Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5818 1148

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Mydli
24.01.2018 5 z 5

Samozřejmě vynikající kniha, taková záhada zamčeného pokoje tedy zde ostrova. Ale trochu mi tu chybí jeden malý belgičan a jeho svérázný humor. Jinak gradace knihy je vynikající.

85098211
23.01.2018 5 z 5

Jedna z nejdokonaleji vykonstruovaných detektivních zápletek nejen této mojí nejoblíbenější autorky ;-), ale řekla bych, že i všech dob. Kniha začíná zvolna - poměrně nevinnou dětskou říkankou. Ale už po prvním úmrtí je čtenáři jasné, jak se bude celý příběh vyvíjet dál. A taky, že to bude dost nářez! :-) V knize tentokrát nevystupuje Hercule Poirot, ani slečna Marplová - ale i přes tuto jejich absenci se definitivně jedná o jednu z nejlepších autorčiných knih. Za mne jednoznačné doporučení! ;-)

kvnhvta
22.01.2018 3 z 5

Moc pěkné popisy postav a jejich zážitků, jen je kniha na mě trochu moc překombinátorovaná, doposlouchal jsem jí jen, abych jí měl hotovou.

venora
16.01.2018 4 z 5

přečetla jsem za dvě odpoledne, překvapil mě závěr knihy, jelikož detektivky moc nečtu, ani jsem se nepokoušela odhadovat pachatele, nechala jsem se autorkou vést. Líbilo se mi, přesto jsem asi spíš fanoušek ‘šedé kůry mozkové’...

karel0684
16.01.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem dlouho neznal a přečetl ji až díky čtenářské výzvě. Byl jsem překvapen a unešen. Dokonalé.

Marceljetomeno
16.01.2018 5 z 5

Je to supr, ale stejně si myslím, že by se mu to nikdy nemohlo povíst.

krejcovka76
15.01.2018 5 z 5

Když jsem s Agathou začínala bylo mi doporučeno sáhnout po téhle knížce. Příběh byl strhující, stejně jako konečné vyústění. Ačkoliv na básničky ve škole "tupá", tahle se nedá nezapamatovat (asi stejně jako básnička v Noční můře z Elm street :-) Styl této královny detektivek je lehký, krásně čtivý, příběhy mají smysl a většinou překvapivý, ale logický konec. A přestože jsem pak přesedlala na pána s knírkem - Hercula Poirota, tak tahle knížka prostě zůstane má první. Díky
P.S.: po přečtení jsem srovnávala, jestli i já bych dala stejné pořadí za jejich "hříchy" a většinou jsem se s Agathou ztotožnila.

Nikolas0311
14.01.2018 5 z 5

Příběh ve kterém má umřít deset lidí tak, aby to nevypadalo podezřele či trapně umí napsat jen královna zločinu Agatha Christie.
Velice napínavý a až do konce jsem neměl ani tušení kdo z nich je vrah.

Anne Leyyd
07.01.2018 4 z 5

No, jak to jenom říci? Asi použiju slova mojí mamky, která pronesla poté, co jsme dnes zhlédly filmové / seriálové zpracování: "Bylo to hrozně zajímavé, ale jednou to stačilo. Nic pěkného mi to nepřineslo."

Moje pocity to vystihuje naprosto přesně. Kniha je neskutečně čtivá, příběh bravurně vystavěný, napínavý, nutí vás přemýšlet, ale ve své podstatě (pokud se nad tím jeden OPRAVDU zamyslí), tak je to příšerné. A. Christie je skutečně mistryně v oboru, o tom se s nikým přít nebudu, ale že bych měla nutkání si knihu číst znovu nebo si ji koupit (či znovu zhlédnout film), tak to ANI OMYLEM.

Ali88
06.01.2018 5 z 5

Tohle byla moje první "Agáta"... Hezké, čtivé, napínavé, ale nejlepší byl ten konec... několik závěrečných stran jsem doslova hltala cestou domů a modlila se, abych do někoho nevrazila nebo do něčeho nešlápla :D Určitě se chystám na něco dalšího od Christie ;)

steffan266
04.01.2018 5 z 5

Supeeer knížka !

Lili000
02.01.2018 5 z 5

Skvela a velmi napinava detektivka.

Kaytria
01.01.2018 5 z 5

Geniální. Jednoduchý, svižný (možná trochu předvídatelný - to je ale omluvitelný), prostě super!

bod
31.12.2017 5 z 5

"Díky" chřipce a pálícím očím, vyslechnuto formou audio knihy.Skvělé ! Uvědomila jsem si, že díky všelijakému vizuálnímu zpracování děl Agathy Christie,stále omílanému v TV, jsem její spisovatelské umění dosud dostatečně nedocenila.

-Annett-
31.12.2017 4 z 5

Agatha Christie je bezpochyby královnou detektivek a u tohoto díla jsem si to jen potvrdila. Naprosto neskutečný příběh, který mi chvílemi naháněl strach. Stále jsem přemýšlela nad tím kdo to byl. A proto jsem závěr knihy přečetla jedním dechem. Opravdu skvěle promyšlený příběh, vřele doporučuji!

Unterwald
27.12.2017 5 z 5

První detektivka která mě opravdu zaujala a kterou jsem přečetl jedním dechem. Takže vlastně kniha která mi otevřela zase úplně nové literární obzory.

irskádívka
19.12.2017 4 z 5

Agatha Christi je královnou detektivních příběhů. Prostě je. Je skvělá, zajímavá, vtipná, nelibuje si v krvi, ale v popisu lidí. Příběh je velice známý a přesto nebudete zklamáni. Jedním slovem: skvělé.

VikJones
17.12.2017 5 z 5

Jedna z nejlepsich knih od Agathy Christie. Vyzaduje pozornost, dava prostor samostatne dedukci, je kreativni a originalni. Christie ma uzasnou znalost ruznych negativnich lidskych vlastnosti a pritom dokaze psat postavy velmi opravdove. Nikdo neni jen 'zaporak', ac ma ve skrini nepekneho kostlivce.
Zaver knihy je skvely a necekany. Rozhodne doporucuji.

infodenda
16.12.2017 5 z 5

Zpočátku byla pro mne kniha nudná, načež jsem v pozdější fázi knížky zjistila, že pro mě natahovaný začátek byl dosti podstatný. Kniha se mi neuvěřitelně líbila, byla to má první detektivka od A. CH., ale rozhodně ne poslední. Dech beroucí příběh a překvapivý, nečekaný závěr. Přečteno za jeden den.

Chesterton
16.12.2017 5 z 5

Četla jsem dááávno:) pak skvělé představení v ABC. Hned bych si ji zopákla, mít o trochu víc času:)