Volání Kukačky

Volání Kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/bmid_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 4 4702 1006

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

ewi
29.07.2015 3 z 5

autorka sa asi chcela stylom priblizit klasikom tohto zanru, ako je A. Christie, no nepodarilo sa jej to ....skutocne zdlhave,miestami az nudne, bez dynamiky, motiv dost nelogicky ...myslim, ze keby nebola autorkou prave Rowling, kniha by zapadla v sedi priemeru ...

AnnieBarming
28.07.2015 3 z 5

Ano, bylo to v některých částech poněkud zdlouhavé a závěrečné rozuzlení mi nepřišlo zas tak překvapivé, ale líbila se mi. Za pozornost určitě stojí i audiokniha Volání kukačky. Čte Petr Oliva ( a čte báječně:)

prostěkáťa
28.07.2015 5 z 5

Stará dobrá detektivka bez žádných sériových sadistických vrahů.

BarboraSalome
26.07.2015 4 z 5

Vynikající, J.K.R rozhodně nezklamala. Nemohla jsem se od čtení odtrnout. A teď hurá na Hedvábníka.

hancass
26.07.2015 3 z 5

Jsem velkou obdivovatelkou geniálního Harry Pottera, ale tato kniha mě nijak nenadchla. Myslím, že mohla být zkrácena o 200 přebytečných stran, mnoho nekonečných rozhovorů a detailů. Kniha (pro mě) nemá žádné napětí, dočíst ji bylo doslova těžké utrpení a nuda a jsem ráda, že se to konečně podařilo. Pokud by takové dílo napsal český autor začátečník, prodala by se v řádu stovek kusů, do světa by se nedostala, zapadla by v šedi a recenze by byly vesměs negativní. Jelikož ji napsala nejlepší autorka současnosti, stal se z ní světový hit a je z ní bestseler. Nepřináší však nic atraktivního (mino tělesně a válkou poznamenaného veterána-detektiva), příběh se ztěžka vleče, vlastně je jednoduchý, a je bez akce a hlubších myšlenek. Obdivovatelé nechť odpustí, ale toto jsou subjektivní pocity jedné čtenářky, která to tak cítí. Zvažovala jsem zda dát dvě nebo tři hvězdy, ale ptotože je třeba dát šanci, tak za 3.

january
18.07.2015 5 z 5

Rowling strikes again. Tak spletitý detektivní příběh by nevymyslela ani Agatha Christie. Moc jsem si knihu užívala, zvláště v době populárních severských detektivek plných úchylů, sériových vrahů a mučení. Tohle byla poctivá detektivka se skvěle vykreslenými postavami a prostředím. Může mi jen někdo vysvětlit, kde tedy Evan vzal ty rukavice od Somého?

cllarre
16.07.2015 3 z 5

Pěkná kniha, dobře se čte.

Ownkai
12.07.2015 3 z 5

Kniha mi přišla neskutečně rozvleklá (rozhovory s téměř každou osobou popsané na 10 stranách mi přišly vážně zbytečně moc rozepsané) a začala mě bavit asi tak v polovině. Samotný konec mi nepřišel ani tak překvapivý.. Na to jaký je kolem této knihy poprask, mě moc nezaujala.

TaLu
11.07.2015 5 z 5

Pomalejší tempo knihy jsem si vyloženě vychutnávala. Po mém období thrillerů mne překvapilo s jakou radostí jsem se stránku za stránkou probírala poctivou detektivní prací. Cormoran Strike a Robin působí lidsky naprosto uvěřitelně a budou patřit mezi mé oblíbené dvojice hrdinů z knih. Jinak musím říci, že jsem neočekávala, že bych byla knihou zklamaná, i když některé komentáře vyvolávaly dojem, že se bavit nebudu. Podle mne Rowlingová prostě umí psát. A tentokráte jsem odolala svému zlozvyku a nepodívala se na konec knihy, i když těch stránek mezi začátkem a koncem je opravdu hodně :o)

Andy6
10.07.2015 5 z 5

pěkně napsaná dektektivka a dobře se čte.

Mil@n
03.07.2015 3 z 5

Hodně zdlouhavé.

Kozel
02.07.2015 3 z 5

Hodně dlouho mi nedala žádná kniha zabrat jako tahle....Rowlingová mě po uzavření kapitoly Harry Potter začala zajímat a prvotina pro starší čtenáře s názvem Prázdné místo byla pohodovým čtením. Ovšem tahle detektivka, to je těžký sousto. Strike s Robin je sice parádní charakterová dvojice, ale ten děj se příliš nepovedl. Půlka svazku ve šnečím tempu, kdy se dá do pohybu až na posledních stech stranách není opravdu nic moc. Jsem ale zvědav na novou knihu.

helenkan
01.07.2015 5 z 5

Docela dobrá detektivka s pěkně napínavým koncem.Jen si myslím,že jsou tam některá místa zbytečně a dopodrobna popisována.Ale Cormoran Strike je sympaťák. :)

oli.rock
30.06.2015 5 z 5

Kniha označovaná jako výborná a ještě ke všemu do autorky H. Pottera... no, nevěděla jsem co si o tom myslet, ale zvědavost mi nedala spát. A výsledek? Naprosto nečekané překvapení, jak se kniha lehce a hltavě čte! Prostě skvělé! Postava Strika se mi hned zalíbila a kdo jiný se k němu hodí, než Robin.

Guarnere
29.06.2015 5 z 5

Miluju Rowlingovou a její styl psaní. I Prázdné místo na mě zapůsobilo a tady to nemohlo dopadnou jinak. Strike a Robin jsou skvělá dvojka, která se krásně doplňuje. Ačkoli detektivky nečtu, tahle kniha se mi líbí - dokáže vytvořit napětí pouze pomocí dialogů a bez zbytečných krváků.

jana0724
26.06.2015

Příjemné čtení s napínavým koncem.

Pedros
24.06.2015 4 z 5

Trošku zdlouhavý ale přesto nádherný detektivní příběh.

Dariina
24.06.2015 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Žádné velké drama to není, je to spíš taková ta relaxační lehce napínavá knížka ke skleničce vína a zpříjemnění večera. Velký dojem na mě udělalo propracování postav a především uvěřitelnost a přirozenost dialogů. Okamžitě jsem zakoupila druhý díl a už teď se nemůžu dočkat třetího.

VerčaP
22.06.2015 4 z 5

Zkrátila bych to o 200 stran a bylo by to ok :D

KACABAK
20.06.2015

Detektivky běžně nečtu, ale tato mě velmi zaujala. Kniha nebyla drsná, ale velmi poutavě napínavá. Hlavní postavy byly autenticky vykreslené. Nechtělo se mi od knihy odcházet a bylo mi líto, že už skončila. Je obdivující, že autorka dokáže napsat i zcela odlišný žánr knih,než je Harry Potter.