Hedvábník

Hedvábník
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3470 3470

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

lsisec
13.02.2017 4 z 5

Velice čtivé dílko.
Vezmu-li v potaz, že autorka vydržela pouze s jednou mrtvolou na celou knihu, až obdivuhodně čtivé. Jediné co bych tomu vytknul je ten závěr. To se mi zdálo uspěchané, neučesané, nedomyšlené, málo uvěřitelné. Závěr mně vysloveně zklamal. I ten motiv, který vlastně čtenář zjistí až na samém konci, je velice slabý. Ale co, údajně se vraždí i pro mnohem menší věci.
4 hvězdy.

LucyA7
13.02.2017 5 z 5

Bylo těžko se od čtení odtrhnout - zajímavý případ a taky zvědavost, jestli Cormoran a Robin posunou svůj vztah někam dál.

Čihyna
12.02.2017 5 z 5

Mě osobně knížka vtáhla do děje hned od začátku a bylo pro mě docela těžký se od ní odtrhnout (stejně jak u první knížky) :) Těším se na třetí případ Cormorana Strika :)

Jessie_K
08.02.2017 3 z 5

O něco lepší než "Kukačka". Možná je to ale jen díky atraktivnějšímu případu, který se vyšetřuje tentokrát. Hlavní dvojice hrdinů mě ale příjemně baví. Mimochodem, taky netrpělivě čekáte kdy a jestli si spolu něco začnou? :-) Třetí díl už na mě čeká, takže hurá zpátky na Denmark Street :-)

maygirl
06.02.2017 5 z 5

Výborná detektivka! K hlavnímu hrdinovi jsem si chvíli hledala cestu, ale nakonec si mě získal, je to sympaťák :-) Přesto, že kniha má přes 500 stran, čte se velmi lehce a svižně. Zápletka je skvělá, překvapivá a moc se mi líbí popis reálií, který mě skvěle vtáhl do příběhu. Doporučuji a už se moc těším, až si přečtu další díl :-)

tyna4828
06.02.2017 4 z 5

Líbí se mi styl jakým je to napsané. Je to čtivé a těžko se mi knížka odkládala. Průběh příběhu je v základní kostře podobný prvnímu dílu, tedy aspoň pro mne, protože pachatele jsem nedokázala odvodit z ničeho v příběhu... ale možná jsem jen natvrdlá :) Nicméně se mi knížky s Cormoranem líbí, je to sympatický "hrdina." A oproti prvnímu dílu se mi i více zamlouvalo prostředí, kam je příběh zasazený. Pokřivený svět spisovatelů a knih je mi milejší než topmodelky. Těším se, až si přečtu další pokračování.

roso.mak
26.01.2017 3 z 5

Nečetla jsem to úplně lehce, ale pravda četla jsem to v originále a to má člověk problém se k tomu dokopat. Asi si to s odstupem, až to zapomenu, přečtu ještě jednou česky, abych zjistila, jestli je to opravdu tak hrozně rozvláčné a vlastně se tam nic neděje až do doby, kdy se slavnostně odhalí vrah. Stejný dojem mám i z Kukačky.
Nicméně souhlasím s komentáři níže, že je škoda, že se do hledáni vraha nemůže trochu zapojit čtenář, protože k tomu nemá dost informací. Ale asi se J.K. bála, že čtenář odhalí vraha dřív než detektiv, což naprosto zabije knihu a já to upřímně hrozně nesnáším.

N10Tikky
22.01.2017 3 z 5

Opět příjemné čtení. Ale opět nefér hra se čtenářem. Prakticky se opakuje to samé co v jedničce, akorát v jiném prostředí a čtenář nemá šanci odhalit pachatele spolu s hlavním hrdinou.

exitus
19.01.2017 3 z 5

Kukačka se mi líbila víc, ačkoliv bych čekala, že mě bude víc bavit literární prostředí. V prvním díle jsem si užila Strikovy rozhovory s podezřelými a se svědky, tady tolik ne. Nikdo z okolních postav mi nepřišel jako vrah se správným motivem a úplně jsem nepochopila postup, jakým Strike k rozluštění případu došel. Strike je ovšem velmi dobrá postava a baví mě, ať dělá cokoliv, ať má jakoukoliv ze svých nálad. Jeho chemie (ať už přátelská nebo něco víc) s Robin je výborná, to je to, co Rowling umí. Popis místa činu a oběti skvělý a perfektně nechutný, obsah díla zavražděného autora mne taktéž moc bavil. Těším se na třetí díl.

sonroll
18.01.2017 3 z 5

Jemné spoilery:
Nemůžu si pomoci, ale Kukačka pro mě byla daleko zajímavější. Nejspíš to bude asi tím, že to byla má první detektivka, a tak jsem neměl s čím srovnávat. Hedvábník na mě působí strašně vyumělkovaně od samého začátku. Už jen přijetí případu od podivné paní bez finančních prostředků hledající pochybného manžela, pro kterého jsou úprky z domu pravidlem, mi připadá dosti nesmyslný. Hlavně v době, kdy je Strikova detektivní kancelář opět ve finanční krizi. Navíc, kolik tímto zpočátku zbytečným případem ztrácí času. Přitom jediná vidina finančního ohodnocení spočívala v důvěře klientce, že to celé zaplatí Quinova agentka – jsou vážně detektivové tak hloupí?

Dobře, i kdybych tohle překonal, děj je hrozně rozvláčný. Postavy, kromě ústřední dvojice, strašně nezajímavý a nudný. Neskutečně mě unavoval neustálý brek nad Strikovou nohou. Kdyby byl zdravý, kniha se zkrátí aspoň o 50 stran. Upřímně jsem se od půlky musel strašně překonávat, abych knihu dočetl. Nejhorší na tom je, že mě vlastně ani nezajímalo, kdo je vrah. Což by se zkrátka stávat nemělo. Ano, kniha má části, které jsou velice čtivé a zaujmou, bohužel to většinou byly ty, které se netýkaly hlavní zápletky.

PS: Bombyx mori – Vážně by se našel někdo, kdo by to četl?

Iva B.
12.01.2017 5 z 5

Hrozně se mi to líbilo, četlo se to samo!

Nixa
10.01.2017 4 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě o něco víc než ten první :-) Já mám prostě případy Cormorana a Robin ráda.

Vesmich
05.01.2017 4 z 5

Po zkušenosti s Kukačkou jsem se držela audioknihy čtené Petrem Olivou. Na každodenních dlouhých cestách autem se ukázal (Petr Oliva) být příjemným společníkem. Hedvábník mi přišel napínavější Kukačky a postavy ještě trochu pošahanější. Jakmile narazím na audio pokračování, sem s ním.

iva.gracova
03.01.2017 4 z 5

Já vůbec netušila, že jde o "Joannku" :-), dostala jsem to jako dárek, tak to přečtu a říkám si, sakra to se čte dobře... fakt dobře, musím mrknout, co je to ten Galbraith zač :-D jak příjemné a radostné bylo mé zjištění, že jde o pseudonym a kdo se pod ním skrývá, paráda! Takže si seženu Volání Kukačky, ať mám načtenu kompletku, to je jasné... a za mě 4 hvězdy, protože dobře čtivé, tak jak to autorka umí a napínavé až do konce... tu jednu hvězdu dolů dávám za na mě možná až zbytečně zdlouhavé některé pasáže a takovéto protahování, kdy si říkáte, že už je to i zbytečné no... ale jinak fakt dobré

iLuciferie
27.12.2016 4 z 5

Za mě jen o něco málo slabší než první ze série, ale stále velmi dobrá!

Charme
21.12.2016 4 z 5

JKR nezklamala ani tímto surově podaným příběhem a bez zbytečných prodlev mne vtáhla do napínavého vyšetřování Cormorana a Robin.Knihu nedoporučuji nikomu se slabším žaludkem.

Mia-13
13.12.2016

Nuda a úplně o ničem, detektivky jí podle mě teda moc nejdou, kdyby radší pořádně napsala pokračování Harryho Pottera a neplýtvala časem na tuhle slátaninu. První díl se ještě tak nějak dal, tohle by absolutní trapnej propadák. To co vymyslela, že napsal ten autor v knize už opravdu zavání nějakou mozkovou příhodou a neustále si ujíždění na tom, že hlavní hrdina nemá nohu je opravdu choré a trapné natahovaní knihy.

gad
11.12.2016 5 z 5

Stejně jako Volání kukačky i Hedvábník se mi dobře četl. Někomu se může zdát autorčin styl zdlouhavý, ale mně vyhovuje. Navíc některé zdánlivě nevýznamné detaily mají rozhodující vliv na výsledky Strikeova pátrání.

Alaglesia
07.12.2016 5 z 5

Abych pravdu řekla, nemohla jsem se dočkat, až se setkám zase s Cormoranem Strikem. Víc než řešení případu mě zajímal jeho osobní život a další odhalení z jeho minulosti. Postava detektiva mi je opravdu sympatická. Jinak samotný příběh je klasická detektivka - vražda poněkud brutální - byla jsem znechucena. Občas jsem se ztrácela v Bombyx Mori a celou dobu si tajně myslela, kdo byl vrah. A ono to zase bylo všechno úplně jinak. :-)

veronie
01.12.2016 5 z 5

Opět poněkud pomalejší začátek, ale bylo to super. Drastická vražda nesympatického narcistického prasáka - pro vyšetrování policie tvrdý oříšek. Ale pro mého oblíbence Cormorana naprostá brnkačka :)
Škoda že tato série má pouze tři díly.