Deník kastelána

Deník kastelána https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58539/mid_denik-kastelana-wCX-58539.png 4 1142 320

Deníkový příběh zámeckého kastelána čtenáře okamžitě chytí a nedovolí mu četbu odložit na později. Hrdina knihy opustí velkoměsto a odchází na venkov, aby našel ztracený klid a smysl života, aby snad i zachránil své manželství, které se ocitlo v krizi. Zámek ho však od počátku zaskočí svou magičností, odkrývá se jako místo plné dávných příběhů, dramat a nečekaných setkání. Tajemné síly prosáknou do života celé jeho rodiny. Je proti tomu lidský rozum dostačující zbraní, nebo jsou věci mezi nebem a zemí, s nimiž je třeba se smířit? Kastelán možná nenajde, co hledá, možná nezíská, co si přeje, možná nic není, jak si představoval. V každém případě mu život ve zdech mysteriózního zámku odhalí skutečnosti, o nichž dříve neměl nejmenšího tušení.... celý text

Makaa
01.02.2016 4 z 5

Místy humorný, místy strašidelný - a záhadný. Určitě stojí za přečtení :)

moonula
25.01.2016 5 z 5

Kniha byla velice pěkně napsaná...Dobře popsal děs a hrůzu kterou prožíval jako čerstvý kastelán se zdravím rozumem dospělého muže.Události na které nebyl zvyklý a čemu by se normálně vysmál,kdyby žil dál tak jako před nástupem na zámek...
Věřím,že přesně takto se musí člověk cítit na místě,které je stovky let staré,kde žili lidé dnes již dá se říci všichni po smrti a kde na něj padají stíny minulosti....to všechno vypadá víc než tajemně převážně v noci kdy je klid a ta neproniknutelná tma co se zámek v této době probouzí do svého tajemného života a začne to pravé vzrůšo...
Byla to moje první kniha od tohoto autora a myslím si že si přečtu i ty ostatní..
Vůbec jsem nebyla zklamaná jako někteří co očekávali od téhle knihy kdo ví jaký horor a nebo srandu..
Četla jsem ji se zvědavostí a poklidem..Nečekala jsem nic,jen obyčejný příběh obyčejnýho kastelána.
Kniha byla jemná a citlivá..Záhady s podivnostmi jsou napsány a popsány tak,že čtenář s dobrou představivostí si prožije vše jako kdyby sám byl tím kastelánem...
Dávám 5 hvězdiček a vřele doporučuji... :-)

alisie
23.01.2016 2 z 5

Výrazně slabší než Deníky aristokratky, ale přeci jen pár zajímavých a vtipných věcí tam bylo: "Škoda, že jsem tomu kreténoi neřekl, že žirafy se nejlíp hypnotizujou z hasičskýho žebříku."

Lucik666
16.01.2016

Kniha se mi líbila, akorát jsem čekala nějaké větší rozuzlení nadpřirozených věcí, které se tam děly. Že třeba objeví nějaký tajný deník nějakého dalšího kastelána, který nabídne nějaké vysvětlení. A taky mi ten konec přišel až moc otevřený. Nemám ráda otevřené konce. Ale jinak je to prima čtení. Sice je tam spousta sprostých slov, ale do knihy to zapadá.

janach
14.01.2016 5 z 5

Čekala jsem něco ve stylu Aristokratek a bylo to úplně jiné. Přečetla jsem knížku na jeden zátah a byla vynikající. Doporučuji.

Moymeer
12.01.2016 4 z 5

Uff, po aristokratkách vážně změna, pro mě spíše k lepšímu. Autor mi v mnoha momentech naprosto a čistě mluví z duše, díky čemuž bych se nezdráhal dát klidně pět hvězdiček. Jednu ale ubírám za celkový koncept knihy, kdy autor postupně načne poměrně dost různých témat, událostí či paranormálních jevů, nicméně prakticky nic nedotáhne do konce, takže kniha působí dost nedokončeně (otevřený konec není na škodu, zde se však podle mě jedná spíše o konec žádný než otevřený).

habs
07.01.2016 4 z 5

První knížka do letošní výzvy :-). Sranda jako u aristokratek to sice nebyla, ale knížka se mi líbila víc, hlavně kvůli té duchařině. Rád bych si pár nocí na takovém zámku vyzkoušel přečkat, jestli bych se nepo.... . Navíc motivu kastelána vypadnout z Prahy docela rozumím.

astroweb
06.01.2016 3 z 5

Nejdřív jsem měl problém se začíst, potíže mi dělaly docela holé a krátké věty, ale námět zajímavý, dočetl jsem, nelituju.

Aichah
03.01.2016 2 z 5

Po aristokratce dost zklamání. Tam kde jsem se asi měla bát jsem se nebála, tam kde jsem se měla smát jsem se většinou nesmála a "hrdinu" jsem měla chuť občas něčím praštit.

Jana2424
09.12.2015

Po Aristokratce trochu změna... Z počátku jsem čekala podobnou náplň knížky. Chvilkama mě trošku mrazilo, ale knížka se, díky autorově stylu, bezvadně četla. Jenom už se nemůžu dočkat pokračování. Doufám, že bude!

Miruš
06.12.2015 5 z 5

Líbí se mi to, zajímalo by mě, k čemu autor použil pseudonym, s tak hezkým jménem...

lugh
17.11.2015 5 z 5

Mě nadchla, trošku podivný konec, ale jinak zajímavý, místy mrazivý příběh. Od obou dílů Aristokratky se kniha liší, ale stojí za přečtení. rozhodně budu další dílo páně Bočka sledovat se zájmem.

Magnovak
16.11.2015 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Vlastně moc nevím, co se tím snaží autor sdělit. Hodně mi vadilo, že tam vůbec není vysvětleno, jak se stal dotyčný kastelánem, když k tomu evidentně neměl předpoklady, vzdělání, ani zkušenosti. Celkově oddechovka na jeden večer, ale taková pitomá no...

aivys
14.11.2015 5 z 5

Čekala jsem stejné pobavení jako u Aristokratky,ale překvapila mě spíš trochu záhadná tématika.Bohužel mi přijde,že by to chtělo nějaké pokračování.Třeba nás autor potěší.

igracek2
29.10.2015 4 z 5

Hledal jsem oddychovou knížku, pokračování dvou dílů Aristokratky, a tak jsem si zapůjčil Deník kastelána. Humor se z mého pohledu (možná spíše v kontrastu s Aristokratkou) moc nekonal, oddych už vůbec ne, naprosto mě ale pohltila tajuplná a pošmourná atmosféra zámku. Knihu jsem četl sám v pošmourný podzimní večer ve velkém prázdném domě, dům občas pod náporem větru a deště zapraskal či zavrzal, a tak se pocity násobily a měl jsem pocit, jako bych byl na zámku s nimi. Usnul jsem jako zmlácený asi ve tři ráno a po těžkém probuzení jsem musel knihu dočíst až k závěru. Ten se ale v podstatě nedostavil, jenom skončil deník. Bylo to asi jako přijet na zámek na chvíli na návštěvu, prožít tam hodně pohnutých a tajemných chvil a zase odjet. Jako v životě, kde obvykle ukončení a shrnutí chybí. A tak vlastně nevím, jestli mi to vadí, provokuje mě to, nebo fascinuje. Asi od všeho trochu a je mi přitom jedno, jestli je to autorovým záměrem, nezkušeností, nebo čímkoliv jiným. A celkově to i díky okolnostem byl tak silný zážitek, že knize odpustím některé věci přes čáru, které mi teď zpětně naskakují- například zelektrizované psy i záhadně mrtvé lupiče. P.S.: Aristokratka mi přišla podobně nedokončená, ale tam mi to spíš vadilo a očekávám další díl.

Medvědářka
15.10.2015 2 z 5

nuda a hrdina byl dle mého debil,nedočetla jsem to a po pár stranách odložila

mpb1913
02.09.2015 1 z 5

Tak tady jsem šáhnul úplně vedle. Nebyl v tom ani vtip, ani napětí a o nějakém strachu se nedá vůbec mluvit. Hlavní hrdina je nesympatickej, votrávenej, imrvére nespokojenej remcal bez koulí.
Konec je otevřený jak řecká hranice, a nějaké aspoň naznačení jak, kdo, proč tak na to zapomeňte.

prostěkáťa
23.08.2015 5 z 5

Výborná knížka. Pan Boček dokáže s lehkostí a vtipem popsat i ty neveselé chvíle života.

Andy6
17.07.2015 5 z 5

Tak kdo říkal, že kdo začal Aristokratkou bude z Kastelána zklamaný je blbost. Je to krásná knížka. Slzela jsem za Evičku i za Raga. Pan Boček píše úžasně, miluju jeho styl psaní i humor. Jen škoda, že už víc knížek není.Přečetla jsem ji s přestávkama za den. Doporučuju:-)

Andy6
13.07.2015 5 z 5

Dobře ukecali jste mě.Jdu si koupit kastelána,protože mi chybí třetí Aristokratka:-)