Nářek drozda

Nářek drozda https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510743/bmid_narek-drozda-Npe-510743.jpg 5 306 77

David Raker série

DÁVNÁ VRAŽDA. NEVYSVĚTLITELNÉ ZMIZENÍ. A DĚSIVÉ TAJEMSTVÍ, KTERÉ JE SPOJUJE. Krátce před nehodou zachytí Cate a Aidena Gascoigneovy na silnici dopravní kamera. Smějí se a všechno se zdá být v naprostém pořádku. Pouhých pár vteřin nato se jejich auto zřítí do třicet metrů hluboké propasti, kde okamžitě vzplane jako pochodeň. Takovou nehodu nemohli manželé přežít. Jenže když se hasičům konečně podaří ohnivé peklo uhasit, čeká na ně překvapení. Ve voze ani v blízkém okolí nenajdou žádná těla nebo ohořelé ostatky. Po Gascoigneových se slehla zem. Po dvou a půl letech se zoufalá rodina obrací na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se ihned pouští do rozplétání záhady. Proč sjelo auto Gascoigneových ze silnice? A kam se manželé poděli? Chtěli předstírat vlastní smrt? Ale proč zrovna takhle? A kvůli čemu? Nebo komu? Před Davidem Rakerem se vrší otázky bez odpovědí. A to ještě netuší, jaké hrůzné tajemství pod vrstvami lží objeví a že se při honu za pravdou sám stane lovnou zvěří.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mystery Press

The Blackbird , 2022

Katulinka69
20.09.2023 5 z 5

Opět neodložitelná kniha. Tohle mě nepřestává bavit

Rodaw
08.09.2023 3 z 5

NÁŘEK DROZDA
Hodnocení Knihánkova: 3 hvězdy

David Raker dostává do rukou další složitý případ - dvojice Cate a Aiden zmizela za velice zvláštních okolností. Jejich auto se zřítilo do 30 metrů dlouhé propasti a okamžitě vzplanulo. Oba dva beze stopy zmizeli, jejich těla nebyla nalezena - přitom takovou nehodu zákonitě nemohli přežít. Co se stalo... ?

Na knížku jsem se moc těšila, ale bohužel musím konstatovat, že mi úplně nesedla (jsem jasný ufounek, hodnocení má totiž naprosto bezvadná). Na mě hodně hodně dlouhá, samé vyšetřování a rozhovory. Určitě to mnoha lidem sedne (a sedlo, jak tak koukám na hodnocení - říkám, já jsem ufoun...), ale já jsem se u čtení dost nudila:(.

Knížka je hodně zamotaná, má v sobě spoustu linek (i časových) a některé momenty byly velice děsivé a creepy (ty se mi líbily moc). Rozhodně byl Nářek drozda v něčem překvapivý a špatně dopředu odhadnutelný - to jsou velká pluska. Jako mínus ale zase naopak vnímám za mě lehkou překombinovanost.

Tuto knížku bych doporučila všem koumálkům:). A klidně bych ji s klidným svědomím dala i náročnějším čtenářům - kniha je hodně inteligentní a donutí Vás přemýšlet :).

Více brzy v mém povídání na YouTube, kanál Knihánkov :-).

Knihomillka
04.09.2023 5 z 5

Skvělý příběh, stejně jako všechny knihy ze série Davida Rakera.

intelektuálka
03.09.2023 4 z 5

Téma záhadného zmizení manželské dvojice pojal autor originálně ..... začátek nabídl spoustu otázek - jak a proč ?

A vyšetřování se ujímá David Raker - a naráží na fotografie písečných dun od Cate ....
Objevila Cate něco v případech zavražděných žen ?

V knize je vedeno několik linií - a je tu poměrně dost kombinací, než autor dojde k uzavření ... a sám musí bojovat s pronásledováním ....

Měla jsem více podezřelých - ale ten motiv " rodiny drozdů " mne nenapadl.

Patapuf
28.08.2023 5 z 5

Tak tohle bylo top.... opět příběh plný napětí a zajímavého ukončení.... nedopadlo to úplně vesele, ale bylo to spíš moje doufání.... každopádně Tim je pořád na vrcholu a touto knihou to opět potvrdil....

cedos
25.08.2023 5 z 5

Opět skvělé

Pája699
23.08.2023 5 z 5

Tak tohle bylo hodně zamotaný klubko lží, pastí a intrik. Nemusím snad ani zmiňovat, že můj oblíbenec Raker si s tím poradil cca za týden levou zadní. Co někdo nevyřeší za x let, David má hned. Což trošku na polici nevrhá dobré světlo :-)

Mě tento díl nadchl, stránky utíkaly jako voda. Bez dechu jsem jenom četla a četla do zdárného konce. Napínavé, akční, záludné.

Jako ale ten konec?...masakr....jsem zvědavá, jak to bude pokračovat v dalším díle. Za mě pecka a jedno velké doporučení!

Didi15
21.08.2023 5 z 5

Četlo se jedna báseň, sice za mě už trochu překombinovaný příběh ,ale pořád je to jízda . Velice se těším na dalšího Rakera:)

jes09
17.08.2023 5 z 5

Mé první shledání s tímto autorem a hned zprvu mě neskutečně nadchnul. Jediné písmenko nemělo hluchý charakter. A konec? Luxus, kdybych mohla, dám hvězd více.

Kaja1
04.08.2023 5 z 5

Jako vždycky stránky utikaly jako voda. Skvělá zápletka, a to napětí do posledního písmene. Těším se na další Davidovo vyšetřování.

LadaLil
28.07.2023 4 z 5

Vyborna detektivka jako vsechny, ktere jsem od tohoto autora cetla. Vyznacuji se velkou spletitosti pribehu a tentokrat se mi stalo, ze jsem si uplne nevybavovala podrobnosti jednotlivych postav. Nicmene rozuzleni samotneho pribehu se mi libilo a zaujalo me.
Kdyz o knize zpetne premyslim, vse davalo smysl a bylo pro pribeh relevantni, i kdyz v prubehu me nekolikrat napadlo, ze podpribehy jsou jiz prekombinovane.

I kdyz zadna z detektivek tedy ani tato (vyslechla jsem jako audioknihu ve vynikajicim podani Igora Barese), me nechytla tolik jako Zlomene srdce, vim, ze po urcitem case se opet k tomuto autorovi vratim. Je skvely. Konec, ktery jiz predjima dalsi dil, me rozhodne zaujal.

Milovnikum detektivek mohu doporucit, i kdyz tentokrat nehodnotim vsemi hvezdami.

Ajuszka
24.07.2023 5 z 5

Miluju sérii s Davidem Rakerem.Autor mě vždycky dostane svým nápadem a celkovou zápletkou knihy.

Tentokrát se David potýká se zmizením Cate a Aidena,kteří během autonehody sjeli ze srázu a jejich auto začalo hořet. Žádné ostatky se ovšem ve vraku auta nenašly a tak pro Davida nastává pátrání,kam se poděli.

V knize bylo na mě už příliš jmen,začínala jsem se v tom lehce ztrácet. Samotné rozuzlení nebylo až takové wow jak jsem čekala,ale celkově hodnotím knihu velmi kladně.
A konec nám autor opět ponechal otevřený takže se máme na co těšit.

EmillyT
21.07.2023 4 z 5

Jako obvykle skvěle napsané, napínavé a super čtivé. Kniha mi vůbec nešla odložit podobně jako většina předchozích dílů a už se nemůžu dočkat, až vyjde další díl. Přišlo mi trochu úsměvné, že případ, který policie nedokázala vyřešit za 30 let, zvládl David za týden. Trochu to vypadá, jako by britská policie byla úplně neschopná.

exlibris470
18.07.2023 4 z 5

Copak o to, čte se to jako vždycky skvěle. Jen je to už velice těžko k uvěření. Chtělo by to trochu se vrátit na zem. Rodinný gang, desítky mrtvol, několik
vypálených hotelů, změny
totožnosti a žádné podezření? V tom případě HANBA britské policii!

dasa8349
18.07.2023 5 z 5

Líbila jako všechny jeho knihy. Doporučuji.

terinkha
18.07.2023 5 z 5

29/2023
Netuším, jak to Weaver dělá, ale já jeho knihy musím prostě vždycky zhltnout! Včera to nešlo jinak, potřebovala jsem vědět, jak to skončí.
Detektivka je naprosto nevídaně čtivá, ich forma mi je pořád velmi sympatická, celá zápletka a rozuzlení dechberoucí. Včera v noci jsem dočetla a ještě dneska při čtení mě tak zvláštně šimrá při pomyšlení, jak to vlastně dopadlo...Bylo to wow!
Přiznám se teda k jedný věci. Pamatuju si Ewana Taskera, pamatuju si Spikea, dokonce i McCaskella. Ale u každý knihy, zas a znovu, úplně zapomenu na Healyho...Prostě mě ta linka asi nějak nechytla, Healy mi nebyl sympatický už na začátku a tak ho vždycky úplně vypustím :-D Teď jsem zvědavá, jak se to vyvrbí dál ;-)
Asi se už opakuju, ale celou sérii moc doporučuju! Plnej počet hvězd, 95 %!

RebeccaLynn
16.07.2023 5 z 5

Další skvělý příběh s Davidem Rakerem. Weaver neztrácí ani kondici ani nápady.

Katania
08.07.2023 5 z 5

Paráda, jako vždy !

Majulle
08.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha je napínavá a velice čtivá, jediné v čem jsem se ztrácela byla hromada lidí pod svými pravými, falešnými atd jmény.. :) ale doporučuji

alabra
08.07.2023 5 z 5

Ne každé vyřešené pátrání musí končit vítězstvím, výborný díl, pomalý start, část, kdy je do problémů vtažen David, je velmi dramatická, potom zase zvolnění a závěr s jedním oříškem na samém konci.
Výborná četba pana Bareše příběh umocňuje.