Stín ve dveřích

Stín ve dveřích https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484457/bmid_stin-ve-dverich-rE5-484457.jpg 4 313 80

David Raker série

ČTYŘI ZÁHADY. ČTYŘI PŘÍBĚHY. JEDEN SPOLEČNÝ KLÍČ… Pro Conisterovy to byl večer jako každý jiný, dokud Paul nevyšel po schodech do prvního patra. Dlouho se nevracel, a tak se Maggie, jeho manželka, vydala nahoru za ním. U postele našla jeho telefon a peněženku, všechna okna byla zamčená zevnitř. Po Paulovi se slehla zem. Soukromý vyšetřovatel David Raker se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách a ví, že každé zmizení – jakkoli nepravděpodobné se zpočátku zdá – má logické vysvětlení. Ani ve snu by ho ale nenapadlo, kam ho případ Paula Conistera zavede. A to je jen začátek jeho potíží… Co spojuje hrozivý objev v londýnském metru, znovu otevřený odložený případ, z něhož záhadně zmizely klíčová svědkyně i hlavní podezřelá, a zdánlivě náhodnou střelbu, k níž došlo tisíce kilometrů daleko? Klíčem k nalezení pravdy bude právě David Raker.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Shadow at the Door , 2021

Katania
14.08.2022 5 z 5

Trochu jiné než autorovy předchozí knihy, nicméně stejně skvělé !

Pája699
12.08.2022 4 z 5

Weaver je taková svým způsobem sázka na jistotu a kvalita dobrého čtení. Pestrý, napínavý příběh. U této knihy tak nějak nevím co přesně napsat. Po prvním příběhu jsem si řekla, waw, no to je pecka a mazec v jednom. Bohužel postupem knihy jsem už takové nadšení nesdílela…Chvílemi mi to přišlo natahované a nezáživném. Tak nějak jsem čekala na konci více vysvětlení a propojení. To se mi ale nedostalo. I když konec knihy slibuje, že další díl bude hooodně zajímavý a určitě zamotaný a já se na něj těším už teď :-)

Zuzulinka
07.08.2022 5 z 5

Luxusní kniha! Fakt pecka!! Vřele doporučuji přečíst!!

cedos
04.08.2022 5 z 5

Nové, stylové a překvapující ... prostě kniha od mistra pera.

derminator
02.08.2022 5 z 5

Kniha, kterou asi vy čtenáři právě držíte v ruce nebo na ní uvažujete, že ji budete číst, věřte mi jedno. Je to jedna z nejlepších Weaverovek, kterou můžete číst. Ač je psána vlastně jako povídky, tak vám to jako povídky vůbec nepřijde, ale spíše jako román. Povídky jsou vlastně dost propojené, mají tady hrdiny z předchozích knih a to se mi opravdu hodně líbí! Weaver je mistr současného thrilleru a proto já ho nemohu hodnotit jinak než 95%. Knihu doporučuji, ale spíše čtenářům, kteří znají dobře Davida Rakera!

AndelkaZoubek
28.07.2022 4 z 5

Moje první přečtená knížka od tohoto autora. Celkově jsem od knížky i vzhledem k hodnocení zde čekala více. První případ mě zaujal, chytlavý děj, překvapivé rozuzlení… což nemohu říct o dalších příbězích, ty nebyly příliš dovysvětleny, zůstávají otazníky, také jsem čekala lepší propojení příběhů. Probrání případů “letem světem” mi neumožnilo se do nich naplno ponořit. Nicméně, děj rychle plyne a všechny případy jsou bezesporu zajímavé.

rumova_kulicka
25.07.2022 3 z 5

No... samotné příběhy byly dost průměrné, ale jsem ráda, že se autor více vrátil k Healymu, toho mám ráda. A taky se mi líbilo propojení s posledním 10. dílem, tak doufám, že příště už budeme zase ve starých kolejích.

Olous1
24.07.2022 3 z 5

Začátek se pěkně rozjel,ale postupně se děj začal tak nějak vléct. Za mě takový průměr. Tato kniha mě moc nepotěšila.80%.

Solverino
20.07.2022 4 z 5

Tak celkem dobrá knížka, začátek se příjemně rozjíždí... vypadá to nadějně... a nakonec se konec tak nějak dýchavičně došourá do cíle... no hmmm, nejzajímavější byla ta bývalá vojanda a Raker takový celkem průměrný. Fascinuje mě, jak je popisován jako naprosto úžasný detektiv a genius, ale kdyby neměl "kamaráda" s neomezeným přístupem do policejních databází, který mu vše zjistí, poskytne potřebné informace a nasměruje ho, tak by nezjistil vůbec nic, neměl by z čeho vycházet. No taková pohádka pro starší, ale neznalé reálií... ale docela se to dá číst.

Wyder
20.07.2022 4 z 5

Je to Raker i není. Osobně jsem se toho formátu bál, ale nakonec mi nevadil. Ostatně, knihu jsem zhltnul snad za 3 dny?..

První příběh je klasický díl série, tentokrát ovšem zhutněný do méně stran, tudíž s ještě větším spádem, než jsem zvyklí. Ten se mi líbil nejvíce a je dobře, že byl na začátek, všichni se tak budeme cítit jako u Rakera doma :-))).

Dvojka mi osobně nesedla a velmi postrádám lepší vysvětlení. Naštěstí je to také nejkratší část, takže nevadila.

No a pak je tu Healy, toho já mám rád a doufám, že se nevidíme naposled...

Poslední příběh nebyl špatný, nicméně se vlastně všechno vyšetřilo přes telefon a iPad + trošku přemýšlení, což mi přišlo takové rychlokvaškové, pardon...

Celkově je to hodno úrovně slabších dílů série, což ovšem není kritika, protože i slabší díly Rakera jsou vždy daleko napínavější a čtivější než konkurence.

Pro fanoušky povinnost, pro ostatní doporučuji začít s Rakerem spíš popořadě (třeba linku s Healym bez znalosti knih těžko oceníte).

Pusťte se do toho, doporučuji.

Imis
18.07.2022 3 z 5

Tak z této knihy mám trochu rozporuplný pocit. Čekala jsem detektivní příběh - jak jsem u autora zvyklá, ten ale ve 1/3 knihy vlastně skončil a další příběhy vlastně jakoby doplňovali předešlé knihy, věnovali se osudům postav, které se objevovaly v předešlých knihách do většího detailu. Děj se odehrával ve dvou časových rovinách. Což bylo na jednu stranu zajímavé, ale pro znalce všech knih se některé informace znovu opakovaly už po několikaté. Některé části se mi zdály až moc zdlouhavé a trošku nudné. Knihu jsem poslouchala v audioknižní podobě, takže jsem vydržela až dokonce, a to hlavně díky skvělému panu Barešovi, kterého hlas mám moc ráda.

Vesmich
16.07.2022 5 z 5

Takový Atlas mraků po Rakerovsku. On to autor vždycky stejně roztáhne tak, že má v jedné knize několik příběhů, z nichž některé dotáhne a jiné ne a pak to často honem honem skončí, takže když to udělá pořádně a dokončí je všechny, tak to má, překvapivě, lepší efekt! Za mě výborný! Velmi málo skuhrání, emočního dojení a vůbec žádné rakoviny!!!

kolacky
12.07.2022 4 z 5

Netypické, ale dobré!

hana4834
10.07.2022 4 z 5

První kniha od autora. To rozdělení příběhu mě trošku vadilo ale bylo to čtivé tak určitě přečtu dalsi jeho knihy

astra3
08.07.2022 5 z 5

Pěkně se to četlo, ale čekala jsem na závěr nějaké větší propletení/rozuzlení. To se nekonalo. Ale dobré za mě.

hrabalikoval
07.07.2022 4 z 5

Pokud se odprostím od toho, že toto je úplně něco jiného než na co jsme zvyklí, tak je to super! Opravdu to není klasický Weaver. Tento nápad propojení čtyř různých příběhů do sebe se mi moc líbí. Kniha mě bavila, ale musím říct, že se těším zase na toho pravého Weavera. Každopádně kniha je super a opravdu stojí za přečtení jako takový spojovač mezi dalšími příběhy, na které se všichni určitě těšíme.

Warty
02.07.2022 3 z 5

Musím říct, že tento díl série se mi tolik nelíbil jako ty předchozí. Přestože jsem se na knihu těšila, rozdělení do tří příběhů mi moc nesedělo. I tak na autora nezanevřu a budu se těšit na další díl.

ydnac
02.07.2022 5 z 5

Od pana Weavera bych klidně mohla číst nákupní seznam a určitě by mě to taky bavilo :-)
Skvěle vymyšlené čtyři případy, zamotané, napínavé.
Těším se na další pokračování s Rakerem :-)
Celou sérii doporučuji :-)

Awča
27.06.2022

Na další setkání s oblíbeným autorem jsem se moc těšila. Někdy je to ovšem tak, že se cesty dvou blízkých duší minou.
Nedočetla jsem.

Hanouch072
23.06.2022

Weaver nezklame, nemůžete jeho knihu odložit, dokud ji nepřečtete..jak bezvadně zkombinoval tyto čtyři příběhy! A ty náměty!