Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227338/bmid_denicek-moderniho-fotra-q5L-227338.jpg 3 1438 374

Deníček moderního fotra série

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trabli a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.... celý text

monika4684
21.07.2016 odpad!

Co to je za příšerný humor? Za každou cenu se snaží být vtipný, přitom to není nutné. Knihu odkládám a asi už nikdy neotevřu :-(

ProstePaja
19.07.2016 odpad!

Je to škoda, na deníček moderního fotra jsme narazil ještě v době, kdy bylo sotva 5-6 článků na blogu, tedy ještě před narozením a boomem, který vše následně zazdil. Dokud to Landsman psal pro potěšení, bylo to z toho cítit. Jakmile ale začaly na blog proudit davy lidí, založil si stránku na fb, pracovat na knize, tak to šlo vše do kopru - články tlačily strašně na pilu a namísto originální myšlenky a vtipu bylo nechutně cítit to, jak se autor inspiruje klišovitým hnusem a snaží se za každou cenu šokovat a nahodit vtip i ad absurdum. A to stále eskaluje - když někdy slyším úryvky v rádiu nebo někde na netu, už je to naprosté scifi alá vyprávění přípěhů od Petra Novotného v Novotách. Vždy se při tom za autora stydím... A to přitom byly první články opravdu vtipné - protože humorně popisovaly skutečné příhody a problémy během těhotenství.

Bohužel, ale pokud je někdo schopen přečíst všechny příběhy v této knize a napálit tomu pětku, pak má IQ tykve a je mi jedno, že se mnou nebude souhlasit. Ale odpad.

maruna
04.07.2016 3 z 5

Začátek dobrý, pak už dost otrava. Celkově jsem byla zklamaná

ManželéMannovi
04.07.2016 odpad!

Naprostý odpad - přečetl jsem půlku a musel tu knihu zahodit. Škoda papíru.
Mann

Terezka01
04.07.2016 3 z 5

Jako kniha pro zasmání a oddych není špatná. Nicméně jsem i tak čekala víc. Autor často opakuje totéž a nesrší různorodými příhodami Čeňka, jako je tomu například na facebookové stránce. V první polovině knihy je také humor dost ostrý, sprostý... je třeba si na to zvyknout a nebrat autora vážně. Občas jsem se u knihy zasmála, myslím, že autor (s nadsázkou) vystihl život otce na „mateřské“ velmi dobře.

Lenu04
13.06.2016 3 z 5

Skvělá oddechovka, místy dost vtipné, psané hodně s nadsázkou (aspoň tedy doufám:)

1alena1
19.05.2016 3 z 5

Přečíst se dalo, oddechové do čtení čekárny či do vlaku, ale druhý díl si už nekoupím, protože v tom čase si mohu přečíst knížku, která mi něco dá, toto je podobné jako čtení bulváru, tj. přečtu a odložím, rozhodně se nad tím nebudu zamýšlet. Ale neodsuzuji, své čtenáře si najde a místy pobaví.

petra4080
06.05.2016 2 z 5

Fajn oddechovka třeba do nemocnice. Myslím si, že u takovéto knihy nikdo žádnou hloubku nepředpokládá, tudíž očekávání splnila.

pestas
27.04.2016 4 z 5

Pohodove pocteni, zpusobem psani a humorem mo pripomnel knihy od S. Bretta o Previtovi. Mksty jsem se opravdu zasmala. Krasne s nadsazkou popsan zivot rodicu na rodicovske

Páájinka
17.04.2016

Fajn relax, dobrá nadsázka a nadhled. Moc jsem se nasmála...

Vlak7
12.04.2016 odpad!

Docetla jsem, ale trapne.

janasim
02.04.2016 4 z 5

Deníček mě bavil. Je jasné, že je psán s nadsázkou (doufám), některým věcem nelze snad ani věřit, ale co na tom, i tak je to vtipné.

Verrrunka
28.03.2016 2 z 5

3x hurá, téměř po roce dočteno.
Zpočátku docela vtipné, i když přehnaně vulgární, po první třetině už jen stále opakování těch samých vtipů. Maličko chápu ten celkový boom, ale že by to bylo něco světoborného, to bych neřekla...

Ranuncul
24.03.2016 1 z 5

Rozhodně žádný zázrak.Několik vtipných myšlenek.Ale jako Kniha roku,to rozhodně ne.
Další číst nebudu.
Tomu chlapovi nevadí,že se vykreslil,jako idiot ,co ani nepozná nevyprané prádlo?

_Michelle_
18.03.2016 4 z 5

Jedná se v podstatě o takový čtivý podnět k zamyšlení nad volbou života bez potomka, protože právě bezdětnost vychází jako jediná cesta, jak si mohl hlavní aktér zachránit holý život, avšak pravděpodobně z nedostatku relevantních informací a mladické nerozvážnosti tak neučinil. Vše je psáno s obrovskou dávkou nadsázky (takže ač by se to tak někomu mohlo jevit, o žánr fantasy se opravdu nejedná). Na můj vkus kniha obsahovala příliš mnoho průpovídek o zvracení, ale jinak ji hodnotím kladně, protože jsem se celkem bavila.

egoalterego
10.03.2016 1 z 5

Styl humoru mě zcela minul.

Leniiis
09.03.2016 3 z 5

Na začátku knížky jsem se smála a říkala jsem si, že to bude super čtení. V polovině knížky přišli první nudný chvilky a na konci jsem si už vyložene oddychla, že to mám konečně z krku. To neustálý zvracení Čeňka mi přišlo fakt už mimo, na každé stránce jen zvracel a nic víc. Dvojku už si nepřečtu.

Phorbo
07.03.2016 5 z 5

Po serióznějších knihách, které jsem četl či čtu, jsem si daroval k počtení toto, jako takový odpočinkový kousek. Ve formě blogu jistě zajímavější, ale kniha prostě má něco do sebe. Já se zajíkal záchvaty smíchu nad tolika banálními situacemi a na druhou stranu jsem litoval Landsmana, že má takové děcko doma (je-li minimálně padesát procent z toho, co napsal do Deníčku pravda, i tak to musí být holobrádek ten jeho synátor). Zajímavé vtipy se za knížku opakují, ale jen ve výjimečných momentech, které vtip oživí a i tak jsou vtipné.
Jistě, že se kniha nedá vůbec srovnávat s beletrií. Tohle je hold "literatura naučná" a srovnávat to s historickým románem od Hemingwaye nejde, tak proč to tu někdo takhle srovnává? 1000 věcí, co mě ser_u vyšly taky jako kniha a jedná se taktéž o blog a taktéž si najde příznivce a odpůrce... Tak jako u každé jiné knihy, nic překvapivého vlastně.
Ke konci je kniha už lehce nezáživná, příběhy jsou tak nějak vzány přes kopírák a pozměněny jen některá fakta. Každopádně mě nejvíce pobavil Deník malého Čeňka.
Za mě 85% za to, že jsem se u málokteré knihy zasmál tak jako u Deníčku!

Odnikud
06.03.2016 3 z 5

Ale, tak fajn. Vytištěné zápisky z blogu. Opakující se vtípky. Na jedno přečtení OK, ale jinak se už k tomu nevrátím.

ppetaa27
03.03.2016 3 z 5

Taková oddechovka. Asi jsem od ní čekala víc. Občas jsem se zasmála, ale do dvojky asi nejdu.

humor zfilmováno výchova otcovství rodičovství humoristické romány rodiče a děti

Kniha Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti je v

Přečtených2 070x