Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3416 644

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

Arlienen
01.07.2020 5 z 5

Co víc napsat než, že to bylo zatraceně dobré počteníčko, které mě navnadilo na další díl!

L.Helena
21.06.2020 3 z 5

Audiokniha. Vyšetřování se posouvá vpřed jen hodně pomalými krůčky. Daleko víc mě bavily pasáže ze soukromí Cormorana a Robin.

kilometr
08.06.2020 3 z 5

Druhý případ CS,kde opět hraje prim neschopnost policie.Prostředí nakladatelství a spisovatelů vypadalo celkem slušně,ale ve výsledku jde o průměrnou detektivku s velmi špatně napsanými vedlejšími postavami.Přes to všechno se i docela těším na třetí případ CS a jeho kolegyně Robin.Jen ten způsob,jakým si začali tykat mi přišel-stupidní.55%.

Alma-Nacida
17.05.2020 3 z 5

Zase jednou lituji, že nejde dát dvě a půl hvězdy, protože tady to bylo přesně napůl dobré (zápletka, prostředí, posun hlavních postav) a napůl nuda ( ukecanost ještě děsivější než v Kukačce, matení čtenáře zdánlivě důležitými detaily jako výraz obličeje číšníka a příhodné objevení se přátel z mládí s obskurními dovednostmi).
Mám ještě třetí díl a myslím, že na něj časem dojde, ale ne hned. Celkově, když by člověk nic moc neočekával, tak je to průměrná detektivka.

Kami33
06.05.2020 5 z 5

První jsem četla Smrtící bílou, teď Hedvábníka (já vím, že to není správné pořadí, ale v podstatě to ničemu nevadí). Zde jsem měla trochu zmatek v osobách, ale jinak se mi kniha líbila.

ashburton
03.05.2020 4 z 5

Jako detektivka lepší než jednička, ale opět zbytečně rozvleklé, což je škoda...

wooloong
24.04.2020 4 z 5

Pokud porovnám s předchozím dílem:
1. Rozvláčnost vyprávění zůstala, a je to dost otravné, nevynikne tolik detektivní příběh, který je zde mnohem zajímavější a promyšlenější.
2. Tentokrát nám autorka mnohem lépe předkládá vodítka, takže se odhalení pachatele může zúčastnit i čtenář, nejenom tajnůstkářský Strike a jeho asistentka. Vlastně nám je klade pod nohy od samého počátku příběhu, stačí dávat pozor.
3. Docela hnusný způsob vraždy, to bych od "klasické" detektivky nečekala.
4. Vykreslení spisovatelů jakožto smečky sebestředných, zavistivých a žárlivých parchantů se mi docela dost líbilo.
5. Popis prostředí Londýna pro mě dostal nový rozměr - okolí Barons Court a Hammersmith dobře znám, takže pro mě velký osobní bonus, moci si zase projít tato dobře popsaná místa.
6. Rozuzlení super, sice jsem si na tuhle postavu myslela, ale měla jsem jednak více želízek v ohni, a jednak mi teprve při jejím odhalení zapadlo vše na správné místo.
O dost lepší než první část, přesto si nechám ještě jednu hvězdičku v záloze na další díly.

ComicGuy899
11.04.2020 4 z 5

Hodvábnik sa dokázal poučiť z obrovských chýb, ktoré predchádzajúci diel ťahali dole.

Kniha je viac vyšperkovaná, zaujímavejšia, prípad je viac kurióznejší a celkovo je to omnoho lepšie zvládnuté.
A i keď je Hodvábnik vo veľa sférach lepší ako Volanie kukučky nedokázal som ho dočítať. Dôvod bol jednoduchý. Jediná chyba, ktorú pani Rowlingová pchá do každej svojej knihy je jej neskutočne rozpísaný štýl a vďaka tomu je táto detektívka miestami ukrutne zdĺhavá a časom sa tu nájdu pasáže kedy vás kniha vyložene prestane zaujímať a príbeh môže byť akokoľvek pútavý, keď zrovna narazíte na takúto pasáž, rýchlo vás to prestane baviť.
A preto som tu knihu pred koncom zavrhol.

Je to ale naozaj kvalitná kniha ktorej najväčšia chyba je zrovna jej stránková obsiahlosť. Za zmienku stojí fakt, že seriálová adaptácia je natoľko presná, že som dokopy z príbehu prišiel len o 10 minút (čiže len o finálne rozuzlenie).

Vysoko odporúčam a mám v pláne si to dočítať...

LahoferRose
03.04.2020 4 z 5

I druhý detektivní příběh mne bavil. U těchto knih se mi zamlouvá pomalejší styl vyprávění, kdy se možná realističtěji díváme na práci detektiva. Začíná od nuly, klade otázky, chodí na pochůzky, další otázky.... Líbí se mi, že to nejsou případy vyřešené během dvou dnů. Je vidět, že JKR miluje Londýn, má potřebu každé místo, každou uličkou pojmenovat, srovnávat hospody a restaurace v různých částech Londýna. To mi nevadí. Už mě ale trochu otravuje věcné oteklé Cormoranovo koleno... A že se někomu zdál konec již příliš překombinovaný? Tady mi to ani nepřišlo. Četla mnohem krkolomější příběhy. Pouštím se do trojky.

Pavcitko
30.03.2020 4 z 5

Anotace knihy mě příliš nezaujala, ale jsem velice ráda, že jsem knize dala šanci. Z původního nudného pátrání po zmizelé osobě se vyklubal velice spletitý a zajímavý případ, který se velmi pozvolna rozplétal. Pro mě opět příliš rozvláčné rozhovory a popisné části, ale poroznost mi kniha udržela až dokonce, vraha jsem jako vždy neodhalila. S nadšením se vrhnu na další díl.

jana277
27.03.2020 2 z 5

Kniha ma sklamala. Je rozvláčna, veľa zbytočných opisov, bez spádu. Mala som problém ju dočítať.

Nelička
16.03.2020 3 z 5

Za mě trochu zklamání. Po prvním díle jsem čekala stejnou pecku, ale tahle kniha mi přišla zdlouhavá, bez většího děje, spádu.... Taknějak tomu obecně chyběly "koule".... Možná i to prostředí na mě bylo už moc intrikánské a politické. Motaly se mi postavy, trochu jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo.... Těšila jsem se, až knížka skončí... bohužel....

janina66
11.03.2020 2 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu při cestě do a z práce a ve fitku. Jednou i večer v posteli a krásně se usínalo. Fakt nic moc. Prostředí spisovatelů mě nebavilo. Celkově zdlouhavé, dlouhé a nudné rozhovory. Volání kukačky bylo o mnoho lepší. Do dalšího pokračování už nejdu.

Dany45
29.02.2020 4 z 5

Tato série knih se mi líbí a je jak příjemně tak i velmi napínavě psaná! Čtení jsem si užíval, je tak rozdílné od podoby amerických autorů v podobném detektivním žánru.
Doufám( po přečtení všech těchto titulů ) že příběhy budou nějak pokračovat ??!!!
Za mě - Výborné !! :D

Matuko05
27.02.2020 5 z 5

Výborné. Ešte v knihe Volanie kukučky, som asi polovicu knihu zápasil aj so samotným Cormoranom (ktorého meno som často musel pomaly čítať) a aj s autorkyným štýlom. Je to iný žáner detektívok na aké som zvyknutý. No pomenšom boji v prvej knihe som si túto naplno užil. Výborné postavy, zápletka, nenútený humor a aj taký nádych dobrodružstva. A presne toto robí z týchto kníh iný podžáner detektívky. Už sa teším na ďalšiu.

Janniska
15.02.2020 5 z 5

Lepší než Volání kukačky.Pokud poroste kvalita příběhu s postupujícím dílem,budu jen ráda.Oblíbila jsem si detektiva Strikea i jeho partnerku Robin.Miluju styl psaní J.K.R. Super napínavá detektivka,ikdyž jsem měla dobré podezření od půlky,bavilo mě to moc.Dokonce jsem si dala limit 100 stran za den , aby mi chvilku kniha vydržela.Ne vždy se mi to podařilo splnit :-)

danny_21
14.02.2020 3 z 5

Druhé pokračování sympatické detektiva a jeho asistentky je v mých očích o něco málo slabší než předchozí dobrodrůžo, hlavně díky tomu, že mě prostředí spisovatelské smetánky moc nebavilo. Na nižším hodnocení má taky svůj podíl natahovaná ( nastavovaná ) délka a samotný motiv vraha a způsob provedení mi nepřišel nijak zvlášť pravděpodobný a vyznělo mi to dost překombinovaně, stejně jako neustálé omílání bolavé detektivovy hnáty a mizerné finanční situace. Dávám tentokrát lepší průměr a doufám v lepší zítřky v díle č.3 - 65 %

tompal
02.02.2020 5 z 5

Napětí a rafinované zápletky, divočina i rozum.

Sabina335
25.01.2020 5 z 5

nemohu jinak, nez opetovne slozit poklonu autorce za uzasne napsany druhy dil. od zacatku az do konce jsem hltala kazde slovo, obcas jsem se pristihla, ze nedokazu knihu jen tak odlozit a prestat cist. velmi ocenuji celou zapletku, ktera vas jednoduse vtahne do deje a az do posledni chvile netusite, kdo je skutecnym vrahem. uprimne, ja sazela na nekoho uplne jineho, ale nebudu prozrazovat ???? knihu rozhodne doporucuji milovnikum skvelych detektivek a uz oteviram s chuti treti dil.

Lumír23
19.01.2020 5 z 5

Asi maličko natahovaná, ale zase poutavá četla. Jak to ta baba dělá?