Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3456 3456

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

Shiki
27.09.2016 odpad!

Kniha velmi zdlouhavá a nudná. Nemít ji jako audio knihu skončila by nedočtená. Kdyby byla tak o 200-300 stran kratší. 1/3 knihy se nic neděje a osobní problémy hlavních hrdinu jsou spíš otravné než zajímavé.

ivulka15
25.09.2016 2 z 5

Nebylo to úplně špatné. Ale myslím si,že kdyby byla kniha kratší bylo by to ku prospěchu.Některé části byly strašně roztahané a děj tím ztrácel na zajímavosti.

kahuda01
24.09.2016 2 z 5

Nemohl jsem dočíst. Nuda.

anavi2009
22.09.2016 2 z 5

Dala jsem tomu cca 180 stran.. Nudila jsem se moc.. V postavách jsem se nevyznala, bylo jich příliš mnoho a mě se vlastně ani nechtělo si je zapamatovat.. Po těch 180ti stranách jsem si řekla, že tomu dám ještě chvilku.. Dala jsem tomu ještě do 240ti stran a už fakt nemůžu dál. Asi to přeskočím až na konec, abych teda zjistila, kdo je vrah..
A hlavně - proboha!! Je opravdu nutné pomalu na každé straně popisovat jak ho bolí noha? Já rozumím tomu, že ji má amputovanou a má s tím potíže, ale číst o tom pořád dokola v mých očích milého Cormorana krapet degraduje..

princesse
19.09.2016 4 z 5

Opět mi ze začátku dělalo trochu problémy se začíst, ale stalo se a pak už se četlo jedna báseň. Určitě si koupím i třetí případ Cormorana Strika.

Hana62
18.09.2016

Ještě lepší než první díl!!! Vřele doporučuji.

Dandulka
18.09.2016 3 z 5

Kukačka se mi teda líbila víc. Tohle mi přišlo takové moc rozvloáčné.

wendulka321
17.09.2016 5 z 5

Do Volání kukačky jsem se dlouho nemohla začíst, ale u téhle knížky mi to šlo samo. Bezvadný příběh,Cormoran je mi čím dál víc sympatičtější hrdina.

Jane417
16.09.2016 5 z 5

Skvělé! Pro mě i o něco lepší než Volání kukačky!
Dala jsem 5*!

vysypanel
14.09.2016 5 z 5

Cormoran je prostě super !!! Rowlingová se výborně čte. Navíc atmosféra Britské společnosti je pro mne přitažlivá - chování, reakce , repliky - to u nás už dávno není...Doporučuji k přečtení :-)

marketa8129
21.08.2016 4 z 5

Dobrá kniha, jen některé pasáže mi přišly zbytečně dlouhé.

Kalina
18.08.2016 5 z 5

Pěkné čtení. Chvílemi jsem měla pocit, že vrahů musí být víc. No a jak to bude dál s Robin? I Strikova postava se mi zamlouvá čím dál víc.

bookwarmerka
15.08.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila, je v ní znát Rowlingové cit pro perfektní popis prostředí.

mapet85
11.08.2016 4 z 5

Hodvábnikom. Z prostredia modelingu sa presúvame do literárnych kruhov a k spisovateľom, keďže detektív Cormoran Strike rieši zmiznutie spisovateľa Owena Quina.

Galbraith alias Rowlingová aj v druhej knihe potvrdzuje, že opisy postáv a charakterov sú jeho(jej) silnou stránkou. Človek má niekedy pocit, že prečítal 100 strán a v podstate sa nič nestalo, ale to ako popíše celkovú atmosféru, prostredie a pocity, ako aj súkromný život postáv je úžasné. A práve o tomto tieto knihy sú, v tých krátkych úsekoch, vetičkách, či hláškach, ktoré dokonale vystihnú atmosféru. Navyše Cormoran s jeho asistentkou Robin sú pre mňa veľmi sympatickou dvojicou, niekedy až úsmevnou. :-)

Počas vyšetrovania nás autor(ka) opäť sprevádza Londýnom, jeho malebnými uličkami, krčmičkami a reštauráciami a človek má občas pocit, akoby sa v tomto prostredí ocitol spolu s týmto charizmatickým duom.

Kniha sa čítala dobre, ale oproti predchádzajúcemu dielu tu bolo na mňa priveľa postáv a dej bol dosť zamotaný. Niektoré z postavy sú navyše nazývané prezývkami čo mi trošku sťažovalo orientáciu.

Napriek tomu to na kvalite knihy neuberá, je prepracovaná a rovnako ako Volanie kukučky, aj druhú knihu zo série odporúčam. :-)

petunkav
09.08.2016 5 z 5

Budu se opakovat, ale opět skvělé. Moc pěkně psané, děj má spád, žádné obtížné a zbytečné pasáže.
Už se těším na další............

pepa4081
09.08.2016 5 z 5

Další skvělá detektivka. 500 stran a ani chvilku jsem se nenudil, jak se mi občas stává. Nemohu se dočkat, až budou mít v knihovně další knížku v sérii.

Jaruš7
06.08.2016 4 z 5

Zajímavé prostředí, drsný zločin, evokuje mi to pomstu spisovatelky samotné. Unavený a bolavý C. by si zasloužil chvilku v lázních s Aristokratkou z Kostky.

gossipavlina
04.08.2016 4 z 5

V tomto díle se mi více líbila zápletka. Musím souhlasit s několika komentáři, že místy to bylo opravdu rozvláčné a pár stránek by šlo vyškrtnout, aniž by to knížce ublížilo.
Ale Cormoran je pořád stejný, stejně mě baví a další díl si určitě přečtu.

Hankie
03.08.2016 2 z 5

Nejméně 143 zbytečných stran, nebýt čtenářské výzvy, asi bych se ani nedonutila knihu přečíst. Zbytečně dlouhý a roztahaný děj :( Jestli se někdy pustím do třetího dílu, tak jen proto, abych se dozvěděla, jak to bylo dál se vztahem Cormorana a Robin.

Plútarchos
24.07.2016 4 z 5

Cormoran Strike je požádán, aby nalezl nezvěstného kontroverzního spisovatele Owena Quinea, autora stejně kontroverzního rukopisu Bombyx mori. Přestože jsem měl místy pocit, že je kniha zbytečně natahovaná a že se musím prokousávat zdlouhavým vyprávěním, jen abych se na konci dozvěděl jméno vraha, musím uznat, že celý ten dlouhý děj je strhující, jemně konstruovaný, gradující a napínavý. Závěr není tak překvapivý jako Volání kukačky, ale to není rozhodující. Důležité je, že při čtení otáčíte netrpělivě jednu stránku za druhou, abyste napjatě sledovali pátrání Cormorana Strika a jeho asistentky Robin, prožívali jejich problémy, hledali spolu s nimi drobné stopy, důkazy a indicie vedoucí k pachateli. Knížku jsem si užil, vraha dopředu neodhalil, takže doporučuji.