Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3294 3294

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

aleza1
15.04.2017 5 z 5

Úžasné, skvělé, strhující, drsné, kruté,....výborný návrat ke známému stylu.

Jakira
14.04.2017 1 z 5

Komentář obsahuje spoilery!
Tentokrát nesdílím všeobecné nadšení z knížky a myslím, že lovec určitě není nejlepší knihou v sérii. Nevím čím to je, jestli jsem už těch severských detektivek přečetla až moc, ale přišlo mi to všechno hrozně průhledné. Vraha jsem na mé poměry odhalila poměrně brzy, přestože se mi to v jiných knížkách často nepovede vůbec. Další věc, za kterou ale nemůžou autoři, je úplně tragická kvalita překladu. Tolik gramatických chyb a překlepů jsem v knížce snad nikdy nenašla. Myslím si, že by se to vzhledem k ceně knížek stávat prostě nemělo. A většinou to byly věci, které nebyly ničím jiným, než nepozorností korektora. Jeden příklad za všechny. Na stránce je 5x zmíněno jméno Oscar. A mezi nimi jeden Oskar.
I tohle přispělo k tomu, že jsem z knížky docela zklamaná. Čím dál víc se mi potvrzuje, že Kepler rozhodně není nejlepším autorem severských krimi v poslední době.
EDIT: S odstupem času se mi to ještě rozleželo v hlavě a napadá mě spoustu dalších argumentů, proč je podle mého kniha slabá. Mimo jiné je na knihách Keplera čím dál víc vidět, že to píšou dva autoři. Jak kdyby jeden psal a druhý mu tam sem tam vložil pár kapitol, aniž by je ten první vůbec četl. Primárně se to týká zcela zbytečné a zdlouhavé odbočky se zásahem proti domnělým teroristům v přístavu, která v konečném důsledku nemá vůbec žádný význam. Dalším přešlapem je podle mého linie s psycholožkou, která se jen lehce mihne na začátku a pak až úplně na konci knihy, aby "zcela nečekaně" zjistila, že je těhotná. Takovou zápletku se zoufalou ženou, která marně touží po dítěti a otěhotní tímto způsobem, bych čekala spíš v červené knihovně. Kromě toho, že je to zcela pitomé, je to taky pro příběh naprosto zbytečné.

sabina3898
13.04.2017 4 z 5

Joonu miluju a tak jsem se nemohla dočkat další knihy. Tentokrát mi chvíli trvalo se začíst se, ale tím jak příběh nabíral spád, jsem byla víc a víc vtahována do děje a ani jsem se nenadála a byl konec. Výborná kniha, ale Písečný muž je ještě o třídu výš. Alespoň pro mne.

janicka12362
12.04.2017

Krasa jako vzdy,ale u mne vede jednoznacne Pisecny muz!!!Jinak vse je super

mone
12.04.2017 3 z 5

Hrozně mě v textu obtěžovalo spojení "záchvatový vrah". Bylo to tam jak pěst na oko a vadilo mi to od začátku do konce. Lovec králíků je za mě průměr, autoři to umí i líp. Ale četlo se to dobře.

NikolaČ.
11.04.2017 5 z 5

Jsem našená jako z každé jejich knihy,kde figuruje postava Joony a zase se díky závěru nemohu dočkat té další.Jen mám zase dilema,po jaké knize sáhnout,když tuhle už mám přečtenou.

Demonlover
11.04.2017 3 z 5

V jedné knize autoři zpracovávají více témat, některá čistě samoúčelně, chybí tam návaznost. K určitým událostem a osobám už se nevracejí. Celé to dělá dojem více autorských rukopisů.
Opravdu to psali jen dva autoři ? Vypadá to, že tým,slavného jména Lars Kepler , se začíná rozrůstat. Jsem zvědavý na příští knihu.

astroweb
11.04.2017 5 z 5

Napínavý, literárně dobře napsaný příběh, ne zase tolik originální, ony ty pomsty z dřívějších let, studentské spolky apod, ale mě se to líbilo.

Jay7
11.04.2017

Joona a Saga jsou moji oblíbenci a těšila jsem se na dobré čtení a bylo to moc napínavé..
Je ale fakt, že Hypnotizéra a Stalkera nic nepřekoná....

Jana_Hlus
10.04.2017

Joona Linna je zpět. Hurá. Příběh se čte dobře, Joona i Saga jsou ve formě, tak se nemusíme ničeho bát. Trošku nadbytečná mi přijde dějová linie s teroristickou vložkou, možná to mělo být propojení na aktuální dění ve světě, ale vyznělo poněkud hluše. Klasická konstrukce, kdy psychicky narušený pachatel mstí svou matku. Zápletka mi připomněla Minierův Kruh. Kniha nezklame, ale ani nijak zásadně nenadchne. Jako odpočinkovka, proč ne. A ten konec? Důrazné upozornění, že se máme těšit na další díl... 3/5

macer1991
09.04.2017 5 z 5

vynikajúce .... ale tie posledne dve strany ???? Asi sa mame na čo tešiť

koki.veru
08.04.2017 5 z 5

Lovec králíků se mi moc líbil, a opět jsem Keplera zhltla během několika dní. Příběh byl velice zajímavý a postavu Joony mám poměrně ráda. Už se zase těším na další díl, protože kniha opět skončila poněkud otevřeně.

Nestorkea
08.04.2017 5 z 5

Orgasmické čtení.... :-) Co dodat.

makke
06.04.2017 5 z 5

Jediná věc, která této knize scházela, je zřetelné doporučení na přebalu, že knihu je vhodné začít číst o víkendu, státním svátku nebo dovolené. Já ji začala číst v pracovní den a ač jsem to původně neměla v úmyslu, nemohla jsem se od ní odtrhnout, takže má pracovní morálka klesla na minimum a mým jediným dnešním pracovním úspěchem je právě jen skutečnost, že jsem přečetla knihu.

Mišmiš
06.04.2017 5 z 5

Jako že cože??????to jako vážně?????nutně potřebuji vědět co bude dál.

Naprosto úžasná strhující kniha. Už chci další díl.

Globuska
06.04.2017 4 z 5

Autorské duo si opět pohrálo s nervy čtenářů. Na brilantnost příběhu a spád dějové linky jsme všichni zvyklí. Zápletka je prostě dokonalá. Sice se mi zdálo, že některé linky by šly klidně vynechat, celkově ale perfektní severské mrazivé krimi, jak jsme zvyklí.

kytarka
05.04.2017 4 z 5

Část s terorismem bych úplně vymazala. Ta se mi ta vůbec nelíbila, kdyby tam nebyla nevadilo vy mi to

Bonifác
05.04.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla se stejným zaujetím, jako předchozí od Larse Keplera. Příběh i děj byl napínavý, jen škoda, že jsme se o vrahovi dozvěděli relativně brzy. Konec dává tušit dalšímu pokračování, na které se určitě těším.

lupo
04.04.2017 5 z 5

Jak jinak než klobouk dolů. Od začátku úžasný spád, drastické popisy scének.. Prostě dvojice spisovatelů nezklamala.

Petbe
04.04.2017 4 z 5

Není to špatné, ale po Písečném muži a Stalkerovi slabší....a řekla bych, že Kepler je čím dál drsnější...