Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3456 3456

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

DasaN
13.02.2016 5 z 5

Hedvábník je dalším skvělým pokračováním série. Kniha má podle mě i větší spád než ve Volání Kukačky, už těším se na další.

sewista
12.02.2016 3 z 5

\pro mne tato kniha byla zklamanim. Zbytecne se cely pribeh tahl a vrah byl jasný od pulky. A to rikam i přesto, ze ja většinou vraha tipuju spatne :-D Nejvic se mi libilo posledních 70 stran. To uz mělo aspoň trosku spad a zaclo mne to bavit. Ale jak pode mnou pise Runkyna......motivace pro vraždu veškerá žádná.

tandula
06.02.2016 2 z 5

Za mě jedno velké zklamání. A to jsem přitom byla nadšená z Prázdného místa i z Volání kukačky. Obě knihy jsem přečetla jedním dechem, ale Hedvábníka jsem četla snad tři týdny.
Vůbec mě to nebavilo, jediné, co mě opravdu zaujalo, je rozvíjení vztahu mezi Strikem a Robin, a také jsem zvědavá, jak to dopadne s Charlotte.
Všechny popisované knížky v Hevábníkovi - ty "bestsellery" - mi přišly jako šílený brak plný, ač nemluvím sprostě, tak sraček. Absolutně nezajímavé. Ani jsem se pořádně nesoustředila na všechny mužské postavy - přišlo mi jich až moc, takový pánský klub. Je to jako kdyby s tímhle tématem přišel nějaký začínající rádoby zajímavý autor, který umí dobře psát.

Magráta
04.02.2016 3 z 5

Je tady opravdu někdo, kdo nevěděl už tak od třetiny, kdo je vrah? Navíc mi tam přijde zbytečně moc vulgarit bez nějakého jiného účelu, než že "je to chlapácké". Ale úplný propadák to není.

reb
02.02.2016 5 z 5

Oproti Volání Kukačky je pro mě Hedvábník změnou k lepšímu. Zápletka je zajímavější, děj má větší spád a není tu tolik vedlejších postav, ve kterých by se čtenář mohl ztratit.
Co mě ale na Rowlingové fascinuje už od Harryho Pottera, je to, jak zvládá vykreslit jednotlivé charaktery. Ať už je to Severus Snape, Hermiona, Cormoran Strike nebo Robinin přítel Mathew, všichni jsou napsáni neskutečně uvěřitelně a "nečernobíle". Zatím jsem nepoznala příliš mnoho autorů, kteří by toto umění ovládali tak dobře.

Runkyna
02.02.2016 3 z 5

Začátek: nadšení jaký super vypravěč tenhle skvost napsal? 5*
Prostředek: nějak se to táhne (-1*)
Konec: a motivace vraha byla jaká vlastně? (-1*)

zpevSusannah
02.02.2016 4 z 5

Jak to ta ženská dělá, že je to vždycky tak děsně čtivé? To mi vysvětlete :-D
O proti Volání kukačky mnohem propracovanější detektivní zápletka, kdy do poslední chvíle jsem tipovala, kdo by mohl být tím, co jisto jistě na konci knihy skončí ve spárech Cormorana.
Celkově zajímavě udělané, ale přesto se pořád nemůžu zbavit pocitu, že už nikdy ve svých knihách nevykouzlí to, co dokázala za pomoci Harry Pottera. That´s it :-)

Joges
31.01.2016 4 z 5

Rowlingová je v ráži, jak píše jednu „bifli“ za druhou. Oplývá fantazií, vyniká obrazotvorností, nápaditým dějem a nesourodé postavy sype přímo z rukávu. Robin a Strike jsou stále sympatičtí vyšetřovatelé, to ano, ale když J.K.R. začne rozpitvávat jejich interní partnerské záležitosti, dívám se do anotace, jestli náhodou nezměnila žánr. Hedvábník, podobně jako „Volání kukačky“, je MIXEM všeho možného. Humor vítám, sprosťárny a knižní morbidnosti mi nevadí, partnerské vztahy – no budiž a každou detektivní zápletku nadšeně hltám. Rowlingová jako spisovatelka je výborná, ovšem Rowlingová jako autorka detektivek, to mě vážně moc nebere. Alespoň vím, co od ní mohu příště čekat. A taky ruku na srdce, Cormoranu Strikovi bych vážně přál nějakou lepší protézu.

karel0684
30.01.2016 4 z 5

Někdy bývá druhý díl horší, než ten první. Tady se úroveň zhruba udržela. První díl jsem tady ani nehodnotil a teď ten druhý. Není to napsané vůbec špatně. Příběh má hlavu a patu. Osoby jsou prokreslené a...blablabla.
Kdybych pokračoval dál, asi by to bylo podobné jako kniha - moc slov pro jednoduché vyřčení toho, že to nebylo špatné, ale stačilo by méně slov.

Malarkey
29.01.2016 4 z 5

Nemůžu říct, že by mě první díl vysloveně nadchnul, ale rozhodně měl něco do sebe. Hlavně samotné postava Robin a Cormorana Strika. I proto jsem se rozhodl do druhého dílu jít, protože právě samotné postavy mi za ty hodiny a hodiny čtení rozhodně stály. Výsledek nakonec není vůbec zlý a rozhodně bych řekl, že se mi tento příběh líbil víc, jak ten z prvního dílu. Na druhou stranu tu opět je popisování situací a okolí takové, že kdyby se kniha zredukovala o půlku stránek, nikomu by se vůbec nic nestalo.

kacapr
28.01.2016 5 z 5

Mě konec trochu zklamal, ale jinak se mi knížka celkově líbila víc než první! Cormoran Strike je nejlepší! :-) Těším se na další díl!

tesi04
28.01.2016 5 z 5

opravdu se mi to prostě líbilo. Napínavé,

chanahd
27.01.2016 2 z 5

Tak jsem se dala přece jen zlákat druhým dílem v naději, že bude lepší než ten první. No, nebyl. Opět slabý děj, většinu knížky se nic neděje, zdlouhavé... Mimo hlavního hrdiny a jeho asistentky jsou snad všechny postavy nepříjemné nebo rovnou magoři.

Juzzy
26.01.2016 4 z 5

Skvělý závěr, opět vysoce sypmatické duo Cormorane a Robin, ale spousta bezduchého děje. Řekl bych, že tak 100-150 zbytečných stran navíc. Detektivky Rowlingové bohužel nejsou tak čtivé, jak nejlepší severské. :-/

helusa2
24.01.2016 5 z 5

Brilantně napsaný, velmi napínavý příběh. Jelikož jsem nedávno byla v Londýně, bylo to pro mě, jako bych se po něm s Cormoranem opět procházela :-)
Samotná vražda je ale tedy NAPROSTO BRUTÁLNÍ a místy mi nebylo volno... Ale je mi jasné, že to není nic, co by se někdy neudálo... Vyvrcholení bylo pro mě naprosto nečekané!!!
Děkuji za náhled do prostředí high spisovatelských celebrit a podivínů...

cokolate
23.01.2016 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Ráda bych viděla pokračování Robin jako detektiva.

iris861
23.01.2016 5 z 5

Pěkně se četla,bavila mě.

technolog
20.01.2016 3 z 5

Slabý děj, povrchní zápletka. Kniha nenadchla...

papajapa
15.01.2016 4 z 5

Detektivky nejsou muj styl ale knihu jsem precetla za par veceru. Po Volani kukacky si prectu i vychazejici dalsi roman.

Klarinet
15.01.2016 1 z 5

Velké zklamání. Těšila jsem se na další pokračování Kukačky a osudů Cormorana a Robin. Očekávání se nesplnilo. Mrzí mě investovaný čas do pseudoknížky psané pod pseudonymem.