Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3287 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

stepanka000
09.05.2017 3 z 5

Napínavé jako vždy. U Keplera jsou záporáci skoro pokaždé super chytří, rychlí, silní...... Pak není divu, že jim všechno vychází: ) Ale mám dojem, že podobnou zápletku jsem už někde četla. A bojové scény bych klidně vynechala.

Jolina
09.05.2017 5 z 5

Skvělé počtení, nečekaný útočník, zajímavé zápletky osudů jednotlivých hrdinů...čtenář si domýšlí, pátrá, odhaduje - ale tentokrát mě tato zápletka vůbec nenapadla, jen jsem ve skrytu duše fandila "kuchařovi" a doufala, že on nebude ten "Černý Petr". Atmosféra ponurá, tajemná, přečteno jedním dechem...

Sidoroka
08.05.2017

Na knihu jsem se těšila, Keplera miluji a přečetla jsem ji jedním dechem. Hned začátek mě chytil a a až do konce nepustil. za mě top....

konicekbily
08.05.2017 5 z 5

Není to vůbec klasická detektivka, ani všechno v tomto thrilleru není zdaleka původní, zdá se, že vše je trochu přehnané a zbytečně dlouhé se zdají "soubojové" akce.
Ale autorské manželské duo Lars Kepler má jasnou osnovu příběhu a vše logicky navazuje a je dokonale vysvětleno. Po přečtení se ke knize v mysli vracím - možná stojí i za zamyšlení nad životem, zejména těch rozmazlených dětí! A možná i v Čechách.

parley3
07.05.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře. U Lars Kepler mám problém s představivostí u určitých popisných pasáží míst, připadají mi chaotické. Nejoblíbenějšími knihami tedy zůstávají Stalker a Playground.

morava
06.05.2017 4 z 5

Melo to spad, nechybelo napeti, to co od thrilleru ocekavam se mi dostalo, takze secteno podtrzeno spokojenost.

Vlčice7
05.05.2017 5 z 5

Od tohoto autora to byla má první kniha :) a za mě super napínavý krvák.

Beeper
04.05.2017 4 z 5

Od knihy na základě recenzí, jsem očekával více. Dej se občas zbytečně vlekl a na rozdíl od jiných severských detektivek, jsem dokázal knihu bez problémů odložit a jít dělat něco jiného. Určitě stojí za přečtení, ale jsou lepší.

Raszkulce
03.05.2017 5 z 5

Kniha překvapila, ale vrah byl dle mého poněkud jasný už od poloviny knihy. Motiv se mi líbil, pěkně popsaný typ záchvatového vraha taktéž, jen některé pasáže by zde být nemusely ( přestřelka s uprchlíky) ale i tak velmi dobrá kniha a napínavý děj :)

mats379
02.05.2017 2 z 5

Motiv příběhu je takřka totožný s detektivkou od Ed McBaina, jmenuje se Bez motivu a
na rozdíl od Keplera je stručný, hutný, napínavý, prostě skvělý. Je zajímavé, že spousta lidí Keplera uznává, i když jeho detektivky mají neúnosnou délku (dle mého názoru), krátké věty jak pro žáky prvního stupně základní školy, chybí v nich špetka humoru, zde je "humor" v akci proti údajným teroristům, která dopadne tragicky..a je také "ukradený" z detektivek, tady vystupuje policista Martin Beck, kde ovšem obdobná akce nedopadne tak fatálně, takže se tomu člověk může od srdce zasmát. Jinak pro mě je tato kniha nudná, drastická, dlouhá, nevěrohodná, a tudíž velice otravná. Od Keplera se mi docela líbila Svědkyně ohně, ostatní jsou o třídu horší

Hannik
01.05.2017 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a nezklamala. Opět napínavá až do konce.

Lina
29.04.2017 3 z 5

Nakonec přece jenom dobrý,ale do 2/3 to bylo dost chaotické.Jinak krvák a napětí.

kerstyn
29.04.2017 5 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce. Přestřelka s uprchlíky byla trochu zbytečná vata. Jinak klasickej Kepler - napnuto po celý příběh.

Aichah
28.04.2017 4 z 5

Po prapodivném Playgroundu jsou keplerovci zpátky v plné parádě. Mnohem krvavější než dřív :)

MKrat
28.04.2017 5 z 5

***** opět pecka

cameronova
27.04.2017 3 z 5

Jednoznačně zklamání. Už Stalker byl hodně za kvalitou prvních dílů série a zde bohužel úpadek jen pokračuje.... Autoři vyčerpali zajímavé dějové linky a na efekt šokujícími krvárnami to sotva zachrání.

tereza8418
27.04.2017 3 z 5

Bohužel se nemohu přidat ke slovům chvály, na hodně krvavé scény jsem u těchto autorů zvyklá, ale roztahaný děj s tolika dějovými liniemi mě opravdu nezaujal. V půlce knihy, kdy se pořád ani o píď nepokročilo v řešení případu, o kterém by kniha měla údajně být, jsem jí odložila. No uvidíte sami. :)

Erzetka
26.04.2017 4 z 5

Přečteno na jeden zátah :-) Joona Linna opět nezklamal. Konec dává tušit zajímavému pokračování. Za mě podařené.

Irsaf
26.04.2017 5 z 5

Líbila se :)

kokosek
26.04.2017 5 z 5

Tak tohle je asi nejlepší kniha od těchto autorů. Zatím. A dle toho jak končí, tak se hodně těším na další pokračování. Já jo, já se těšit můžu, ale Joona asi moc šťastný nebude.