Hedvábník

Hedvábník
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3470 3470

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

mazlak
01.12.2016 4 z 5

První díl mi již trochu vypadl z paměti, ale i tak se mi toto volné pokračování líbylo o něco více. Příběh je dosti drsný a místy dosti nudný. A jak jsem již zmínil u jiné knihy, nemám rád nedokončené seriály. Proto se vrhám do dalšího dílu v očekávání ještě lepšího příběhu.

SimonaP
01.12.2016 2 z 5

Tak o něco lepší než Volání kukačky, ale pořád nuda.

Mali88
21.11.2016

Hedvábník. Tak oproti Volání kukačky, kde mi chvíli trvalo, než jsem se do ní začetla, tak Hedvábník mě bavil od začátku. Skvělá zápletka, dobrý popis vraždy (chvílema jsem myslela, že budu zvracet) a skvělé vykreslení postav.
Chvílemi byl děj trochu zmatený, protože tam bylo mnoho postav, ale po přečtení dalších stran, jsem se opět orientovala. Cormoran si postupně získává mé srdce.

heavy66
20.11.2016 3 z 5

....tak já už samozřejmě vím, že Hedvábník je lepší než Kukačka! Je to dobře napsaná detektivka s postupně budovaným napětím a akčním závěrem. Téma brutální vraždy podle zvrhlého románu může navenek vypadat jako inspirace Kingovou Misery nebo Temnou polovinou, ale brzy zjistíte, že se jedná o originál. Pachatele jsem tipoval (a kupodivu správně) asi v polovině knihy - ta indicie, která k němu vůbec nevedla, se nedala přehlédnout. Celkový dojem z Hedvábníka dobře charakterizuje autorův citát - "jestli toužíte po celoživotním přátelství a nezištném kamarádství, běžte do armády a naučte se zabíjet. Pokud chcete po celý život uzavírat dočasná spojenectví s druhy, kteří budou oslavovat každý váš nezdar, pište romány!“

anoti
13.11.2016 5 z 5

Z knihy jsem nadšená.Moc se mi líbila...je velmi čtivá a má spád.Jediné co mi lehce dělalo problém je moc postav :-) ... nevím proč, ale zdálo se mi jich tam mnohem víc než v jiných knihách.Ale to je jen miniaturní detail :-)

rottwy
11.11.2016 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mě to hrozně moc bavilo! Četla jsem a četla a nemohla jsem se odtrhnout. První díl byl sice taky fajn, ale trvalo mi déle se začíst.. tady jsem s tím neměla nejmenší problém, což bylo samozřejmě způsobené tím, že jsem hlavní postavy už znala a těšila se na ně. Rowlingová je prostě geniální, já bych si od ní klidně přečetla i nákupní seznam :D Okamžitě se vrhám na další díl a vůbec nevím, co si počnu, až ho přečtu :/ to je totiž jediná nevýhoda jejich knížek.. utečou až moc rychle.

sBety
07.11.2016 5 z 5

Super! Celou dobu jsem byla napnutá, kdo je vrah, Hlavní postavy jsou mi čím dál víc symptatické.

Cartyra
06.11.2016 5 z 5

Příběh mě dostal o něco víc než první díl. Skvělé prostředí literárního světa, brutální vražda a osobní dějové linky hlavních představitelů činí knihu záživnou, čtivou a napínavou. I bystrý čtenář v průběhu vyšetřování ztratí své prvotní podezření na vraha a výsledným rozuzlením bude překvapen.

Freedomova
31.10.2016 4 z 5

Kniha je stejně jako první díl skvělá. Děj zajímavý, napínavý, styl čtivý a Cormoran stále stejně sympaticky nabručený. Bod dolů dávám jen za extrémně naturalistický popis místa činu, při kterém se mi opakovaně zvedal žaludek, což se mi ještě nikdy nestalo.

hejnak
30.10.2016 5 z 5

Stejně jako první kniha od R.Galbraitha pěkná a napínavá knížka. Pravda, o kousek kratší být asi mohla.

Sebasti
29.10.2016 5 z 5

Žádná nuda! Až na pár scének s hlavními postavami je knížka nabitá napětím a úžasnou atmosférou. Detektivní zápletka je skutečně skvěle vymyšlená a pro mě naprosto odzbrojující. Na rozdíl od předešlého případu Cormorana Strika tu stačilo jen pár zajímavých podezřelých a i tak jsem byl velmi překvapen. Emocemi narvaný konec mě jen utvrzuje v tom, že se jedná o jednu z nejlepších moderních detektivek, co jsem kdy četl.

Magrata15
27.10.2016 4 z 5

Poutavá detektivka, ale zbytečně dlouhá. Navíc je tam spousta cizích jmen, docela jsem se v nich ztrácela. Chvílemi jsem nevěděla, koho to zrovna detektiv vyslýchá a ztěžovalo to orientaci v ději.

michaela9189
26.10.2016 3 z 5

Pokud jste četli Volání kukačky, tak Vás Hedvábík pravděpodobně zklame. Kniha je hodně roztahaná, chybí jí spád. Děj je sice krásně vykonstruovaný a je plný bizardností, ale nějak mi v té změti nenávisti všech k oběti unikal hlavní motiv vraždy. Autorka navíc donekonečna popisuje Kormoranovy bolesti pahýlu nohy, což mě opravdu dost otravovalo, protože mě to vracelo k prvnímu dílu, kde toho bylo o jeho noze a kulhání popsáno taky dost. Takže se pomalu bojím číst trojku, ale prý stojí za přečtení.

NeradovaKatka
18.10.2016 4 z 5

Kniha nebyla špatná, dobře se mi četla, jen ten závěr mě svým způsobem překvapil, ukončení knihy pro mě bylo celkem nečekané.

SlamLenka
16.10.2016 4 z 5

Dala bych 3,5 *, kdyby to bylo možné, ale protože to nejde, dávám 4. Je tu evidentní posun od Volání kukačky, tentokrát mi to přišlo promyšlenější, Cormoran i Robin jsou už velmi dobře vykonstruované postavy, člověk se do nich snadno dostane. A ten případ, to byl parádní počin, nechutný, ale parádní! Určitě si ráda počtu i třetí knihu.

ivusse
15.10.2016 4 z 5

Knížka se četla dobře, i když podstatně pomaleji, než jsem očekávala. Občas jsem se motala ve všech těch jménech. Čekala jsem trochu víc.

Misa25
12.10.2016 4 z 5

Je neuvěřitelné, jak se svět HP může lišit od světa Cormorana Strikera....ale klobouk dolů, je to skvělé :)

Atak
08.10.2016 5 z 5

Super čtení jen pár stránek před odhalením vraha jsem prozřel :)

Leaena
07.10.2016 5 z 5

Očekávané dílo po prvním pro mě velmi poutavým dílem. Ze začátku jsem měla problém se začíst a zorientovat se v postavách, ale Cormoran i Robin mě opět vtáhli do děje. Bylo zajímavé sledovat osobní rozvoj postav a děj knihy. Samozřejmě pro mě opět překvapující rozuzlení.

zipporah
02.10.2016 3 z 5

Napínavé, odporúčam ako ľahké, ale dobré čítanie a je tam zmienka o Emme Watson:D