Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3456 3456

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

Pet007
20.03.2016 3 z 5

Další napínavý příběh. Cormoran má více klientů, úspěch prostě lidi přitahuje. Chudé i bohaté. Může si vybírat. K netradičnímu detektivovi ale patří netradiční případ. Já se v tom spisovatelském světě trochu ztrácela a ani se mi v něm moc nelíbilo. Kukačka se mi líbila víc.

kika 13
12.03.2016 5 z 5

Nebudu psát dlouhý komentář.Prostě jedním slovem super čtení.

trudoš
11.03.2016 3 z 5

Přestože jsem ke knize přistupoval drobet negativně, nakonec to nebylo tak špatné. V některých ohledech mě to bavilo víc, než Volání Kukačky, v jiných zase naopak, a ve výsledku mám pocit, že si jeden druhému nemají co vyčítat. Joanne Rowlingová si prostě píše své detektivky a příliš se nezabývá tím, jestli je v nich dobrá nebo špatná. Cílem je pro ni odvyprávět příběh, pro což talent bezesporu má.
Slabinou je opět délka zcela neúměrná zápletce. O to víc zaskočí, když se nijak výrazně neposunou ani dějové linky v pozadí, táhnoucí se napříč celou sérií. A i když oceňuji atraktivitu zločinu, pravdou je, že provedení je kapánek překombinované. Jako by se autorka chtěla zalíbit vytuningovanou vraždou nehledíce na fakt, že ta by šla provést mnohem jednodušeji. Samotné detektivní pátrání mi pak přišlo suše bezvýrazné. Vzhledem k tomu, že indicie nemá čtenář možnost zaregistrovat, zůstane tu pět podezřelých a - chvilka napětí - jeden z nich je vrah. Jak prosté. Na pět set stran trochu mizérie.

Sor3n
07.03.2016

Nejsem si zcela jistý jestli se mi kniha líbila nebo jsem ji pouze přečetl. Zbytečně rozvlacne, opisné a přitom zcela zbytečně. Asi bych nedoporucil, ale těsně.

silazwyku
04.03.2016 4 z 5

Chvílemi se to táhne, až příliš mnoho popisování, ale takový už je styl Rowlingové. Takže vlastně opět nezklamala. Příběhy Cormonara mě baví, dokud budou vycházet, budu je číst :-)

levac
01.03.2016 4 z 5

Po prvním díle jsem už měla správně nastavená očekávání, že kniha člověka nijak neobohatí o fakta či zajímavosti z historie či současnosti, zato si u ní skvěle odpočine. Výborná kniha na dovolenou či večery po náročném dni, nijak jsem nepátrala, kdo byl vrah, prostě jsem se nechala příjemně unášet poutavě napsaným vyprávěním.

esussi
25.02.2016 5 z 5

Krása. Komplexní příběh, který se vyrovná prvnímu dílu. Ale abych se pochválila, já tušila, kdo bude vrah! Mezi novodobými detektivkami je to rozhodně top.

haWranka
24.02.2016 4 z 5

Mnooohem lepší než předchozí díl. Odpadlo zdlouhavé seznamování s postavami, vážně jsem to neprokoukla - a teorií jsem neměla málo! Neskutečně se těším na to, až u nás vyjde další díl? Kdy? Kdy?!

šipek
24.02.2016 4 z 5

Detektiv Cormoran je hrozně fajn postava. Takové klidné inteligentní čtení. O jednu hvězdičku dávám méně jelikož se mi kniha zdá chvílemi dost zdlouhavá.

iveta3315
24.02.2016 5 z 5

Hedvábník opět nezklamal. Napínavý děj, postavy se dále vykreslují a získávají třetí rozměr a tentokrát mě opravdu nenapadlo, že vrahem je ten, kdo to nakonec byl (v kukačce jsem totiž ke konci už měla podezření)

teresinha
23.02.2016 4 z 5

Tak jo, tohohle vraha jsem si netipla. Ale on to vlastně mohl být kdokoliv. Nevím, jestli je to pro detektivku dobře, nebo špatně, ale každopádně musím říct, že se mi Hedvábník četl ještě o maličko líp než Volání kukačky. Má trochu víc spádu a akce a hlavně mě prostě moc baví Cormoran Strike a to úplně stačí :)

haski
22.02.2016 4 z 5

Mně se kniha líbila, připomínala mi klasickou anglickou detektivku. Má svoji inteligenci a dobře se čte. Nepospíchala jsem na ni a v klidu jsem si ji vychutnala

Marčullkas
21.02.2016 2 z 5

Pro mě bohužel zklamáním :(
Konec se zbytečně moc protahoval a celkově některé pasáže o ničem, často jsem se ztrácela a měla jsem problém se ke knížce vrátit. Nakonec přečteno, ale Volání kukačky je o mnoho vydařenější. Škoda . . .

Alysa
21.02.2016 4 z 5

J.K. Rowling píše bezpochyby skvěle, ale já měla velký problém se do Hedvábníka začíst. Celkově mi přečtení knihy trvalo déle, než je u mě obvyklé.

Kniha se na můj vkus docela dost táhla, k samotné vraždě se dostalo až po dosti stranách a pasáží, které mi přišly trochu zbytečné, nebylo zrovna málo. Navíc se dalo předvídat, kdo je vrah. U čtyř hvězd zůstávám jen proto, že posledních sto stran se mi četlo o poznání lépe.

Navíc mě docela mrzí, že se vztah Robin a Strika nevyvíjí jinou cestou.

maxihrosik
21.02.2016 5 z 5

Soukromý detektiv Cormoran je vysloužilý voják bez nohy, bez kondice, s desetikilovou nadváhou a chlupatým, trochu povislým břichem. Přesto ani na chvilku nepochybujeme, že to je pravej chlap s úžasným charakterem a charismatem, se kterým bychom se rády všechny seznámily. Snoubenec jeho asistentky je hezký muž, za kterým se v hospodě ohlédne každá ženská, ale stačí pár nenápadných náznaků a víme, co si o něm myslet a potkat ho zas tak moc nechceme. Možná se mi to jen zdá, ale asistentka Robin je podle mě další verzí Hermiony - inteligentní, sympatická, hodně výkonná, trochu nedoceněná, nenápadná rebelka.

Příběh plyne (stejně jako ve Volání Kukačky) docela pomalu, atmosféra Londýna, zvláštní charaktery lidí, přirozené rozhovory a zajímavé situace nás vtáhnou do děje tak, až se zdá, že detektivní zápletka není v knize to nejdůležitější. To je asi u detektivky docela chyba, ale mě to vůbec nevadilo. Doufám, že Rowlingová bude v téhle sérii dlouho pokračovat. Mám pocit, že se jí podařilo vytvořit podobnou dvojici, jako byl legendární Perry Mason s Dellou Streetovou.

Netopyr07
20.02.2016 5 z 5

Mám za to, že se mi líbila víc, než ta první! Po delší době kniha, kterou jsem dokázala číst do noci opravdu se zájmem. Sice i zde jsou sem tam pasáže, které člověka uspávají, ale celkově je to výborné. Smekám! A těším se na třetí, která vyjde v březnu.

Michi.01
19.02.2016 2 z 5

Z prvního dílu Volání kukačky jsem byla nadšená a tak jsem se rychle vrhla na Hedvábníka.. Sama jsem překvapená, jak protichůdné pocity mám ke dvěma knihám stejné série.. Hedvábník mě nebavil, vůbec jsem se nechtěla ke knize vracet, jenom mi bylo líto ji po tolika stranách odložit nedočtenou. Hodně zdlouhavé, spousta pasáží a popisů mi přišla úplně zbytečných.. ale všechny ostatní knížky od této spisovatelky miluji :)

Manyna
17.02.2016 1 z 5

Absolutně nemůžu souhlasit s tak vysokým hodnocením...na to, že se mi celkem libila Kukačka, tak tuhle knihu jsem ani neměla síly dočíst. Byla absolutně nudná a nezajímavá. Děj mě nebavil a bylo mi celkem fuk, jak to dopadne. Možná kdyby Rowling vytáhla jen pasáže s Cormoranem a Robin a udělala z toho romanťák, byl by to větší vodvaz než tohle.

David_Vesely
15.02.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha!

Safira55
15.02.2016 5 z 5

parada, knižní serie mi byla doporučena a do netradicniho hrdiny Strika, jsem se zamilovala, Rowlingová nesklamala :)