Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227338/bmid_denicek-moderniho-fotra-q5L-227338.jpg 3 1438 374

Deníček moderního fotra série

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trabli a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.... celý text

Ellissabeth
22.02.2016 2 z 5

Hmm, nejdříve si člověk musí zvyknout na drsný humor autora. Někdy až moc přehnané, kdy jsem přemýšlela jestli budu číst dále. Vtipné hlášky. Ovšem po půlce knihy už to začalo být nudné a stále se opakující... nic zábavného... Druhý díl číst nebudu. Byla jsem zvědavá, proč byl/je blog a kniha tak úspěšná...

Pawlisman
22.02.2016 3 z 5

Jako nápad dobrej a určitě jsem příznivcem ostřejšího humoru bez servítek. Ale buďto by měl být kvalitní nebo uvěřitelný. No, takto je to povětšinou druhej Šimek s Grossmanem, akorát často trapný a vtipnost někdy chybí. Prostě žádný zázrak Dominiku, je třeba trochu více inteligence zařadit.

Princezna22
17.02.2016 5 z 5

Este nikdy jsem se tak nenasmala jako při téhle knížce
..brecela jsem smíchy :-D . ...

HDosoudilová
15.02.2016 3 z 5

Od knihy jsem očekávala pouze pobavení ale s rezervou a právě díky tomu mě nezklamala. Byť ještě nemám děti, nemám ráda ten (většinou) mužský pohled na dítě a mateřství obecně - konec světa! Nicméně některé pasáže byly opravdu vtipné, kniha jako taková mě celkem bavila a dobře se četla. I když mi vadila malá slovní zásoba a neustále se opakující slova. Po druhém díle zatím ale určitě nesáhnu.

happy-smile
10.02.2016 3 z 5

Jako blog to asi bylo super, jako knížka už to docela pokulhává. Jednotlivé epizodky jsou opravdu vtipné a asi každý kdo má dítě, na podobné příhody "nostralgicky" vzpomíná. Problém je, že čeho je moc, toho je příliš. Na každé stránce se Čeněk několikrát poblije, posere, řve a mlátí do postýlky. Ano, taková je sice realita mateřské dovolené, tohle však má být humoristický knížka, proto je špatně, když čtenáře v půlce začne nudit. Alespoň já už jsem bohužel ke konci cítila zoufalou potřebu knížku konečně odložit a pustit se do něčeho plnohodnotnějšího... Doporučuju teda spíše si nechat knížku jako takovou bokovku, kterou budete semtam vytahovat během čtení nějaké beletrie.

alena67
04.02.2016 5 z 5

skvěle napsaná knížka musí každého pobavit,všem doporučuji ( nejen budoucím otcům)

lilites
03.02.2016 3 z 5

Kniha mě opravdu pobavila, avšak občas to autor až přeháněl (každá situace chce trochu nadhledu a nesmí se to brát tak vážně). Pro mě je to skvělé oddechové čtení a určitě doporučuji.. :)

endroo25
24.01.2016 3 z 5

Knihu jsem začal číst jako otec čekatel a dočetl jsem ji jako otec syna. Ještě že to nemá 600 stran, protože teď už bych neměl čas čtení. Knížka pobavila a díky ní jsem si udělal obrázek o tom, co mě asi šeká..:) Ikdyž vím, že autor používal hodně nadsázky.

xletadlo
21.01.2016

Jako otec na rodičovské jsem si knihu náramně užil. A druhý díl taky. Ke konci druhého dílu už mi přišel druh humoru trochu ohraný, ale stejně doporučuju ke čtení. Příjemný oddech po náročném dnu.

LenkaKa
19.01.2016 5 z 5

Tak takhle jsem se už dlouho nenasmála. Je to samozřejmě nadsázka, ale úžasný relax. Jen nedoporučuji při čtení něco jíst, protože vám od smíchu může zaskočit :)

sabanka
16.01.2016 2 z 5

Nic extra, ale autor má skvělé hlášky a humor.

veronika9224
15.01.2016 5 z 5

Malokdy me neco pobavilo jako tahle knizka. Ale chapu, ze pravoverne supermatky a otce z povolani, co vidi sve rvouci dite jako svaty gral, je to urazka vseho, co jsou a v co veri. Takze pokud uzivate zdrobneliny, vyraz jako manza, vidite sve dite jako nejenormnejsi uspech a poloboha, pudy s vami mlati o zed - tohle pro vas nebude. Pokud jste pricetny rodic - dobre se pobavite:).

dracos_princess
10.01.2016 5 z 5

Knížka se hlavně nesmí brát moc vážně. Chce to nadhled a humor, jinak není šance, že si knihu užijete a bude se Vám líbit. Za mě super, u knihy jsem se odreagovala a pobavila:)

k-kacatko
02.01.2016 3 z 5

Docelá krutý deníček otce na mateřské dovolené, který popisuje své dítě jako největší hrůzu :-D Přitom ale hrozně vtipné.

Vlkova.kristyna
29.12.2015 5 z 5

Uprimne jsem se u ni nasmála. Cetla jsem hned druhy den po porodu a precetla najednou. Musí se brat s velkym nadhledem, ale za me all 5 stars!

deedulka
26.12.2015 4 z 5

Nejvíc se asi nasmějí zasvěcení a zasloužilé matky a otcové. Já jsem si však čtení také užila. Místy se pasáže opakovaly, ale při kouskovitém čtení během cestování v mhd, mi to ani nevadilo. Kapitoly lze číst i s odstupem času, přičemž se v dějové linii neztratíte. Hlavní postavou je táta a malý Čeněk. :) A že je úděl otců a matek těžký a místy i pro přihlížející vtipný, jsem si tímto jen potvrdila. A že se vždy všechno nepovede tak, jak si rodič přeje, nejste v tom sami... :)

Pardubičák
23.12.2015 2 z 5

Jsou knihy dobré. Jsou knihy špatné. A jsou knihy zbytečné. Dle mého názoru je toto kniha zbytečná. Přečetl jsem a další díly této "ságy" opravdu nehodlám už nikdy číst.
PS: Nejvtipnější na této knize je fakt, že je zařazena do žánru: Naučná literatura...

Slooki
22.12.2015

Knihu jsem nečetl, pouze jsem málem uslyšel pár epizod, které byli odvysílané na nějaké ubohé rádiové stanici, přičemž pokaždé když jsem zaslechl byť jen začátek slova Den.... ihned jsem kolem sebe mlátil vším co mi přišlo pod ruku, ve snaze do zkurvený radio rozmlátit na kusy, doufaje, že to samé se stane i autorovy těchto rádoby vtipných hovadin a postřehů z jeho už tak ubohého a nudného života. K neuvěření, že někdo může klesnout tak hluboko, aby se k tomuto dostal, zdárně to přečetl, a ještě to oštemploval pětihvězdou. Vážně smutné. Tomuto velkému omylu, kterého se vydavatel dopustil, se budu do konce svého života vyhýbat zásadně v nepravidelných a náhodných kruzích, v pevné víře, že tyto mé cesty tak zůstanou neodhaleny. Knize dávám zářících - mínus5homohvězd.

Cocina
10.12.2015 5 z 5

Behem chvíle přečtené,velmi jsem se u toho nasmala a verim,ze se k ni jeste vrátím. Humor tam opravdu nechybí ja doporučuji

AjťačkaTýnka
29.11.2015 3 z 5

No... Tento rádoby "kniho-blog" pojednává o životě jeho syna s velkou (převelkou!) nadsázkou a s hromadou, mnohdy až absurdních, výmyslů. Když to vezmu z hlediska stylistického, věčné opakování slov vás začne časem asi pěkně nudit. Z hlediska gramatického také žádná sláva. Naštěstí jsem však po této knize sáhla právě v okamžiku, kdy jsem potřebovala nabudit a chtěla jsem vědět, že je na tom někdo hůře, než já (takto se Dominik tedy prezentuje - že je to chudáček, který se musí starat o mimino, které si - par don - upíchl). Kniha se dá přelouskat za kratší dobu, než je cesta vlakem Ostrava - Praha (vlastní zkušenost...), mnohdy se k ní s přítelem po večerech vracíme, ale možná kdyby byla propracovanější a méně často se opakovala slovní spojení jako "Čeněk se poblil" nebo "Čeněk se posral", byla by mnohem lepší.

Co se týče výhry Kniha roku... Nemyslím si, že dnes je hodnocení objektivní. Spíše jde o to, kdo má více fanoušků na facebooku a jak moc prosí, když se začínají dávat hlasy. Sama Dominikovu stránku sleduji a jeho škemrání bylo místy fakt do očí bijící. Ale ženské na mateřské (kterých má plný jak blog tak fejsbůk) to přecházejí, protože je pan Landsman zásobuje (teď už opravdu rádoby) vtipnými historkami. Rozhodně si myslím, že jiné knihy by si tuto cenu zasloužily mnohem více.

humor zfilmováno výchova otcovství rodičovství humoristické romány rodiče a děti

Kniha Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti je v

Přečtených2 070x