Ztracený

Ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/bmid_ztraceny-955-366464.jpg 4 944 225

David Raker série

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Vanished , 2012

koki.veru
25.06.2020 5 z 5

Opět super díl. Říkala jsem si, že po tomhle si dám pauzu a proložím to jinou knížkou, ale skončilo to tak "otevřeně", že musím pokračovat dál :D Opět zajímavé postavy, napínavá zápletka, krásný thriller :)

dlabikk
23.06.2020 4 z 5

Přečteny po sobě tři díly a asi dám ihned čtvrtý. Čeká mě jich ještě šest .... Trochu mě vždy pobaví nesmrtelnost Davida a neschopnost policie, ale asi by to nebyly potom tak dobré detektivky :o)

TaLu
22.06.2020 4 z 5

Čekala jsem zajímavý a čtivý příběh a rozhodně ho dostala. Tentokráte jde hlavně o vyšetřování, ve kterém nechybí zvraty a napětí. Trochu moc popisů. Některé umocňovaly atmosféru, například podzemí metra, ze kterého musí trpět úzkostí i čtenář, který jinak klaustrofobií netrpí. Ovšem u některých scén mi přišlo, že hlavní hrdina "přešlapuje na místě" a ani sám autor neví, kam ho z pomyslné křižovatky pošle dál. Na váhání nejsem u vyšetřovatele Davida zvyklá, překvapilo by mě, pokud by závěrečná scéna byla definitivní, ale určitě by měla být určitým posunem k oživení postavy. Psychologické pohledy do charakterů dalších postav, hlavně Healyho, děj nezpomalují, jsou přínosem. Knihy je určitě dobré číst postupně, aby se čtenář neochudil o vyzrazenou zápletku. Za tu váhavost a nerozhodnost tentokráte o hvězdu méně, ale stále je to velmi dobré čtení. Jen ta spolupráce s policií je neuvěřitelně mizerná, ale co já vím, třeba to v Anglii takto probíhá, ke škodě všech zúčastněných.

mulder
17.06.2020 5 z 5

Nemusím jíst, nemusím pít, chci takové knihy číst, co budu žít!

Eduarda
12.06.2020 4 z 5

Není detektiv, pálí mu to (někdy až moc, doufám, že mě tohle vytírání zraku policajtům nepřestane bavit), nedá se zabít (super, vím, že série potrvá dlouho), má historii, důvody a osobnost - David Raker mě baví. Baví mě i Healy, i když si myslím, že v tomhle díle se vymknul až trochu moc nepochopitelně. A ten konec Weaverovi odpouštím, asi nečetl Nesba.

astra3
06.06.2020 5 z 5

Tak další díl je za mnou. Stál za to. Ta poslední kapitola mě mohla zmást. Ještě, že vím, že David Raker je nesmrtelný.

klarinka9974
24.05.2020 5 z 5

Musím říct že ani třetí díl mě nezklamal. Měla jsem za čtyři dny přečteno a nemohla jsem se odtrhnout. Od začátku jsem se trochu ztrácela v tom, kdo je kdo ale nakonec to nebylo tak moc důležité se v tom orientovat. Knize nechyběla akce, napětí a mrtvoly. Hlavně u každé knihy se dočkáte nečekaného konce, kdy se něco přihodí s čím vůbec nepočítáte. A hlavně tento konec je přesně ten, který vás naláká na další knihu, protože se musíte dozvědět jak to vlastně skončilo. Super, mohu jen doporučit.

Crimidetectiv
20.05.2020 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora i této série. A mohu říci, super čupr. Moc mě to bavilo a během pár dnů to bylo přečtené. Celkem pět dní mi to trvalo, což je v letošním roce můj rekord. Jinak se z knihy letos moc courám. :D Ale zpátky k ději. :) David Raker sympaťák už od první zmínky o něm. Takže jsem si ho hned oblíbila. Healy, no tady sice je na skoro pokaždé na ránu, ale i když nevím co přesně se jeho dceři Leanne stalo (asi se dovím v předchozím díle, který budu číst, uvidíme), tak jsem všemu rozuměla. Je pravda, že každý je nějaký. Healy bude pro mě dobrák, který občas bude potřebovat dostat pěstí. Ale je podle mě férový, i když málem v tomto díle udělal obrovskou chybu. Ale nedivím se a chápu to. :) Davidson. Kapitola sama o sobě. Na zabití jako Sallows. Ignoranti, lháři, kteří se snaží jen o to, aby tou úspěšnou Star byli jen oni. Ale i takové charaktery k těmto knihám patří a člověk se s tím musí smířit. O čem jinak by děj knih byl, že? A Crowová. Tady zatím nevím co si mám myslel, ale i když na pár chvil, tak se mi zdála fajn. Uvidíme. :) A kdo je tím únoscem a zároveň i vrahem jsem neměla ponětí. I když nakonec jeden podezřelý byl a pak ještě jeden, tak musím říci, že jsem byla vedle jak ta jedle. Ale ke konci jsem přeci měla částečně pravdu v tom, že pravý vrah mrtvý nebyl, jak si všichni mysleli. Takže aspoň částečně jsem pravdu měla. A co ten konec? To jako fakt? Tak toto nerozdýchám. Jen doufám, že pohřeb byl někoho jiného a ne toho, koho si myslím. Sice jsem citlivá, ale toto jsem neobrečela z jediného důvodu. Sice třetí díl, ale pro mě první, takže do hlavních postav nejsem ještě až tak zažraná, proto slzy netekly. A taky v hloubi srdce doufám, že se u toho pohřbu šeredně pletu. Nerada se pletu, ale teď budu opravdu za to pletení mooooc ráda. :D

Rozmarýna Rozm
01.05.2020 5 z 5

Opět skvělý David Raker, jen tentokrát mi to přišlo nějak méně napínavé, takže spíš než thriller je to detektivka. A je třeba číst pořádně i vzhled jednotlivých osob, včetně toho, co jim čouhalo za oblečení z aktovky. Čtu na přeskáčku, ale tentokrát mě zajímá, komu šel Healy na pohřeb, takže se musím pustit do následujícího dílu.

NikolSeven
01.05.2020 4 z 5

Další pokračování příběhu soukromého detektiva Davida Rakera mě neoslovil tolik jako ty předešlé. Přisuzuji to i tomu, že předešlý díl „Údolí mrtvých” pro mě byl opravdu pecka. Ve „Ztraceném” mi chyběla jakási šťáva, něco, co by mě vyvedlo z míry. Začátek byl skutečně slibný – jak se někdo může jen tak ztratit v metru? –, samotné rozuzlení ale ve výsledku nic moc. Příběh je to opět velice čtivý, jak ale říkám, něco tomu chybělo.

ennlady
27.04.2020 5 z 5

Jo, tak tohle je Weaver podle mého gusta! Třebaže mám určité výhrady a souhlasím s Muchomůrkou v tom, jaké vylomeniny David dost často dělá, mám to prostě ráda! Vždycky se mi nejvíc líbí vyšetřování a pronikání do všech tajů jednotlivých postav (a že ti ztracení i ti kolem nich skutečně skoro vždycky mívají nějaké megatajemství!) a pozvolné odkrývání souvislostí, až to klapne. Potom takové ty honičky a schovávání a bitky k závěru mě moc neberou, ale asi to má pan Weaver rád :-). Takže já knížku řadím mezi nejlepší a dávám 5 *.

muchomurka
25.04.2020 3 z 5

Knížka byla čtivá, příběh napínavý, ale přijde mi, jak kdyby všechno klouzalo jen po povrchu a bylo to snadné. Pořád mě také štve, že Raker chodí do fakt blbých situací neozbrojený, nebo bez baterky, popř. nikomu neřekne kam jde. Občas to, jak vyvázne působí jako deus ex machina. Ale na druhou stranu, to, že je nadlidsky odolný, mi nijak nevadí. A jako obvykle nemusím Healyho a s ním spojené dějové linky, i když tady naštěstí mi nepřišel tak děsný. Dobré počtení s menšími mouchami. Už se těším na další díly.

lucakuca
28.03.2020 4 z 5

Čtivé, zapeklité a ten konec. To jako fakt?

Lucie311
13.03.2020 4 z 5

Třetí případ Davida Rakera opět nezklamal.

namornice
05.03.2020 4 z 5

Celkem 12 hodin čekání při mezipřistáních na čtyřech různých letištích a další z případů Davida Rakera jsem slupla jak malinu! Velice poutavé čtení od začátku do konce! Všechny Weaverovy postavy jsou velice dobře zpracované a čtení mě baví díl od dílu víc.

Mruskulka
23.02.2020 5 z 5

První kniha tohoto autora a určitě ne poslední. Příběh mě pohltil a sama jsem byla zvědavá, jak to vlastně dopadne.

Sazinek
27.01.2020 5 z 5

Tuto sérii čtu popořadě, dle dílů, jak jsou napsané. Baví mě všechny tři díly, které jsem již přečetla. Tento třetí díl byl zajímavý, tím jak se odehrávalo vyšetřování zmizelého člověka v metru.. Ačkoliv je to bichle, má skoro 500 stran, četlo se mi to svižně a rychle... měla jsem přelouskáno asi za 5 dní... Je zajímavé číst i kapitoly v minulosti, pak vše dává větší smysl... otevřený konec, který Vás donutí si přečíst i 4. díl mě se mi líbil a jsem zvědavá komu Healy půjde na pohřeb... Vraha jsem netipovala, takže za mě parádní čtení .. a už si potřebuji přečíst další díl :).
Pan Weaver je můj nový oblíbený autor a tuto sérii s Rakerem mám ráda. Jen by se nemusel do všeho vrhat tak bezhlavě a aspoň trochu ozbrojený..

ilčidlo
26.01.2020 3 z 5

Také jsem se k této knížce dostala aniž bych četla 1. a 2. díl a byla jsem během čtení chvílemi zmatená. Ale chvíli počkám a začnu od prvního dílu a uvidím jak se mi budou další knížky od toho autora líbit

Memolka
21.01.2020 5 z 5

Tato knížka je třetí díl. Bohužel druhou jsem nečetla. V knihovně knihu ztratily. Chvílema jsem při čtení této knihy tápala.. jelikož v této knize se částečně píše i o tom co se stalo v knihe druhé. Chvílema jsem nevěděla, co.. kdo .. proč...

Opravdu jsem byla zvědavá jak se může člověk zmizet v metru... Odhalení bylo překvapující...

konec byl šokující.. díky bohu měla jsem doma i 4tej díl...

Lumír23
19.01.2020 5 z 5

Líbilo se mi to, stěhování z metra bylo moooc opakované, ale stejně je čtivé.