Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5822 1149

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Kunstábl
06.05.2011 5 z 5

Její nejlepší!!! Škoda, že filmová zpracování se od originálu liší. Budete se bát od začátku do konce, zaručeně

Beranka66
06.05.2011 5 z 5

Bezvadná knížka! Napínavá, strhující, strašidelná a nijak rozvleklá. Ta se povedla A. Ch. nejvíc!

Dorotka5950
28.04.2011 5 z 5

Ještě teď se bojím! Nejlepší detektivka!

Vendiii1
05.04.2011 5 z 5

Bože! Po celou knihu jsem měla strach ! A na konci mi běhal mráz po zádech ! To se mi u knížek většinou nestává :))
Je to první knížka, kterou jsem od Agathy Christie četla, a po pár stránkách "černoušků" jsem věděla, že neskončím jen u téhle jediné :))

mariana
31.03.2011 5 z 5

Napínavé, strašidelné a bezvadný konec. Filmové předělávky jsou trapné - hlavně pokud se nedrží scénáře. SPOILER Umřít mají všichni černoušci a ne že se dva dají dohromady. V originále se všichni provinili, tak mají být všichni potrestáni. Nejlepší detektivka všech dob!

Lenka Kadeřáb
31.03.2011 5 z 5

Nejlepší knížka od Agathy!!! Tuhle nepřekoná vůbec nic. Schválně si přečtěte novinku od Moby Noc, kdy jsem měla zemřít - v něčem mi Agathu připomíná:-))

Vojslava
31.03.2011 5 z 5

Dokonalý thriller! :-) Málokdy se u knížky skoro bojím, ale u téhle tedy ano!

Clash
22.03.2011 5 z 5

Spolu s Orient-Expresem největší a nejlepší klasika od Agathy. Mrazivost na každé stránce a to završení! Geniální kniha.

kedalch
21.03.2011 4 z 5

nádherná klasika, Agatha nikdy nezklame....

wharewind
19.03.2011 3 z 5

Hodně dobrá zápletka, která čtenáře dokonale zmate. Typické vysvětlení na několika posledních stránkách. Napínavý děj, ale co by na to řekl páter Knox?

Trina1
12.03.2011 5 z 5

Super. Skvělá knížka, chvílemi strašidelná atmosféra, prostě jedna z nejlepších Agátek.

evickakyticka
10.03.2011 5 z 5

Skvělý nápad na knihu a určitě i na film.(který jsem neviděla, ale pokud budu mít možnost, ráda srovnám). V průběhu děje jsem koumala, jak byly vraždy spáchány. O to překvapivější byl závěr a rozuzlení celého příběhu. Dobře jsem se bavila a určitě nezůstanu u jediné knihy této spisovatelky.

patres
07.03.2011 5 z 5

Budu se jen a jen opakovat, ale tuto knihu jinak než chválit nelze!

teen-a
13.02.2011

Od staré dobré Agathy se jen těžko odtrhávám, a od téhle knihy ještě o dost hůř:)

*Véronique*
11.02.2011 5 z 5

Od této autorky jsem přečetla snad 20 knih. Titul "Deset malých černoušků" je jednoznačně ta nejlepší.

LenaBil
05.02.2011 5 z 5

Nejlepší kniha od této autorky. Děj je úžasně propracovaný, příběh má spád a nejde se od něho od začátku do konce odtrhnout. A vraha bych neuhodla ani náhodou. Opravdu absolutní špička autorčiny tvorby!

Ruw
02.02.2011 5 z 5

Moje první setkání s touto dámou a nutno uznat, že se uvedla excelentně. Tempo je doslova smrtelný, každých dvacet stránek jedna vražda a ta postupně houstnoucí atmosféra vzájemnýho podezřívání a strachu. No prostě slast. Vraha jsem samosebou neodhalil, i když jsem ho v jednu chvíli navážno podezříval.

tandula
20.01.2011 5 z 5

budu opakovat pár komentářů, který už tu jsou...je to první detektivka, kterou jsem od Agathy četla a díky ní jsem si přečetla i spoustu dalších. Navzdory tomu pořád právě tuhle považuju za nejlepší, nemůžu si pomoct.

Angela01
19.01.2011 5 z 5

Určitě zatím nejlepší detektivka, kterou jsem od Agathy četla

marinada
30.11.-0001 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce, absolutně jsem netušila, kdo může být vrah.