Deník malého poseroutky

Deník malého poseroutky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47817/bmid_denik-maleho-poseroutky-NbE-47817.jpg 4 1445 259

Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na víceletém gymplu, kde malí poseroutkové, jako je on, narážejí každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy. A to přesto, že deníky jsou přece jenom pro holky! Takže si nemyslete, že to bude nějaké „milý deníčku“ tohle a „milý deníčku“ támhleto. Navíc tohle vlastně není deník, to jsou ZÁPISKY. Greg si prostě zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje. Píše o svém otravném starším bráchovi, o potrhlém kamarádu Rowleym, o každodenním boji o přežití ve škole, o jednom fakt děsivém domě hrůzy, o kreslení komiksů pro školní časopis a taky o Sejru... Jeff Kinney, autor a ilustrátor v jedné osobě, vytvořil hrdinu, který sice vypadá trochu neobvykle, ale na druhou stranu je to vlastně úplně normální puberťák.... celý text

Humor Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Diary of a Wimpy Kid , 2007

Mixxa
26.02.2016 5 z 5

Fakt jednička a dvojka bezkonkurenčně nejlepší! Takhle jsem se nezasmála ani nepamatuju!

MáťaŠlajer
25.02.2016 5 z 5

Čet jsem první díl a čtu nejnovější vydání(Výlet za všechny prachy). Knížku jsem si nekoupil ale pujčil v měské knihovně. Dokonce byli zfilmovaný první tři díly a rozdíl mezi knížkou a filmem není!

Eaa
21.02.2016 5 z 5

geniální :D

Stidave
17.02.2016 5 z 5

Skvělý nápad, který se spousta autorů snaží více či méně zdařile kopírovat. Originál je však jen jeden :)

milan_66
11.02.2016 5 z 5

Je to velmi zajímavá a vtipná kniha . Doporočuji

Šílený.Knihomol
07.02.2016 odpad!

Nechápu jak něco tak nudnýho může být bestseller... Deník byl o normálních nudných věcech, a zasmála jsem se párkrát (Sejr). Jinak samý obrázky, celkově fakt nudný. A přitom o tom básní celá moje třída a někdo už čte několikátý díl...

TaLu
06.02.2016 4 z 5

Svůj komentář připojím k prvnímu dílu série, i když jsem právě dočetla 6. díl a další mám doma.
Musím se přiznat, že nemám ráda hanlivá slova v názvu knih, možná je to mým respektem a obdivem ke krásnému českému jazyku. Navíc hlavní hrdina rozhodně není Kája Mařík, ani Mirek Dušín ani žádný vzor k následování. Vlastně ten název by byl mnohem přesnější, pokud by zněl : Deník malého ( velkého) vyčuránka. Což by bylo sice přesnější s ohledem na povahu hrdiny, ale co se hanlivosti názvu týče, vyšlo by to nastejno :o)
Ale styl knihy, kresby, humor, nakažlivost smíchu......není to právě to, co naše doba potřebuje stejně, jako Rychlé šípy ? A tak si udělám kávu a přečtu další díl ...ono je to vždy jak skousnout jednohubku, ovšem pozor, nepřikusovat žádnou dobrotu k té kávě, mohlo by nám smíchem zaskočit. Užijte si chvíli smíchu - myslím, že ho potřebujeme.

Patapuf
13.01.2016 4 z 5

Sice pro děti, ale zábavné čtení :)

Renulik
07.01.2016 5 z 5

Fakt super...Pro mě je to zábavná četba na jeden den :)

Liliana2006
02.01.2016 4 z 5

mě se líbilo jak byl Greg na konci knížky hodný a řekl před spolužákama že snědl sýr .
on to ale nebyl jeho kamarád Rauli ho snědl protože ho donutili kluci o hodně starší .
pak Greg měl sejrový dotek na začátku roku hopředal novému žáku.
přečtěte si tuto knížku je dobrá ..

Phorbo
17.12.2015 4 z 5

bavilo me to. I pres to ze jsem to cetl v originale jsem si to docela uzil. Kresby jsou trefne a presne, nekdy mi prislo ze jsou az moc sarkasticke a mladej clovek si takovy vtip ani nemuze uvedomit. Dost mi to pripominalo Fulghuma a jeho Vse, co potrebuju znat k zivotu, jsem se naucil v materske skolce. Ty kratke pribehy a styl psani je velmi podobny... Doporucuju kazdymu mladymu cloveku, kor pokud je veku jako hlavni hrdina a pokud autor zvolil stejnou cestu jako pani rowlingova ahrdina bude postupne rust...

Solaris
24.11.2015 5 z 5

Líbilo se mi:
příhody ze školního života, hodně obrázků, deníkový vzhled

Nelíbilo se mi:

Budu si pamatovat:
Příběhy jedenáctiletého Grega v kresleném deníku popisující běžné příhody ze školy.

DK197
22.11.2015 4 z 5

Je mi přes dvacet, ale tu knížku mám ráda. Fakt jsem se u ní bavila a smála se. :-)

DenisePartridge
22.11.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden večer a je fakt skvělá, i když uznávám, že je právem určená pro mladší děti, než jsem já. :DD

láskyplnáTerez
15.10.2015 4 z 5

Miluji "poseru" :)

SocratesJ.Le.
01.10.2015

Nejlepší série deníků

LordMikes
27.09.2015 4 z 5

Líbily se mi všechny díly, ale tenhle byl méně zajímavý než ostatní (v ostatních měl víc průšvihů). Ale stejně byl dobrý:-).Nejlepší bylo jak Rowley snědl sejr.

Dvoja
24.07.2015 5 z 5

Vysoké hodnocení dávám už jen za to, že jsem se u knihy ještě takhle nikdy nepobavila (nebo si to alespoň nepamatuji :) ). Dlouho jsem se těšila až se k ní dostanu a měla jsem proč. Ještě před čtením jsem se dříve dostala k filmu (avšak jiným dílům). Možná mi to požitek o to více zvýšilo. Určitě to není kniha vhodná na audio. Bez obrázků ztrácí všechen svůj vtipný potenciál.

"Někde jsem četl, že když máš ruku větší než obličej, svědčí to o nízké inteligenci!" (Funguje to!! :D)

Ven_D
19.07.2015 3 z 5

Vtipná jednohubka :)

lulais
08.07.2015

Hezká knížka. Suprově napsaná.