Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2684 525

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

pavel9410
17.11.2020 4 z 5

Slusna detektivka, jenom ty vylety do romantiky mi tam moc nesedi.

Kami.Hacken
14.11.2020 3 z 5

Moc se mi to líbilo, konec by napínavý a poutavý.
Doporučuji všechny díly

Kami33
04.11.2020 4 z 5

Tento třetí díl mě oproti předchozím bavil o malinko méně. Asi jsem se příliš nesoustředila, ale musím přiznat, že "podezřelí" se mi občas pletli. Nicméně mám knihy paní Rowlingové moc ráda, dobře se čtou a postavy mají mé sympatie. Takže celkově to bylo super.

adoli
17.10.2020 3 z 5

Třetí případ Cormorana Strike. Kniha nebyla špatná, rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Autorka má velmi čtivý styl, to ano, kapitoly lehce plynou, děj v klidu ubíhá, ale příběh byl příliš dlouhý. Velmi podobné typy podezřelých, kteří mi splývali a vlastně ani nakonec nevím, který byl který. Nakonec i vysvětlení, proč se vrah mstil detektivovi, mi v té záplavě textu jaksi uniklo. Přesto si někdy v budoucnu nejspíš nenechám uniknout další, ještě delší, díl.

bee88maja
15.10.2020 5 z 5

Paní Rowlingová, tento díl se Vám mimořádně vyvedl. Netuším jestli to bylo tou morbiditou, nebo jsem Vašemu stylu psaní detektivek už přišla na chuť, ale musím konstatovat, že pro mne byla tato kniha velkým a milým překvapením. :)

mataj
06.10.2020 5 z 5

Hezká, poklidnější detektivka, ale pro mě vůbec ne nudná. Líbilo se mi postupné odkrývání minulosti a charakteru hlavních podezřelých a jejich propletení s Cormoranem. Těším se na další příběh...

kilometr
10.09.2020 odpad!

Tak 3.případ CS a Robin nepotěšil.Neskutečný balast,kterým autorka předchozí dva díly shodila.Dialogy postav na úrovni telenovely.Bylo to tak neskutečně hloupé a naivní,že to až pobavilo.Cormoran a Robin navíc v tomto díle lžou a kradou,takže o sympatiích nemůže být řeč.BÍDA A KŘEČ.0,0000%.

Matuko05
05.09.2020 5 z 5

Ďalsia super kniha. Celý čas som si myslel, že je zatiaľ najlepšia, no tých posledých 20-30 strán to trochu pokazilo. Ten koniec podobne ako Cormoran, trochu pokrivkával. No aj napriek tomu dávam plný počet a teším sa na ďalšiu.

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Super kniha, skvělý detektivové, další díl sem!!

Gindolfin
27.08.2020 2 z 5

Tak jsem to právě dočetl a jsem plný dojmů. Oproti přechozím dílům tam jsou tři novinky. První, hodně prostoru se věnuje soukromý Robin a Corma. Není to moc detektivní, ale mně to nevadilo. Být to v první knize, asi bych to nesnesl, ale nyní už mám k oběma hrdinům vztah. Druhá novinka mi, ale hodně vadila. Kapitoly, které vypráví vrah. Jsou nechutné. A třetí novinka, hodně stoupla brutalita a morbidnost zločinů. Přibylo bezdůvodné násilí. Všichni podezřelí jsou odporná prasata. K této sérii jsem našel cestu, protože tzv. severskou detektivku nesnáším. Je plná absurdního násilí. A nyní už i zde…

L.Helena
09.08.2020 4 z 5

Audiokniha
Asi zatím nejlepší díl série, nebo jsem si prostě jen zvykla na rozvleklý způsob, kterým je čtenáři (v mém případě posluchači) příběh předkládán.

Blaník8
05.08.2020 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se odhodlala k třetímu dílu série, podle mne zatím nejlepší z nich!!:-). Dobrý příběh, napínavý děj, skvěle doladěný závěr, bavilo mne pozorovat pátrání, čekat, co přinese další stránka:-) po dlouhé době jsem se opravdu těšila z detektivky a ,,necourala,, jsem se s tím:-). Nějak to prostě tentokrát ,,klaplo,,:-):-). Super, těším se na další....

nicolettkaa
30.07.2020 5 z 5

Podle mě mají knihy případů Cormorana Strika vzestupnou tendenci. Líbí se mi čím dál víc. Stránek sice také přibývá, ale vůbec to ničemu nevadí. Možná romantická zápletka kolem Robin by tam úplně být nemusela, ale třeba ještě najdeme nějaké podstatné opodstatnění v dalších dílech. Ať se Matthew chová jakkoliv, vždycky z toho vyjde akorát jako trouba....
V tomto případě lze i vraha vypátrat, když člověk dává opravdu pozor a nenechá se zmást falešnými stopami.

Daduška
25.07.2020 4 z 5

Super, své výhrady bez prozrazení toho, kdo je vrah, nemůžu napsat. Galbraith by měl vědět, že méně je někdy více. Ale jinak velice poutavě napsaný příběh, až plýtvání zajímavými postavami a zase to napětí mezi Cormoranem a Robin. Hned jdu na další díl.

Mateo67
17.07.2020 4 z 5

Posloucháno v době, kdy jsem v papírové podobě hltala posledního Harryho, takže se mi naskytla možnost zajímavého srovnání. Bavily obě, i když každá jinak. Harry je neskutečně rychlá dech beroucí lavina, Strike pak nepříliš prudká, ale vytrvalá vánice. Ze všech tří dílů se mi tento líbil nejvíc, ale na pět * to ještě není. Chtělo by to občas náraz pořádného větrného poryvu.
K audio verzi - tak příšernou (a navíc hlasitou) hudbu jsem ještě u žádné audio nezaznamenala. V té chvíli člověk zapomněl i na šílenou angličtinu, která na začátku každé kapitoly hudební vsuvce předcházela. Začátky kapitol tedy poslouchat jen na vlastní nebezpečí:-)).

Arlienen
15.07.2020 5 z 5

Byla to opět pekelná jízda se Strikem a Robin.

smajiska
03.07.2020 5 z 5

Skvělý díl, skvěle napsané, výborná zápletka!

Alma-Nacida
25.06.2020 4 z 5

Tohle byl rozhodně nejlepší díl z celé série, méně vycpávek, rychlejší spád a nečekaný závěr , takže i odpouštím Robinino poněkud otravné tápání ve vztahu ve stylu "vzít, nebo nechat být".

AlbinaBina
09.05.2020 4 z 5

Za mě nejlepší kniha. Vztah mezi Robin a Cormoranem graduje. Případ zamotaný, přitom však stále poutavý a nutící čtenáře číst dál a dál. Dva dny v karanténě a bylo přečteno.

Bája89
04.05.2020 3 z 5

Galbraith, vás celou dobu vodí za nos, jako vrah Cormorana. Ve Službách zla je kniha plná starých křivd, kusů mrtvých těl a v určitých momentech i vzteku obou hlavních postav. Zápletka je jako vždy promyšlená do posledního detailu a vy si na konci řeknete „no jo vlastně, že mi to nedošlo dřív,“ Robert Galbraith dokázal, že je mistrem tohoto žánru.
Zkrátka Briti to mají v krvi. Během čtení dokonce cítíte chuť smažené ryby na jazyku. Vřele doporučuji.