dvojice opět nezklamala, po 230 stránkách jsem knihu ale odložila :/ začátek mi přišel takový o ničem a nudný zdlouhavý. Dalších cca 300 stránek jedním dechem. Ale hvězdu ubírám kvůli konci. Hodně dlouhý protahovaný a po celou dobu mé srdce hnalo v tzv infarktovém stavu protože jsem to prožívala společně s hrdinkou. Nejvíc mě naštval Epilog ve kterém byl hodně stručně shrnut další vývoj postav. Všechno bylo v knize tak sáhodlouze popisováno, vysvětlováno ... a po vyřešení případu jsme se dočkali jen asi 4 stránek.

koko.roman
28.04.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem, doporučuji

Marčullkas
28.04.2016 4 z 5

Opět vydařený kousek!
O napětí a akci není nouze a závěr knihy mě překvapil a šokoval.
Jen se teď po přečtení asi budu bát být sama doma.

vejnar0612
26.04.2016 4 z 5

Moc dobrá knížka, 80 % a recenze tady: http://friendlywalrus.blogspot.com/2016/04/stalker-bojis-se-oken.html

Cher
19.04.2016 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Pro mě překvapivý konec.

rencas
15.04.2016 5 z 5