Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5822 5822

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Shardlake
14.11.2012 3 z 5

Knihu jsem četla opakovaně a nikdy jsem si nepamatovala, kdo byl vrah.

Christo
11.11.2012 5 z 5

Prý nejlepší detektivka od krále či královny žánru. Z této logiky vyplívá, že je to vůbec nejlepší detektivka. A s tím musím stoprocentně souhlasit!

Selinute
11.11.2012 5 z 5

Úžasná a jedinečná. Naprosto "dechberoucí " kniha.

Mishka_a7
06.11.2012 5 z 5

Tato kniha je naprosto geniální!

Malin
30.10.2012 5 z 5

Asi jediná detektivka, při které mi opravdu běhal mráz po zádech.
Geniální. Jedna z těch, jejichž rozuzlení se fakt nedá předvídat.
I když, kvůli závěru je mi asi sympatičtější divadelní verze.

fanciulla
27.10.2012

Nie som čitateľkou detektívok, skôr sa im vyhýbam. V tejto je na môj vkus príliš veľa vrážd a príliš veľa vrahov. Ale, samozrejme, geniálne vymyslené to je.

Wrent
07.10.2012 5 z 5

Dostal jsem po dlouhé době hltání nebeletrie chuť na nějakou detektivku a musím říct, že jsem si rozhodně zvolil velice sprrávně. Deset malých černoušků jsem měl na mušce už dlouho, a když jsem se k ní konečně dostal, přečetl jsem ji na jeden zátah za tři hodiny. Jakmile se dostanete cca na stranu 30, tak už rozhodně číst nepřestanete... Geniální, napínavé a bez závěrečného rozuzlení pro čtenáře pravděpodobně i nerozluštitelné...

makke
16.08.2012 5 z 5

Mám ráda detektivky od Agathy Christie, ale časem se mi stává, že mi splynou, to se o knize Deset malých černoušků říct nedá, geniální zápletka, vystupňované napětí a fascinující konec.

kniholka
11.08.2012 4 z 5

Skvělá záležitost, všechno pěkně zamotané a tajuplné, celou dobu si člověk říká, kdo je ten pan Namy? Ale na víc něž jedno přečtení to není.

jaja64646460
15.07.2012 5 z 5

Kvalita, teprve objevuji knihy této známé spisovatelky, ale už teď jsem nadšená, přečetla jsem jí za 12 hodin, super.

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Toto byla moje první detektivka od této autorky, tato knížka mi přišla povedená a čtivá, nápad je perfektní a vlastně klasický, již vícekrát použitý v různých knihách. Každopádně děj je napínavý a občas snad i zábavný. Mě se tedy rozhodně líbilo, že knihou neprovází žádný detektiv, že je děj tak výborně vystavěný na příběhu samotném. Určitě doporučuji k přečtení, protože prostě budete chtít vědět, KDO.

kom72
24.05.2012 5 z 5

Tuhle knížku nejde prostě odložit, dokud se nedozvíte, kdo zatím vězí...
Několikrát jsem v průběhu knihy vystřídal hlavního podezřelého, ale těch pár posledních, vše rozlušťujících, stránek knihy mne opravdu dostalo.
Bravo Agháto.

kelve
15.05.2012 5 z 5

Ahoj, vyprávění přípěhu Deseti malých černoušků, jsem poprvé zažila na noční hře na táboře, když jsem byla menší. K přečtení knihy jsem se dostat až teď a mohu ji vřele doporučit. Sami si v průběhu čtení můžete vytvářet vlasntí verze jak to asi mohlo být. Ráda bych viděla i divadelní hru..tedy pokud ji některá herecká společnost nastuduje. Je to velice zajimávý příběh s naprosto promyšleným dějem.

kaschali
11.05.2012 5 z 5

Skvělá kniha. Tuto autorku jsem znala jen z doslechu a když jsem v knihovně objevila tuhle knihu a přečetla si stručný děj na zadním obalu, tak se mi opravdu zalíbila. Přečetla jsem ji za chvíli a dokonce jsem se i chvilkama bála . Rozhodně doporučuji :)

sheylka
01.05.2012 5 z 5

Když měli v knihkupectví akci na knihy od Agathy, tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Jako první jsem sáhla po knize (této samozřejmě), která mi byla známá svým jménem, nikoli obsahem... A dobře jsem udělala, přečetla jsem to za pár hodin - nenudila jsem se ani chviličku, na začátku jsem malinko tápala "kdo je kdo" a až do samého konce netušila, kdo je ten vychytralý vrah... :) Jen mám trošku strach z toho filmového zpracování...

Jajisska
20.04.2012 5 z 5

Detektivky nepatří mezi mnou vyhledávaný žánr, proto jsem neměla od této knížky žádná zvláštní očekávání. Každopádně Deset malých černoušků mě chytlo a díky nim si hodlám od Agathy přečíst i ostatní knihy :-)

Michalala
30.03.2012 5 z 5

Totálne ma odrovnala. Najprv som si myslela, že po Orient Express ma už nemá čo prekvapiť, ale evidentne.. jedna z jej najlepších kníh. Totálne neodolateľná, hodinová záležitosť.

emihorsen
17.03.2012 5 z 5

Pokud někdo tvrdí, že Agatha Christie nebyla nejgeniálnější spisovatelka detektivek všech dob, po přečtení této knihy už si to zaručeně myslet nebude ;-).

DustinMind
10.03.2012 5 z 5

Mistrovské dílo od velké ženy.
Po celou dobu čtení jsem se vracel k básničce vepředu a dával si všechno do kupy. Většinu času jsem na nikoho z nich podezření neměl, ale kde mohl být schovaný pan Namy? Veliká záhada.

Agatha Christie se teď určitě směje z výše mraků a je na sebe pyšná, že nám tak zamotala hlavu.
Jen počkejte, Agatho, při další knize na Vás vyzraju.

Ketly
07.03.2012 5 z 5

Touto knžkou jsem zavítala to Agátina světa a jsem ráda, že jsem začala zrovna tady. Opravdu mě to uchvátilo, ta geniálnost, které na vás dýchá z každého řádku. Možná jsem na začátku neudržela pozornost, protože jsem vůbec nevěděla s čím mám dočinění, ale poté když se to rozjelo tak už jsem se nezastavila a knihu prostě za ten den přečetla. Při několika poslendích kapitolách už se z toho stává doopravdy jakýsi psychologický román, který z vás vyždíme úplně všechny možnosti a nemožnosti. Až do poslední chvíle vás Agátha bude napínat a ne a ne vám neřekne kdo vlastně byl vrahem. Postupně vám dojdou všechny souvislosti a říkáte si, jak jste se mohli nechat takhle vodit za nos. Ale díky bohu tu někoho takového jako je ona máme a bravurně se jí to podařilo. Miluji knížky a také filmy (kterých je ovšem pomálu), které vás donutí hned po skončení chodit 5 minut ode zdi ke zdi, z místnosti do místnosti a přemýšlet, co se tam vlastně stalo. Hledáte ty ztracené myšlenky, protože vás k tomu autor donutil. A to je to co miluji, protože pak se zastavíte a jedete zase na nomální režim. Pořád přemýšlíte co se tam stalo, ale už jste do vstřebali. Deset malých černoušků patří právem mezi ně.