Není cesty zpět

Není cesty zpět https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304721/bmid_neni-cesty-zpet-yIJ-304721.jpg 4 912 222

David Raker série

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Never Coming Back , 2013

iška
08.10.2018 4 z 5

Jak již kdysi napsala B. Němcová "Není na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem" a o knihách to platí naprosto stejně. Já mám Tima Weavera prostě ráda.

BernardBlack
10.09.2018 3 z 5

Není cesty zpět...a tak musím jít proti proudu.Protože nechápu proč má neoriginální a místy značně nudný a přestřelený příběh tak vysoké hodnocení.

Costanzo
02.09.2018 5 z 5

Tim Weaver se řadí mezi mé oblíbené autory hned vedle Nesba, Larssona, Deavera nebo Minniera. První Rackerovka u nás vyšla jako "Není cesty zpět" a mohu říct, že je to naprostá bomba. Škoda jen, že jsme všichni začali až od čtyřky, protože pokud nechápeme životní příběh Davida Rakera od začátku, hodně souvislostí nám uniká. Kniha je napínavá, temná a mrazivá se spoustou opuštěných a chátrajících domů (fuj tam by člověk nevlezl), vtáhne vás do děje takovým způsobem, že si připadáte jako byste tam byli taky. Konec? WOW naprosto dokonalý. Stojí za to si to přečíst.

Strnady095
01.09.2018 4 z 5

Rakerserii jsem začal čtyřkou...a dost dobrý :-) ... prima jazyk, prima námět, prima vysvětlovací linka z minulých měsíců...fajn čtení...nezklamalo

kalache
29.08.2018 4 z 5

...autor nezklame...

markyticka
23.08.2018 4 z 5

Jako první jsem četla Údolí mrtvých (2.kniha v sérii), tohle byla má druhá kniha ze série (4.kniha v sérii). Líbila se mi víc i mi přišla více reálnější. V knize se opět vrací ke knize, která jí přdchází v sérii, v češtině však vyjde až v 10/2018. To mne trochu mrzí, že už vím, co David přežije. Teď se budu snažit číst sérii od začátku a na 3. díl si počkám :)

Terez25
15.08.2018 5 z 5

Konec opravdu stál za to. Co se týče knihy jako takové, opět není o čem. :-)
Tim Weaver je můj nový oblíbený autor a David Raker je skvělá postava. Výborně vykonstruovaný příběh, ostatně jako všechny, které jsem doposud v této sérii četla. Čeká mě "Bez slitování"...

Shinky
19.07.2018 5 z 5

Napínavá, plná zvratů a ten konec... :-)

TeaPeter
14.07.2018 3 z 5

Proti prvnímu dílu to bylo lepší, ale stále této řadě nemůžu přijít na chuť. Možná to celé bylo až trochu překombinované. Uvidíme, jak se bude vyvíjet dále.

Katulinka69
12.07.2018 5 z 5

Již druhá kniha a obě jsou skvělé,už se těším na další.

EDAADA11
24.06.2018 5 z 5

Super čtení, kniha byla napínavá od prvního až do posledního řádku.

Ajuszka
19.06.2018 5 z 5

Knizku mam od vanoc a moc se mi do ni nechtelo.Ted lituju ze jsem si ji nechavala tak dlouho ujit. Perfektni cteni,urcite se vrhnu na dalsi.Celou knihu jsem mela touzebne prani,ktere se mi vyplnilo s posledni vetou. Dekuji

Lmslaver
30.05.2018 4 z 5

Do série s Davidem Rakerem jsem naskočil do čtvrtého dílu (ostatně jako první vyšel i u Mystery Press), ale až na pár odkazů ze soukromého života a pozůstatky po dramatičtějším zakončení z předchozí knížky, to nemá na zápletku Není cesty zpět žádný význam. Tim Weaver rozhodně nepřepálí start a velmi pomalu rozjíždí tajemný příběh a buduje detektivní zápletku. První kapitoly na mě působily trochu vlažně, ale s každou přibývající stránkou bylo těžší knížku odložit, napětí pozvolna stupňuje, děj je proložen akčními pasážemi.
„Náhody neexistují,“ říká David Raker, ale mě těch náhod stejně přišlo ke konci románu nějak moc. Přesto je to vynikající detektivní thriller a těším se na další díl.

JindřiškaP.
23.05.2018 4 z 5

Tak to docela ušlo. :-D Napínavá a velmi čtivá kniha, sice tam občas byly části, které byly trošku zdlouhavé, ale jinak výborné čtení. Určitě si přečtu i další autorovy knihy.

ThomasRuhe
07.05.2018 3 z 5

Na začátku mi zápletka přišla solidní, ale přece jen mne moc nezaujala. Když jsem se začal smiřovat s tím, že to nebude nic zvláštního, tak se překvapivě příběh výrazně vylepšil a začal mě zajímat i bavit.
To vydrželo zhruba až do konce, i když úplný finiš hraje trochu na city, ale beru, že Weaver chtěl alespoň částečný happyend. Hodnocení tak 70-75 %.

muchomurka
03.05.2018 5 z 5

Super knížka, napínavá, strhující. Už samotné náměty - opuštěný dům jako by se lidé vypařili, opuštěná vesnice, tajemno, spousta škaredého počasí - byly přesně to, co vyhledávám. A příběh nezklamal. Sice bych se obešla bez toho Las Vegas, ale patřilo to tam, tak proč ne.

Schamila
30.04.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto spisovatele, moc dobrá. Krásné prostředí, co příběhu dodávalo napětí, děj také originální, ten vám určitě zůstane za nehty, napětí až do samotného konce, takové čtení mám moc ráda. Za mě moc doporučuji a už jdu na další ...

romana0733
09.03.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, ale ani vynikajici. Bylo tam moc postav, tak jsem se v tom ztrácela. O napěti nebylo nouze, ke konci hodnė zvratů, tim se to aspon vylepšilo.

perpe2a
22.02.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když se občas děj trošku zasekl. Nechybělo napětí a překvapivé rozuzlení. Nedávám 5 hvězdiček, protože v některých vypjatých situacích mi něco přišlo až nereálné, ale jinak docela fajn čtení. Mohu doporučit.

kap66
19.02.2018 4 z 5

Slušná detektivka. Kompozici jinou než chronologickou mám v oblibě. Dlouhé popisy, to ano, ale napsané čtivě, takže mě nenudily - a opravdu jsem je nepřeskakovala. Vlastně jsem si je užila; vyhledávám teď detektivky, které obsahují souvětí o více větách a bohatou slovní zásobu (což se mi v poslední době občas nedařilo, a to i u dobře hodnocených autorů). Zápletka sahající dost hluboko do minulosti, jó, to je moje. Davida Rakera bych brala domů; myslí mu to, a ještě k tomu vydrží zátěž jako kůň! Ne, ve skutečnosti nechci být ironická, protože celkově hodnotím knížku kladně a další díl nenechám ladem.