Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5830 5830

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Katka Kuki
26.07.2013 5 z 5

Dobře promyšlené, až do konce jsem byla napjatá a rozuzlení mě dost překvapilo. Celou dobu jsem musela listovat dopředu na tu básničku (podle českého znění by to mělo rychlejší spád :-D ).

Marčullkas
24.07.2013 5 z 5

Řadím mezi nejpovedenější dílo od Agathy. Výborně promyšlená detektivka.

EllieGriffin5
11.07.2013

Jedna z mých prvních detektivek celkově a rozhodně mne navnadila, abych si přečetla další! Zajímavý nápad, líbí se mi hravost příběhu ve spojitosti s dětskou říkankou o černoušcích.

MonisPop
10.07.2013 5 z 5

Úžasný nápad v podobě básničky o deseti černoušcích, který je krásně zpracovaný. Sice už od začátku bylo jasné, jak umřou, ale pořád jsem nemohla přijít na to, kdo je vrah a to mně nakonec velmi překvapilo.

miseb
08.07.2013 5 z 5

Úžasně napsaná, báječná knížka.

lady.kate
05.07.2013 5 z 5

Asi nejbrutálnější knížka, kterou jsem od Agathy četla. Trošku se vymyká jejím ostatním detektivkám, ale je dokonalá, perfektně promyšlená, ostatně jako další detektivky této geniální spisovatelky (a právem mojí nejoblíbenější).

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Jedním slovem??? Dokonalé! Vrah je vyšinutý blázen se smyslem pro spravedlnost. Ale je to geniální blázen. Atmosféra je děsivá a tajuplná díky dětské říkance o černoušcích a mizející sošky jen podtrhují šílenost celé situace. Deset lidí na opuštěném ostrově. Jeden z nich je vrah. Ale kdo? S přibývajícím počtem obětí se výběr zužuje. Nikdo nemůže věřit nikomu. Smekám klobouk před autorkou, já bych nic podobného nevymyslela.

Tereszka
16.06.2013 5 z 5

Zatím od ní moje nejoblíbenější kniha. Četla jsem jí jedním dechem. A konec jsem si musela přečíst 2x, než jsem vůbec byla schopná si uvědomit, jak to vlastně skončilo. Naopak filmové ztvárnění mne velice zklamalo :( Asi tím, že se tolik liší koncem knihy.

hlina
12.06.2013 5 z 5

Pro mě naprosté překvapení. V detektivkách mám značné mezery, a tak mě opravdu překvapilo, jak je kniha promyšlená do nejmenších detailů. Určitě brzy sáhnu po další "klasice".

Lorelei13
11.06.2013 5 z 5

Naprostý luxus, tohle se opravdu povedlo tak, že už to nikdo nepřekoná.

LG73
09.06.2013 5 z 5

Absolutní vrchol tvorby královny detektivek.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

To najlepšie od Agathy. Majstrovské dielo, čo sa týka detektívnych príbehov. Geniálne premyslené, dej vás ťahá neustále vopred a núti čítať bez prestania až kým nezistíte kto je vrah.

maple34
02.06.2013 5 z 5

Kdyby to šlo, tak dám těch hvězd víc...Skvělý příběh plný napětí, příběh typu "uzavřená lokalita, omezený počet lidí, postupně umírajících a navzájem se podezřívajících"...záměrně jsem nečetl žádné recenze ani komentáře a byl jsem unešen. Je to opravdu výborně napsaná detektivka s velmi překvapivým vyvrcholením a zvratem.

Posli
02.06.2013 5 z 5

Je to moje první kniha od Agathy Christie a moc si mi líbila. Nalákala mě k tomu, abych si přečetla i její další díla. Bylo to nádherně propracované a vymyšlené. Konec byl opravdu překvapivý.

evasamankova
23.05.2013 4 z 5

Kdysi dávno to byla moje první kniha autorky. Napínavá a přitáhla mě k dalším. A že jich poté následovalo. Napínavé, tajemné a tradičně promyšleno do všech detailů.

pakoshka
22.05.2013 5 z 5

Moje druhá nejoblíbenější poirotovka (první je Hadí doupě). Dynamická, překvapivá kniha, klasická Agatha.

bubo bubo
02.05.2013 4 z 5

Super kniha i kdyz detektivky obecne moc nemusim.

TessVond
28.04.2013 5 z 5

Úžasná kniha,přečetla jsem ji prakticky za jeden den-prostě jsem nemohla jít spát dokud nezjistím kdo to byl...Je krásně napsaná, jako většina jsem neodhalila vraha dříve a skvěle jsem se bavila. Podobné knihy mám moc ráda, po přečtení této knihy vypůjčené z knihovničky mé kamarádky jsem si ji koupila a ještě se k ní několikrát vrátím.

Jujkyna
26.04.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechema nutno poznamenat - geniální! :) Mělo to spád, napětí a do poslední chvíle jsem mohla hádat, kdo to nakonec byl.. a byla jsem velmi překvapena :). Parádní odpočinková knížka :)

Margarétka
02.04.2013 5 z 5

Ťažko napísať niečo nové, čo tu ešte napísané nebolo. Kniha je geniálna, možno ju len odporúčať každému, kto rád číta detektívky. Akonáhle začnete čítať, knihu nepustíte z ruky, až kým ju celú nedočítate.