Stín ve dveřích

Stín ve dveřích https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484457/bmid_stin-ve-dverich-rE5-484457.jpg 4 313 80

David Raker série

ČTYŘI ZÁHADY. ČTYŘI PŘÍBĚHY. JEDEN SPOLEČNÝ KLÍČ… Pro Conisterovy to byl večer jako každý jiný, dokud Paul nevyšel po schodech do prvního patra. Dlouho se nevracel, a tak se Maggie, jeho manželka, vydala nahoru za ním. U postele našla jeho telefon a peněženku, všechna okna byla zamčená zevnitř. Po Paulovi se slehla zem. Soukromý vyšetřovatel David Raker se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách a ví, že každé zmizení – jakkoli nepravděpodobné se zpočátku zdá – má logické vysvětlení. Ani ve snu by ho ale nenapadlo, kam ho případ Paula Conistera zavede. A to je jen začátek jeho potíží… Co spojuje hrozivý objev v londýnském metru, znovu otevřený odložený případ, z něhož záhadně zmizely klíčová svědkyně i hlavní podezřelá, a zdánlivě náhodnou střelbu, k níž došlo tisíce kilometrů daleko? Klíčem k nalezení pravdy bude právě David Raker.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Shadow at the Door , 2021

Swissman
25.12.2022 4 z 5

Nelíbila se mi jen jedna povídka. Zbytek byl dobrý. Jako celek to funguje. Raker se prolíná dějem několika příběhů a musel jsem si dokonce z knihovny vyndat předchozí díl, abych byl trochu v obraze. Nic proti povídkám, ale Weaver je spíš běžec dlouhých tratí.

Luigi1
20.12.2022 3 z 5

Začátek byl výborný ale postupem času se to začalo vléci.

čef
12.12.2022 4 z 5

Čtyři případy propojené důvtipným Rakerem, který zde nehraje takovou roli jako v předešlých knihách, to je covidový nápad autora, který slíbil, že se to již nebude opakovat. Zaplať Pánbů! I když stále skvělé čtení, není to prostě vono. Předcházející díly uměly lépe upoutat a přesvědčit. Avšak jako výplň pro další pokračování to jistě jde.

cathyblack
11.12.2022 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Nebylo to špatné, určitě to nalákalo mou zvědavost na to zkusit nějakou knihu od Tima. Každý mi je doporučuje a já jak se zdá sáhla po té nejslabší. Ale přesto, čtyřku si to zaslouží už za první příběh, který mne vážně chytil a já neusla, dokud jsem ho nedoposlouchala.

Maky806
28.11.2022 5 z 5

Ale jo dalo se to číst, ale nebylo to ono. Asi jeho nejslabší knížka řekla bych.

Katulinka69
16.11.2022 4 z 5

Tak za mě nejslabší Rakerovka. Každopádně David nadále zůstává moje srdcovka.

RebeccaLynn
29.10.2022 4 z 5

Tim Weaver je zcela rozhodně můj neoblíbenější spisovatel současnosti, a i když tato kniha byla dobrá a četla se stejně dobře jako ty předchozí, těším se na dalšího klasického Davida Rakera. Vůbec to nebylo špatné, ale chybělo tam to napětí, které člověku brání knihu odložit a rozechvěle čekat, jak se to všechno rozuzlí.

CharlesWard
27.10.2022 2 z 5

Dvě ne úplně vydařené novely a dva příběhy vytržené z kontextu.

Kerberos
20.10.2022 3 z 5

Nejslabší díl, povídky jsou vždy tak nějak ošizené.

EmillyT
03.10.2022 4 z 5

I když tato kniha byla jiná než jsou předchozí případy D. Rakera četla se opět skvěle. Líbil se mi povídkový styl této knihy. Všechny 4 příběhy jsou čtivé a napínavé. Objasnění čtvrtého příběhu mě hodně překvapilo. Už teď se těším na další knihu T. Weavera.

konicekbily
28.09.2022 4 z 5

Očekával jsem standardní knihu, ale nebylo to tak. Odlišné příběhy - a hned čtyři - ale napsané autorovým stylem a promyšlenými zápletkami. Myslím si, že zkouší udělat příběhy kratší, povídkové, jak to dělávala Agatha Christie, když měla nový námět a domnívala se, že to není na celou knihu. I povídky autor umí.

Holly.W
19.09.2022 5 z 5

Tim Weaver je pro mě jeden z nejlepších autorů současnosti. A David Raker je jednou z mých nejoblíbenějších knižních postav. Musím si koupit každou knihu, která od tohoto fenomenálního autora vyjde a ani jednou jsem nelitovala, a to ani u této knihy. U této knihy tady máme něco trošku jiného, než na co jsme byli doposud zvyklí, a sice 4 příběhy jejichž pojítkem je práve Raker.
Ve dvou příbězích se setkáváme se starými známými – Colmem Healym a Kaderovou. Případ, který řeší David Raker a případ na který vzpomíná Healy mají jedno společné téma, nad kterým se musí čtenář zamyslet: a sice, jestli se dá ospravedlnit to, když člověk spáchá těžký zločin za účelem pomoci někomu jinému.
Příběh muže z metra byl taky hodně zajímavý i když dost krátký a zdánlivě nevyřešený. Říkala jsem, si třeba to bude další z Rakerových samostatných případů. Ale na konci knihy se to tak nějak vysvětlí.
Můj dojem z této knihy je perfektní. Dobře napsané, napínavé, nepředvídatelné, prostě skvělé. Nemám co bych vytkla.
A úplně na konci nám Weaver dá malou ochutnávku dalšího Rakerova případu a už teď se na to neskutečně těším!

Kaik
18.09.2022 3 z 5

Davida Rakera mám rád, ale tenhle příběhový spletenec mě úplně neuchvátil. Samostatný román bude opět lepší.

berila
12.09.2022 3 z 5

Ač autor patří mezi mé největší oblíbence, tak tahle kniha se mi moc nelíbila. Splnil si svůj sen se čtyřmi příběhy spojenými do jedné knihy, ale nějak to drhlo. Doufám, že příště to opět bude "starý dobrý"David Raker.

alzbeta4340
12.09.2022 5 z 5

Všechny případy s Davidem Rakerem nemám zdaleka načtené, takže nemůžu přesně srovnávat. Možná ale právě proto se mi tyto povídky líbily, protože propracovanější samostatné romány na mě ještě čekají. Některé pointy byly trochu ošizené, na druhé straně bylo fajn, jak byl děj dohromady provázaný.

Anet2106
31.08.2022 5 z 5

Super knížka. Asi nejvíce mě překvapil závěr první a poslední povídky. Líbilo se mi, jak jednotlivé povídky navazují na sebe. Rozhodně zajímavá změna od předchozích knih. Kvůli prolínání s minulostí je fajn znát i knihy předešlé. Rozhodně se těším na další díl!

edith79
25.08.2022 4 z 5

Tentokrát hned čtyři příběhy v jedné knize a každý z nich sám o sobě velmi zajímavý. Potěšilo mě setkání s postavami z knih minulých, potěšil mě návrat do minulosti. David tentokrát tolik prostoru neměl, ale jeho život se prostřednictvím ostatních postav posunul opět dál. Epilog ovšem Rakerovi patřil a ten mě rozhodně velmi navnadil na pokračování série.

jurass1976
17.08.2022 5 z 5

Zase napínavé a zajímavě propojené čtyři různé příběhy

shelma
16.08.2022 4 z 5

David Raker trošku jinak...

rm
14.08.2022 5 z 5

První příběh hustej, ty další už nebyly tak napínavý, i když poslední trochu překvapil... Nějak stále hledám to pojítko :-(