Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3285 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

EvaEma
08.03.2017 2 z 5

Proč mi kniha tak moc připomínala Zabijáky?! A co to bylo za úlet u policejní psycholožky?! To už bylo zbytečně moc na můj vkus. A po dvou dnech cítím, jak mi splynul příběh s jinými detektivkami a nezanechal žádný velký dojem.

Jana77
07.03.2017 5 z 5

Kdyby to šlo, dám hvězd i víc! Skvělé, temné, strhující! Jsem moc ráda, že Joona je zpět! Po knize Playground jsem cítila takové zklamání, ale jsem ráda, že se tato dvojice vrátila ke starému, dobrému, klasickému thrilleru. Já jsem nadšená a spolu s jejich Stalkerem řadím na první příčky jejich knih.

Riley11
07.03.2017 4 z 5

Velice jsem se těšila na tuto knihu, ale teď po přečtení citím takové lehké zklamaní. Četlo se to sice velice dobře, kniha byla velice živá, mrzí mě že jsem pachatele prokoukla poměrně brzo, takže u odhalení mě to ani nepřekvapilo. A konec mi připadal rychle ukončený, myslím že autorské duo to umí lépe. Musím pochválit epilog, aspoň máme zase nad čím přemýšlet. Jinak kvalitou a napětím to nemělo na předchozí díly, ale v každém případě stojí za přečtení.

Lindulinek
07.03.2017 5 z 5

Kniha nezklamala. Jako vždy pro mě geniální detektivka. Přečteno jedním dechem a budu se těšit na další dílko od tohoto manželského páru.

Hiddai
07.03.2017 4 z 5

Jako fanda Keplerových jsem na knihu čekala jak na trní. Byl to takový lepší průměr. Co se týče epilogu, nějak nevím co na to říct.

Po Svědkyni ohně a Písečném muži už je to taková nastavovaná kaše, řekla bych, že tyhle kousky už další díly asi nepřetrumfnou...

Peslik
07.03.2017 4 z 5

Trochu slabší než předchozí knihy, ale po poslední knize "Playground" konečně zase ten starý známý Kepler. Na plných 5* to není, ale doporučuji, kdo má tuto dvojici rád, určitě si nenechte kazit dojem názory jiných.
Konec zajímavý, napínavý a otevřený.....že by další kniha na obzoru???

Janinkaaaaa
06.03.2017 4 z 5

Je to tak mezi 4 a 5, super čtení, po Stalkerovi sice trochu min napínavý, ale skvělý, ze se Joona Lina vrátil. Písečného muze zatím ale žádný jiný dil nepřekonal...

Prajzič
06.03.2017 3 z 5

S Keplerem jsem začínal a když vyšla tahle nová kniha bez váhání jsem odložil rozečtenou a vrhl se s očekáváním na tuhle . Začátek knihy super hned jsem se začetl popis prostředí kde se co odehrává i blbá plechovka s barvou v rohu mě moc baví ,ale zhruba v polovině knihy jsem měl chuť ji zavřít a nedočíst což se mě stalo snad poprvé říkám si co to je za srač.. !!!SPOILER : už někdo psal že mu to přišlo strašně Americké asi tak to nazvat ale pokus s problematikou dnešní doby a to je terorismus přišlo mě to moc a vůbec mě to nebavilo ty velké policejní manévry, helikoptéra ,ustřelená ruka pak noha u kotníku , vyvrhnuté střeva na začátku furt stříkala rozstřelená hlava no ne že by mě vadila brutalita , ale do detektivky k Joonovi mě to prostě nešlo těch 5 předchozích bylo o něčem jiném a stále u mě vede Písečný muž . Knížku jsem dočetl konec byl zas napínavý jako začátek takže horská dráha :-)

SaskoMa
06.03.2017 5 z 5

Za mě je prostě Joona nejlepší. Po "úletu" Playground jsem ráda, že se spisovatelé vrátili zase k osvědčenému. Já nemám co vytknout, za mě opět skvělá kniha!

Veronika2017
05.03.2017 4 z 5

Kniha dobrá, už jsem se těšila na Joonu....,napínavá, ale zklamal mě konec. Byl takový "americký". A ta zápletka na toaletách, strašně mě to rozesmálo... Kdo miluje Larse Keplera a detektiva Linnu, tak se může těšit na další knihu...

estrellka
04.03.2017 4 z 5

Za mě něco mezi 4 a 5 hvězdičkami. Ze začátku trochu pomalejší rozjezd, ale postupně klasický Kepler. Kniha se mi líbila, ale předchozí díly ze série mi přišly přece jenom o něco lepší, proto dávám nakonec 4 hvězdy. Ale určitě stojí za přečtení :)

michaela.ne
03.03.2017

Čekám, čekám zda něco překoná písečnýho muže, zatím ale nic.
Příběh mi byl dost povědomý, skupinka studentů na prestižní škole, co dělaj druhým peklo. S něčím podobným už přišel Adler Olsen v knize Zabijáci, kterou jsem četla několik měsíců zpátky, tudíž ještě čerstvý zážitek. Když jsem potom četla Lovce králíků, měla jsem pocit určitý nejedinečnosti. Každopádně na rozdíl od Olsena, Lovec králíků je mnohem propracovanější a překvapivější dílo. Joona Linna je sluníčko a celou knihu ozářil. Celkově z toho mám dobrý dojem.

ellescorpio
02.03.2017 4 z 5

4,5 hvězdičky. Na plných pět tomu něco chybělo, něco přebývalo. Hlavně asi není úplně běžné v detektivce fandit zabijákovi, aby stihnul sejmout celej seznam, než ho Joona zastaví, protože si to ti šmejdi fakt zasloužili. Mé znechucení nad touto partičkou mi nepatrně kazilo požitek ze čtení. Ale jinak fakt super, kniha se čte jedním dechem!

Pavluskap
02.03.2017 5 z 5

Tak to byla další skvělá kniha s mým oblíbeným komisařem Linou :) Začátek byl trochu pozvolnější, ale konec mi to vynahradil a četla jsem to jedním dechem, abych se dozvěděla, jak to dopadlo. Už teď se těším na další pokračování :)

Šánka
01.03.2017 5 z 5

To byla zase jednou pořádná severská jízda, kterou ta Keplerovic dvojka umí rozjet !!!
Začátek je trošku pozvolnější, ale velmi brzy se děj dostává do tempa. Je to akční, je to napínavé, docela drsné a neskutečně čtivé.
A pokud se dostanete za půlku večer, tak je to o volbě mezi spánkem a čtením. Já měla zase jednu zkrácenou noc a možná po dočtení místo oveček budete počítat králíčky :-).

sun.from.ibiza
01.03.2017 5 z 5

Ten konec. Achjo, to abych zase byla pořádně napjatá do dalšího dílu, hezky se mnou cvičí :). Každopádně celá série je opravdu skvělá - hlavně tedy svědkyně ohně, to mi bylo počteníčko!

SPOILER: Trochu mě mrzí, že zemřel. Byla jsem tak moc zvědavá, co řekne na to, že Rex se toho vůbec neúčastnil a najednou bylo po všem ... Eeh. Za mě škoda.

Fogl999
01.03.2017 4 z 5

Mam moc rad tuhle serii a moc jsem se tesil na dalsi dil. A az moc. Nasazena latka je hodne vysoko a tento dil ji nedosahuje. Presto doporucuji. Urcite nezklame....jen jsem cekal asi malinko vic.

Aymira
28.02.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, protože knížka je velmi akční a prakticky neustále se něco děje. Příběh ubíhá velmi svižně, je psán v krátkých velmi popisných větách. Samozřejmě, že se v ději objevuje řada nelogičností, postavy, které mají být hlavní, se kolikrát objeví jen sporadicky a několik dějových linek zůstane ne zcela vysvětlených, ale přesto si Kepler uchovává svůj standard. Dávám plný počet hvězdiček právě za onu svižnost a akčnost a přimhouřím oko nad nedostatky, uvolněnou švédskou morálkou a nicneříkajícím epilogem.

vlkovka
28.02.2017

Starej dobrej Kepler...docela mi ovšem trvalo se začíst, až druhá část byla taková, jak jsme zvyklí, proto hodnocení kladné

Peti
27.02.2017

No to zase byly nervy :). Jak se jim hodí Joona, dokonce mu zařídí i propustku. A ještě že tak, nebýt jeho, bylo by těch mrtvých "králíčků" víc. No do poslední chvíle jsem zase netušila, kdo že je ten vrah. Skvěle propracované od začátku až do konce.