Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3413 643

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

marcela0282
30.12.2020 5 z 5

Proste kvalita, ktera se skvele cte :) i kdyz jsem tusila kdo to byl, cele rozuzleni bylo zajimave a ke konci jsem byla opet napnuta jak ksandy...

Kami.Hacken
14.11.2020

Skvěle popsané, zápletka jako vždy nezklamala.
Vše má čtenář před očima a stejně je překvapený.
Miluji ty příběhy

milary
04.11.2020

Nedoposlouchala jsem... Nabídnutá zápletka tentokrát razantně přesáhla rámec thrilleroidního fujtajblu, který jsem ochotná vstřebávat. Pro zábavu. Mrzí mě to. Jinak mě na Galbraithově Cormoranovi baví všechno. A ani obávaný nadměr romantické linie, v následujících (zejména) pokračováních v řadě komentářů zmiňovaný jako otravný, v Hedvábníkovi žádné enormní zpomalení nezpůsobuje, zdá se mi. Aspoň do místa, kam jsem audioknížku slyšela. Třetímu dílu se nebudu vyhýbat, jen sáhnu po knize a nebudu poslouchat. Líp se mi tak absolvují méně poživatelné pasáže.

irca3468
02.10.2020 4 z 5

jojo, dobré to bylo:) o chlup víc se mi líbil první díl.

lencin
29.09.2020 4 z 5

Druhý příběh Cormorana Strikea a Robin.
Výborné a čtivé.
(2015)

Addelka
28.09.2020 3 z 5

Druhý díl detektivky s Cormoranem Strikem. Na všech databázích, kam jsem koukala má tenhle díl vyšší hodnocení než „Volání kukačky“ (první díl). Z anotace jsem se dozvěděla, že vyšetřování bude probíhat v „knižním průmyslu“ = woooow. Čekala jsem opravdu hodně, protože knihy s dějem v knihkupectvích, knihovnách a knižních redakcích miluju. No a víte jak to dopadá, když se na knihu moc těšíte a čekáte nečekané….
Nápad na zápletku je skvělý, posuďte sami: náhlé zmizení autora, který ve svém novém (ještě nevydaném) románu pomlouvá celou knižní komunitu. Cormoran se případu ujme s představou, že za pár dní bude vyřešeno, protože autor nechce být středem pozornosti až ten skandál v knižní podobě vyjde. Noo nebude to tak jednoduché, opět se bude vyslýchat a pátrat jak na běžícím pásu alá Agatha Christie. Robin, frustrovaná z kancelářské práce, si doslova vyprosí u Cormorana šanci předvést své detektivní schopnosti v terénu. Dozvěděla jsem se zase nějaké střípky z osobního života Cormorana i Robin, a tahle dějová linka o jejich minulosti mě baví. Pro tenhle příběh je neobvyklé získávání klíčových důkazů…víc prozrazovat nebudu, ale je to opravdu dobře vymyšlené!
Jak už jsem psala u prvního dílu, „vyslýchací“ styl mi nevadí, ba naopak mám takové detektivky ráda. Jako kámen (mého) úrazu bych viděla, že jsem se dostatečně neorientovala v postavách. Často jsem se musela vracet, protože jsem vůbec nevěděla, kdo je kdo a co se řeší. A myslím, že tohle mi právě zkazilo celý dojem z knihy. Poslouchala jsem jako audioknihu, takže to vracení nebylo jednoduché. Jsem zvědavá, co je nachystáno pro Cormorana v dalším díle.

Mikus
26.09.2020 4 z 5

Nejsem čtenář detektivek, ale tahle série mě baví. Hedvábník jede na stejné vlně jako Volání kukačky, takže pokud se vám nelíbilo, tady to asi nebude jinak. Přesto je tenhle díl v mnoha ohledech vydařenější a taky čtivější. I zápletka je zajímavější. Rowlingová se tentokrát nebála o něco morbidnější vraždy, čímž (myslete si o mě, co chcete) lépe upoutala mou pozornost. Co si však budeme povídat, občas se to táhne. Tak nějak to k tomuhle stylu detektivek už patří, a proto mi to nevadilo tolik jako u jiných knížek. Největší zásluhu na udržení pozornosti čtenáře má bez debat hlavní dvojice Cormoran a Robin. Jsou úžasní oba dva. Ty dialogy, vyslýchání podezřelých a zastavování se po různých londýnských barech mě na tom neskutečně baví. Kvalitní a dostatečně zamotaná zápletka k nim pěkně pasuje a dotahuje knihu do bodu, ve kterém mi zkrátka vyhovuje. Pár výhrad k tomu tedy mám, ale stěžovat si nemůžu.

bee88maja
10.09.2020 4 z 5

Po zklamání z prvního dílu, tohle byla jiná pohádka. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Morbidnější způsob vraždy sehrál také svou roli, že se mi Hedvabník tak nějak líbil více než Volání Kukačky. Zvrácenost na literárním pozadí zarývající se až do morku kostí...nebo chcete-li do písmen vetkaná až do poslední kapky inkoustu :) Tohle už bylo lepší paní Rowlingová :) ;)

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Asi budu odporovat všem kteří píšou, že je to rozvleklé a ne moc napínavé. Mně se série s Cormoranem a Robin líbí moc :-) Čte se to velice dobře a je to pro mě klasická detektivka na oddech :-) Na krváky mám jiné autory :-) Doufám, že brzy se dočkám dalšího dílu.

kob
20.08.2020 2 z 5

Straaašně ukecané. Spousta postav, které vedou nezáživné debaty a většinu knihy se nic zajímavého neděje.

Gindolfin
13.08.2020 3 z 5

Tentokrát už bylo rozuzlení detektivky neuvěřitelné:-(. Konstrukce Cormorana byla už absurdní. Ale jinak se to čelo velice dobře. Vyhovuje mi v této sérii nízký počet mrtvých a absence zbytečného týrání obětí, což pro mne dělá severskou detektivku nečitelnou. A Robin samozřejmě miluju:-)

Ava365
09.08.2020 3 z 5

Kniha mi byla doporučena. Bohužel se u mě nesetkala s nadšením doporučující osoby. Přišla mi na dnešní dobu strašně rozvláčná a pomalá. Chování hlavního rádoby chandlerovského očka naprosto iracionální a tím i neuvěřitelné.

KillHurt
06.08.2020 3 z 5

Kniha by potřebovala seškrtat. První díl byl o dost svižnější. Chápu, že autor/ka potřebuje vylíčit vztahové problémy svých postav - v čemž je skvělá a ne že ne - a dokreslit okolnosti vraždy. Vzhledem k tomu, že úmrtí Owena je vykecané už v anotaci, tak možná není třeba se snažit o jeho nalezení na x úvodních stranách. Druhá půlka už dostává tempo a dá se říct, že přestává čtenáře nudit. Opravdu jsem se v první půlce nudil a to i přes pokus o naturalistické popisy vraždy. Upřímně by mě zajímalo jakými osobnostmi se nechala Rowlingová ve svém románu inspirovat.

allebra
21.07.2020 4 z 5

Soukromý detektiv Strike je docela svéráz, ale sympaťák. Tentokrát byla vražda poněkud morbidnější, ale nás, co máme načteno severských detektivek, jen tak něco nezaskočí. Konec konců zločin byl jen jeden (na rozdíl od severských detektivek), což mi docela vyhovovalo. Do dvou třetin jsem se nemohla od knihy odtrhnout, konec se mi ale zdál už trochu překombinovaný, takže tentokrát nedávám plné hodnocení. To nic nemění na tom, že si nenechám ujít pokračování a už teď se na něj těším. To samé platí i o severských detektivkách, jen není na škodu si od nich občas odpočinout třeba právě u případů soukromého detektiva Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin.

nicolettkaa
12.07.2020 4 z 5

Nějaký čas jsem měla od detektivek pauzu. Jsem ráda, že jsem nyní sáhla zrovna po této. Od autorky jsem sice nečekala takovou brutální vraždu, ale způsob vyšetřování CS a styl psaní J.K.R. mi naprosto vyhovuje. Hvězdičku strhávám za až příliš odboček od děje, bez kterých by se příběh obešel. Další díly si také přečtu.

Daduška
12.07.2020 4 z 5

Početla jsem si. U takových rozsáhlých románů mám ale vždycky problém s tím, že mi zápletka připadá překombinovaná, nereálná. Já vím, že o obyčejné domácí zabíjačce se nedá napsat tolik stran a lidi by to asi nezajímalo, ale tohle... Nicméně se kniha četla dobře, nemohla jsem se odtrhnout, a to asi úplně stačí.

Maus
04.07.2020 4 z 5

Krásná knížka, ale trochu zdlouhavá.... Scénky s Robin/Strike jsem měla nejraději.

mataj
03.07.2020 5 z 5

Tato druhá kniha v sérii s Cormoranem se mi líbila malinko víc než Volání kukačky. Spíše klasický styl detektivky, i když co se provedení vraždy týče, tak ke klasice má daleko. Zajímavé a propracované postavy i zápletka. Byla jsem spokojena.

Venny345
03.07.2020 3 z 5

To jsem si tak šla do knihovny a zcela spontánně jsem si půjčila tuto knihu. I přestože jsem měla zkušenost s dílem prvním a říkala jsem si, že do druhého nejdu, si mě kniha svou obálkou omotala kolem prstu.
Jelikož léto začalo, tak to chce něco oddechového, takže bod pro knihu, to bylo splněno. Na druhou stranu, detektivka by měla být napínavá a akční, což jsem z knihy necítila. Kdyby celá kniha měla takový spád, jako měl konec, byla bych spokojená a hodnotila bych mnohem výše. Tak si říkám, že třetí díl už asi vynechám, ale jak se znám, tak si ho stejně půjčím a přečtu.

Arlienen
01.07.2020 5 z 5

Co víc napsat než, že to bylo zatraceně dobré počteníčko, které mě navnadilo na další díl!