Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3291 3291

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

Horalka5
15.03.2017 5 z 5

Konečně návrat k Joonovi a Saze :) Přiznám se, že po přečtení Playground jsem váhala, jestli si novou knihu koupit, ale nakonec vůbec nelituji. Opět dobře napsáno - napínavý příběh, kde si opravdu počkáte na rozuzlení. Jediné, co mi vadí, je ten otevřený konec, kdy budu celou věčnost čekat, než vyjde další díl :))))

Anim1984
14.03.2017 5 z 5

Na knihach od Keplera mi vadi jedna vec. A to ta, ze skonci v nevhodny okamzik. Uz ted me stve, ze musim cekat tak dlouho na dalsi dil. Lovec kraliku je opet velmi poutave napsany. Dej je napinavy a na rozuzleni si clovek opravdu pocka skoro az k samotnemu konci. Da se rict, ze je to celkem nepredvidatelne.

Pucik13
14.03.2017 4 z 5

Super, četlo se samo:) knihy od této dvojce mám ráda, Joona Linna nezklamal, ale přišlo mi, ze neměl moc prostoru a Saga hrála trochu víc druhé housle. Taky mi tam unikl smysl jedné vraždy, nebo jsem si to asi nespojila, ale celkově parádní počtení. U posledni věty epilogu jsem taky kroutila hlavou - snad na sebe další díl nenechá dlouho čekat :-D

Ajina76
14.03.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, jen někdy trochu moc popisu. Po Playgroundu, který jsem ani nedočetla jsem byla spokojená. Jak tady již bylo ale zmíněno, ten konec si mohl odpustit.

ollinka1989
14.03.2017 5 z 5

Od Keplera mam vsechny knihy..jsou perfektni autorske duo. Ale nemuzu jim odpustit posledni vetu v teto knize...to se proste nedela, kdyz neni dalsi navazujici kniha :D

zazinka2
14.03.2017 5 z 5

Jsem nadšená! Od Keplera jsem přečetla všechno a po Stalkerovi (který se zas tak moc nepovedl) je Lovec králíků opět něco! Písečného muže sice nepřekonal, ale je s ním srovnatelný. Už dlouho se mi nestalo, že bych fandila vrahovi :D

Aduska81
13.03.2017 3 z 5

První Kepler, který mně nebavil. Dala bych 2 hvězdy, ale, že je to Kepler má ode mně jednu navíc. Podobnost se Zabíjáky už ani nebudu komentovat, když se tak teď dívám nezmiňuji ji tady jednom já.

saez
13.03.2017 5 z 5

Kepler ve výborné kondici, tak jak ho znáte a milujete. A těšíte se na další knihu.

adlenka
12.03.2017 4 z 5

Ze začátku jsem myslela, že to bude na plný počet hvězdiček. Nakonec 4. Proč? Většina už tu je zmíněná a souhlasím. Podobnost se Zabijáky, záchodová pasáž, vrtulníky, obří zásahové akce... Ovšem Joona mě baví i tak.
Ale na konci mě úplně praštilo do očí - Saga seřeže hlídače, jen aby jí "půjčil" telefon. Volá z něj Joonovi a ten na displeji vidí, že volá Saga?
A ten epilog?! To mě nebaví. Dalšího Joonu bych si koupila i bez tohoto "lákadla".

vorenus
12.03.2017 5 z 5

U této dvojice už ani nečtu anotaci, protože vím, že ať napíšou cokoliv, tak to bude jízda od prvního řádku až po ten poslední.

Teninka
12.03.2017 4 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, měla jsem radost když jsem si ji koupila, ale že by mě nadchla na 5 hvězdiček, to opravdu ne :-( pro mě to bylo trochu zklamání ...
Jak už tady někdo psal, taky jsem měla dojem, jako bych četla Deset malých černoušků ... :-D pak mám pocit, jako by mi unikla vražda toho pána na vozíčku, když ho podpálil ... tím se nějak policie nezabývala nebo mi to prostě uniklo? :-O jestli ano, tak jde vidět, že mě ta knížka vážně tak nenadchla, jak jsem doufala ... :-( chvílemi mi přišlo, že tam byly zbytečné scény, jako např. Jeanette na těch záchodcích, když se tam sháněly se Ságou po Tamaře ....
Knížka se jinak četla dobře, nemůžu říct, že by to chvílemi nebylo napínavé :-) no jsem zvědavá na další díl, ten epilog na konci byl docela zajímavý ;-)

Atak
11.03.2017 5 z 5

Moc poutavá kniha, ale ten konec ...

jiri77
10.03.2017 2 z 5

Nemám rád knihy ,které mi způsobí čtenářskou krizi ,co se naneštěstí této knize podařilo. Už to není Joona jak býval. Thriller plný klišé. Zbytečné a nereálné scény.Za mě teda velké zklamání a přemýšlím jestli se vůbec budu pouštět do čtení dalšího pokračovaní, pokud bude následovat.

pdoubkova
10.03.2017 3 z 5

jak uz tu bylo mnohokrat napsano, kniha je trosku kombinace A. Christie a 10 cernousku a Zabijaku od Adler Olsena, nic noveho, ale hlavne je to strasne splacane dohromady, naprosto zbytecne sceny (podezreni na teroristy, uprchlici, zachodky na parkovisti TIR, helikoptera, zas to Kepleri kosi ve velkym), Joona se lehce dostane z vezeni a vsechno je zase v pohode

pachatele vytipujete snadno, je to jedina osoba, o ktere se v prvni pulce knizky nic nedozvite, motiv tam je taky zminen, ale ja si to nejak nespojila, nevenovala tomu pozornost, Rex me sral, ale bylo mi jasny, jaky to dopadne...

hvezdicka navic za konec, uvidime v dalsim dile

amorito
09.03.2017 4 z 5

Musím jednoznačně souhlasit s EvaEma ohledně pasáže (resp. pasáží) s Jeanette a podobnosti se Zabijáky od JAO. Vztah otec-syn byl taky poněkud prazvláštní, ale budiž. Nicméně jako čtení na dovolenou se knížka velmi osvědčila a plusy převládají nad mínusy. Takže 4* s tím, že pevně věřím, že v příštím díle se autoři zase přiblíží stylu a úrovni Písečného muže.

JezinkaJ
09.03.2017 4 z 5

Jo jo, take mi tenhle pribeh zhruba od pulky pripominal Zabijaky.
I tak to bylo napinave, ke konci trochu moc krvave. Hlavni postavy jsou zajimave, zive, uveritelne. Vitam i ty malo sympaticke, ktere dobre koreni dej.
Kdo za to vlastne mohl? Kdo byl vinik? Odplata nepomuze a nic nevyresi.
Hodne me bavila prvni polovina. Ta je za pet, druha za tri... dohromady ctyri hvezdicky. A uz se tesim na dalsi pribeh s Linnou.
Epilog me totalne zmatl. Nepatri k jine knize?

Karelvovsik
09.03.2017 4 z 5

Díky Bohu za to , že se autorská dvojice vrátila zpět k Joonovi Linnovi !!!

bookcase
09.03.2017 5 z 5

Brilantní a děsivé. Joona a Saga jsou borci.

hana1070
08.03.2017 5 z 5

Napětí, rychle plynoucí děj, střídání prostředí, pohrávání si s detaily, pohyb na hraně mezi reálnem a vykonstruovaností, strach. Zaujala psycholožka Jeanette, která opravdu netradičně řeší otázku budoucího mateřství:-) Prostě - výborné, jako vždy.

BlackFun
08.03.2017 5 z 5

Výborná záležitost (když opomenu to ,,cosi" s psycholožkou - moc jsem nepobrala, co bylo smyslem této pasáže :D). Tato kniha patří k těm povedenějším z jejich tvorby, takže za mě 5 hvězd. Už teď se těším na pokračování!