Volání Kukačky

Volání Kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/bmid_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 4 4702 1006

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

iluliacross
13.06.2015 4 z 5

Vůbec nemám tenhle žánr ráda. Prostě mě detektivky nebaví, nebaví mě thrilery, detektivové v hlavní roli, nic pro mě. V podstatě mě občas nebavila ani tahle kniha. ALE... jak to ta Rowlingová udělala, mi nedává spát. Okousala jsem si všechny nehty, konec byl dehberoucí. Nijak strhující to nebylo, ale Rowlingová dokázala něco schovat mezi řádky, nějakou energii, která mě držela u knihy a nechtěla pustit. Nakonec to byla pěkná jízda a mně nezbývá nic jiného, než ji obdivovat, dokáže volit ta správná slova ve správnou chvíli a ne, že ne. Postavy, které vytvořila, byly skoro jako živé, stály přede mnou, jen se jich dotknout. Divím se a obdivuji.

šipek
12.06.2015 5 z 5

Tak mě tato detektivka příjemně překvapila.Měl jsem určité obavy,které se nenaplnily. Cormoran i s jeho sekretářkou si získaly mé sympatie. Kniha je srozumitelná a krásně se čte. Žádné hororové scény klasický detektivní román.

Zorro
10.06.2015 3 z 5

Shrnu to asi takto. První půlku knížky jsem četla půl roku, zbývající půlku během dvou dnů. Vraha jsem začala tušit od té půlky, ale přesný motiv mi unikal. Znám lepší detektivky, kde není až tolik nudných popisů. Děj by se v pohodě vešel do poloviční vazby.

Barbarousus
10.06.2015 5 z 5

Leč detektivky nejsou můj žánr po Kukačce jsem sáhla, jako po oddechové četbě na dovolenou a byla jsem příjemně překvapená. Cormoran si mě získal na plné čáře, sympatie navíc dodávají živé popisy Londýna, který miluju. Jako bonus, docela dobré rozuzlení. Za mě dávám 5* a pomalu si brousím zuby na Hedvábníka :) :)

petunkav
07.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila moc. Autorce tento žánr sedne, kniha má spád. Už mám připraveného i Hedvábníka - tak snad mě nezklame.

EricNor
03.06.2015 4 z 5

pěkný příjemný počteníčko, na který jsem se každý večert opravdu těšil. No a včera rozečtený Hedvábník.Robert Galbraith umí!!!

Juzzy
01.06.2015 4 z 5

Četlo se to docela příjmně, no táhlo se to jako sopel - na úkor akce příliš mnoho informací, podrobností, zbytečností, no vyústění případu slušné - za závěr čtvrtá hvězda.

morava
31.05.2015 4 z 5

Tato detektivka mne bavila od zacatku az do konce.Behem pribehu mne to nutilo premyslet nad tim, kdo by asi tak mohl byt vrahem a je to napsano tak, ze neni lehke behem cteni na to prijit. A to se me na te knize prave moc libilo, ze vas pribeh vtahne do deje a nenudite se.Charaktery postav v knize byli zajimave a celkove knihu urcite doporucuji tem, kdo maji radi detektivni pribehy.

peedbook
28.05.2015 4 z 5

Príjemná detektívka ....

mazlak
24.05.2015 4 z 5

Zdánlivě připomíná příběhy Agáty Christý. Mnoho postav, zdlouhavý rozjezd a podobně. Jak se však děj rozběhne je opravdu zajímavý a do poslední chvíle člověk netuší, že vrahem je daná osoba. Opravdu nečekané rozuzlení. Asi dám i Hedvábníka.

triana
17.05.2015 4 z 5

Souhlas s těmi předchozími komentáři, které zmiňují velkou popisnost a zdlouhavost vyprávění... Nu, i já jsem více zvyklá na rychlejší spád děje u jiných autorů, takže jsem ze začátku váhala, jestli se tím mám prokousávat. A ještě poznámka ke zbytečné popisnosti - dlouho jsem si nemohla zvyknout na míru detailů, které autorka k vykreslení scény používá, pořád jsem čekala, který z těch detailů bude důležitý pro další vývoj situace - jako vím, že popisuje-li např. Jo Nesbo, jak vysoká a široká okna a s jakým vzorem a šíří závěsů jsou v té a té místnosti, určitě to bude mít význam pro další děj.... Nic takového v této knize nečekejte. Nicméně i tak je kniha dobrá, chytře vymyšlená, překvapivá v závěru a pro mě měla navíc jednu výhodu, a to vzhledem k tomu, že jsem ji četla v angličtině, skutečně nádherný jazyk...

zuzi1162
14.05.2015 5 z 5

Výborné, i když její Prázdné místo bylo lepší.

Kodetka
13.05.2015 4 z 5

Od začátku knihy se mi jaksi nedařilo ukotvit pozornost na řešení případu. Spoustu věcí mi unikalo a až do konce knihy jsem opravdu netušila, kdo zločin spáchal. Příběh plyne zdlouhavě a ne příliš napínavě. Hodnotila bych tak 3+.

Peter.Melon
12.05.2015 5 z 5

Pěkně napsaná detektivní kniha.Dostala se mi do rukou z Knihovny.Byl jsem mile překvapen...

Jade
10.05.2015 2 z 5

Ocekavala jsem od knihy vice. Detektivni roman ve kterem se zbytecne moc popisuje a clovek se ztraci v udalostech...

makke
10.05.2015 5 z 5

Je lepší, když člověk nemá velká očekávání a pak je mile překvapen. Knihu mi doporučila známá, o níž vím, že má knižní vkus podobný mému a neprohloupila jsem.

jirzej
10.05.2015 3 z 5

Na to jak je kniha tlustá, tak samotný děj byl na pár stránek. První polovina knihy byla poměrně nudná, ale závěr byl napínavý a překvapující.

lapej
06.05.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila a příjemně mě překvapila. Začátek byl pomalejší a chvíli trvalo, než jsem se začetla. Potom se příběh rozjel a měl spád. Musela jsem dočítat na jeden zátah. Určitě si přečtu Hedvábník.

kklepkaa
06.05.2015 4 z 5

Toto je má první kniha od J. K. Rowling po Harrym a byla jsem opravdu zvědavá, jak se spisovatelka vypořádala s přerodem od dětského fantaskního světa Harryho Pottera k reálné dospělé detektivce. Po pravdě já detektivky moc nemusím. Fantasy mám mnohem raději a tak se mi to nečetlo tak dobře jako Harry, ale od druhé poloviny knihy jsem byla napnutá jak kšandy a příběh hltala. Kniha měla pomalejší rozjezd, ale pak to celkem odsípá a do poslední chvíle jen hádáte kdo může být vrah. Po dočtení knihy se i celkem těším na druhý díl. Nakonec Rowlingové dektivka se mi četla dokonce líp než první Nesbø.

luci75
05.05.2015 odpad!

Zatím mám přečtenou polovinu a knihu odkládám. Pro mne jedna velká nuda. Od nudného případu, přes nezajímavé postavy, až po nikam nevedoucí nudné a zdlouhavé dialogy konče. "Výslechy" postav děj nikam neposunou a nedozvíme se z nich nic, co by soukromé očko posunulo ve vyšetřování kupředu. Cormoran je mi hodně nesympatický, a shledávám ho značně "slizkým". Při čtení bych snad dokázala usnout i vestoje. V danou chvíli bych knihu hodnotila jednou hvězdičkou, ale ještě počkám až knihu někdy v budoucnu dočtu. Edit: Tak jsem zatnula zuby, a knihu po dlouhé době dočetla. Byl to těžký boj, a nakonec jsem shledala, že si kniha nezaslouží ani tu jednu hvězdičku.