Nářek drozda

Nářek drozda https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510743/bmid_narek-drozda-Npe-510743.jpg 5 306 77

David Raker série

DÁVNÁ VRAŽDA. NEVYSVĚTLITELNÉ ZMIZENÍ. A DĚSIVÉ TAJEMSTVÍ, KTERÉ JE SPOJUJE. Krátce před nehodou zachytí Cate a Aidena Gascoigneovy na silnici dopravní kamera. Smějí se a všechno se zdá být v naprostém pořádku. Pouhých pár vteřin nato se jejich auto zřítí do třicet metrů hluboké propasti, kde okamžitě vzplane jako pochodeň. Takovou nehodu nemohli manželé přežít. Jenže když se hasičům konečně podaří ohnivé peklo uhasit, čeká na ně překvapení. Ve voze ani v blízkém okolí nenajdou žádná těla nebo ohořelé ostatky. Po Gascoigneových se slehla zem. Po dvou a půl letech se zoufalá rodina obrací na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se ihned pouští do rozplétání záhady. Proč sjelo auto Gascoigneových ze silnice? A kam se manželé poděli? Chtěli předstírat vlastní smrt? Ale proč zrovna takhle? A kvůli čemu? Nebo komu? Před Davidem Rakerem se vrší otázky bez odpovědí. A to ještě netuší, jaké hrůzné tajemství pod vrstvami lží objeví a že se při honu za pravdou sám stane lovnou zvěří.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mystery Press

The Blackbird , 2022

Aligator805
01.06.2023 5 z 5

Tak toto bylo opravdu vynikající čtení. Za mě asi vůbec nejlepší díl o Davidu Rakerovi. Velmi dobře dobře propracovaná zápletka, staré nevyřešené případy, tajemství. A ten konec! Prostě bomba! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu! Snad to bude brzo.

Gaeberys
01.06.2023 5 z 5

Haleluja, konečně i skvělý název, za který se v MHD nestydím a nemusím ho skrývat jako jiné názvy připomínající tuctové srdceryvné románky (Žena mého života, Zlomené srdce,..).
Máme tu jeden lesbický pár, jeden pár gayů a zmínku o covidu. Moderní kniha...

Nuže a co se týče zápletky, famózní. Pokud nad tím hluboce nepřemýšlíte. Garantuji, že knihu přečtěte jedním dechem. Najdete v ní opět různé dějové linie a dočkáte se i Healyho. A já se nemohu dočkat dalšího dílu.

iveta3689
30.05.2023 5 z 5

Opět skvěle napsané. Každá věta napínavá, vybroušená, kniha se čte sama. A ten konec je něco, hned potřebuji další díl.

JustWomen
30.05.2023 5 z 5

Hodně dobré čtení, odložené případy a hledání pohřešovaných osob jsou moje srdcovka. Propracované zápletky, prolínání událostí a osob dávné minulosti, nedávné minulosti a současnosti, jen doporučuji pamatovat si jména, protože těch postav tam bylo fakt hodně a musela jsem se vracet a dohledávat, kdo je kdo. Napínavé, logické, David Raker jak má být. Těším se na další díl.

Awča
26.05.2023 5 z 5

Tak moc jsem se na další díl těšila!
A stálo to za to, velmi, velmi čtivé.
Osobně mám nejraději začátky vyšetřování, to pomalé ověřování stop, kdy čtenář ještě netuší, co je důležité a co jen pro dokreslení.
Konec byl smršť, bravurně zvládnutá.
A ten závěr...
Takže se opět moc těším na další díl :-)

Janaves
23.05.2023 5 z 5

To je prostě bomba! Ten závěr super, potřebuju pokračování.

Nelly
23.05.2023 5 z 5

Výborný thriller, kde vás poslední věty každé kapitoly nutí číst dál a dál. Napínavé, zamotané, plné otazníků a s koncem, který vás přiměje nedočkavě čekat na další díl.

Palele
22.05.2023 5 z 5

Já to prostě miluju. Když jsem přečetla úvodní anotaci, tak jsem si říkala - no Weavere, tak to už jsi přepísknul, z toho nemůžeš vybruslit se ctí. To nemůže mít žádné věrohodné vysvětlení. A zase jsem se spadlou bradou sledovala, jak se příběh řítí do zatáčky, šlape na plyn, aniž bych do poslední chvíle měla byť tušení, kdo je zahradník... pardon vrah. Prostě to zase dokázal, Tim i David a nezbývá než čekat na další neuvěřitelnou story. Už se nemůžu dočkat.

EvaMetzger
18.05.2023 5 z 5

Tak teda....... Nenachadzam slova..... WOW! Tim opät nesklamal! Strasne dufam, ze seria s Rakerom bude pokracovat dalej, a to co najskor. Ved uz vcera bolo neskoro :) Ako sa z toho Raker vyseka? Lebo ten koniec je fakt na infarkt!!!

Sančez
15.05.2023 5 z 5

WOW WOW WOW TAK TOHLE BYLA JÍZDA. Opět mistrovský počin spisovatele a to čekání na Davida se vyplatilo. Ale co ten konec? No doufám že čekání na pokračování nebude opět tak dlouhé.

Titas9001
14.05.2023 5 z 5

Tim Weaver je pro mě už jako povolená droga. Přes 400 stran, kde každičká věta má význam, člověk slupne jako malinu a nestačí se divit, že už je konec. Ach jo!!!!!!!!!!! Pro mě jako milovníka tohoto žánru má jedinečné kouzlo v tom, že tam až na vyjímky nenajdete těla bez hlav, potoky krve a šokující scény. Těch pár nakládaček, které David schytá, tak ty odpouštím. Přesto to napětí je cítit z každé kapitoly a nikde to neubere na plynu! Ještě navíc to, jak dokáže TW pracovat s atmosférou příběhu a popisem lokalit, tak to někdy až působí, že jste součástí děje a někde blízko to sledujete. A na závěr nás dokonale navnadí na další díl. Jen tak dále. Další Raker vyjde v Anglii za měsíc. Těším se na nám už známé postavy a další a další Rakerovky. Doporučuji, protože to je lahůdkové čtení.

Martiiiik
14.05.2023 5 z 5

Výborná kniha, jak je u Tima zvykem :-) Už bych asi i poznala autora, i kdybych to nevěděla :-) Už jsem se moc těšila na nový díl s Davidem a vůbec to není zklamání.. :-) Zajímavý případ.. Kam se mohli za pár sekund ztratit dva lidé, aniž by zanechali stopy? A nikdo nic neviděl.. Nikdo nic neví.. Prostě to správné napětí :-) A David se jako obvykle ocitá v ohrožení života, které přináší pravda.. A policie ho nemá ráda :-D
A k tomu linka s Colmem.. Věčné strašidlo prozrazení..
Konec tomu dal skvělou tečku a jsem moc ráda, že se můžeme těšit na další velmi napínavý díl :-)

WaN635
10.05.2023 5 z 5

Cate a Aiden Gascoigneovi jsou zachyceni na kameře, jak jedou po cestě k přátelům. Jsou spokojený manželský pár, ale o 10 vteřin později se jejich auto zřítí do rokle. Po pádu, který neměli šanci přežít, prostě zmizeli!

A od této chvíle jsem se do knihy zakousla tak, že jsem zoufale toužila vědět, co se stalo s Cate a Aidenem. Především proto, že každá nová informace znamenala novou záhadu.
David je v této knize opětovně pozoruhodně houževnatý a odhodlaný vyšetřovatel, tentokrát sice nedostal za každým rohem přes drž...., ovšem i tady si užije své.
Linka s Colmem taky gradovala, až k překvapivému konci.
Kniha je napsána ve strhujícím tempu i přes svou tloušťku nenudí ani chvilku, nemá téměř žádné hluché místo. Napětí a zvědavost mě drželo přilepené ke stránkám od začátku do konce a knihu doporučuji nejen milovníkům a věrným čtenářům příběhů s Davidem Rakerem, ale všem, kteří milují v příbězích nečekaná překvapení či zvraty.

danica6371
08.05.2023 4 z 5

Weaverovy knihy na mě působí takovým lehkým dojmem. Jsou svěží, plynule plynou až ke svému konci. Žádné šílené zvraty, brutalita. Liší se od jiných autorů krimi. Čtou se tak nějak sami. Každopádně se těším na pokračování. Jsem zvědavá :-)

vera4669
07.05.2023 5 z 5

Raker je moje srdcovka prostě a bylo to dlouhé čekání, ale tahle jízda opět stala za to :) Kniha od začátku do konce napínavá, musela jsem si jako vždy naplánovat jeden den jen na čtení, protože taková kniha se prostě neodkládá :))
Snad nebudeme na další čekat moc dlouho, protože ten konec? :)

Peta0405
03.05.2023 5 z 5

David Raker je zpět a se vším všudy. Přečteno během 2 dnů jedním dechem, nešlo to odložit. (A teď mě zase mrzí, že jsem si to víc nešetřila :-) ). Ta kniha opět nemá hluché místo a ten konec... Další díl vychází v aj v červnu (The last goodbye) a měli bychom se v něm setkat s Rebekou ze Ztracených střípků a doufám, že se nějak vyvrbí i linka s Healym.

Paja1709
02.05.2023 5 z 5

Vzdy jak vyjde nový díl si říkám s čím nás může ještě Tim Weaver překvapit a vzdy se mu to podaří. Tento díl byl prostě skvělý. Kniha se cetla úplně sama.A konec knihy byla teda jízda.Tak jen doufám, že se brzo dočkáme nového dílů, jelikož ten konec .......