Nářek drozda

Nářek drozda https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510743/bmid_narek-drozda-Npe-510743.jpg 5 306 77

David Raker série

DÁVNÁ VRAŽDA. NEVYSVĚTLITELNÉ ZMIZENÍ. A DĚSIVÉ TAJEMSTVÍ, KTERÉ JE SPOJUJE. Krátce před nehodou zachytí Cate a Aidena Gascoigneovy na silnici dopravní kamera. Smějí se a všechno se zdá být v naprostém pořádku. Pouhých pár vteřin nato se jejich auto zřítí do třicet metrů hluboké propasti, kde okamžitě vzplane jako pochodeň. Takovou nehodu nemohli manželé přežít. Jenže když se hasičům konečně podaří ohnivé peklo uhasit, čeká na ně překvapení. Ve voze ani v blízkém okolí nenajdou žádná těla nebo ohořelé ostatky. Po Gascoigneových se slehla zem. Po dvou a půl letech se zoufalá rodina obrací na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se ihned pouští do rozplétání záhady. Proč sjelo auto Gascoigneových ze silnice? A kam se manželé poděli? Chtěli předstírat vlastní smrt? Ale proč zrovna takhle? A kvůli čemu? Nebo komu? Před Davidem Rakerem se vrší otázky bez odpovědí. A to ještě netuší, jaké hrůzné tajemství pod vrstvami lží objeví a že se při honu za pravdou sám stane lovnou zvěří.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mystery Press

The Blackbird , 2022

ArwenAragorn
08.07.2023 5 z 5

85%

..."Vraťme se raději zpátky k drozdům. Jak jsem říkala, jen zřídka se vzdálí od místa, kde se vylíhli, ale víte, co je na nich fascinující? Víte, co je klíčem jejich úspěchu?" Došli jsme k poslednímu zákrutu schodiště a na okamžik jsme byli s ...... téměř tváří v tvář. "Přizpůsobivost. Umějí se až neuvěřitelně dobře adaptovat na nové prostředí. Zahrady, odlehlé lesy, městské parky, střechy domů. Dokážou se usadit kdekoli. A přežijí. Nejen to, oni prosperují. A víte, co je na tom nejlepší? Lidé si jich skoro ani nevšimnou. "
____________________________________________________________________________________________________________
Dokonalý thriller. Výborně vymyšlený, neskutečně čtivý, napínavý, se skvělou zápletkou a mnoha záhadami, které se nakonec podaří Davidovi vyřešit. A dokonce všechno zní docela uvěřitelně. David sám je v nebezpečí smrti a musí utíkat i před policií. Moc se mi líbila linka s Healym a s tím i úplný závěr.
Tento díl řadím k těm nejlepším od Tima Weavera, musíte si ho prostě přečíst!

hana1039
07.07.2023 5 z 5

Audiokniha:
Ano, tento díl se fakt povedl :-) mám za sebou jen pár dílů od začátku,pak jsem dala pauzu,no a končím novinkou :-)) Chudák David, jsem opravdu zvědavá,jak se s tou zprávou,co se dozvěděl úplně na konci, vypořádá... potřebuji další díl :-))
Poslech Igora Bareše výborný,tak jsem si to užívala dvakrát :-))

alzbeta4340
07.07.2023 5 z 5

Tentokrát hodně povedený díl. Jako tradičně strhující úvod, kdy David začne pátrat po manželské dvojici, která nevysvětlitelně zmizí z místa své vážné dopravní nehody. Konec je víceméně logický a přehledný a přestože je vše objasněno, určitě navnadí čtenáře ke čtení dalšího dílu.

pch1976
06.07.2023 5 z 5

Kniha napínavá, čtivá, tento spisovatel píše dobře. Jen někdy moc překotně jedna zápletka předhání druhou. Přečteno ale na jeden zátah potřebovala jsem vědět, co se vlastně stalo. Takže hodnotím plným počtem hvězd

Imis
04.07.2023 3 z 5

Za mě o něco slabší než starší knihy, ale stále dobré. Poslouchala jsem jako audioknihu a Igora Bareše mám moc ráda, takže pro mě je poslech plus. Pravidelným čtenářům autora určitě neuniká určitá schematičnost jeho knih, ale zrovna v této sérii mi to tolik nevadí, vím co čekat a udržuje si to úroveň.

berila
30.06.2023 5 z 5

Nemohu jinak, ale tento autor prostě patří mezi mé nej. A to vším - stylem psaní, čtivostí a hlavně tím, že se zabývá nevyřešenými případy a pěkně postupně je rozmotává a to mě baví.

čef
28.06.2023 5 z 5

Pátrání po dvojici manželů, která se ztratila po děsivé nehodě, se obrátí v pátrání po sériových vrazích mladých dívek. Hrdina se sám ocitne v podezření a musí se hodně otáčet, aby vše vyřešil a dostal se z mnohých ohrožení. Špičková série se zde opět dostala na vrchol žánru.

mikika
26.06.2023 5 z 5

tak to byl opět masakr. nechápu, jak to dělá, že v řadě skvělých knih dokáže pořád zlepšovat.

Petronela16
21.06.2023 4 z 5

No mňa to tentokrát až tak nenadchlo.Ten začiatok super, ale v strede sa to vlieklo neskutočne, už som zvažovala, že končím .Iba meno autora mi zabránilo prestať v čítaní.Zaver bol strhujúci, ale pre mňa tiež príliš roztahany.V každom pripade počkám na ďalšiu knihu, kde to bude pravdepodobne znovu o Healym.

Holly.W
19.06.2023 5 z 5

Asi se budu opakovat ale Tim Weaver je jedním z nejlepších spisovatelů thrillerů současnosti. A David Raker jedním z mých nejoblíbenějších knižních hrdinů.
Raker řeší zapeklitý případ, kdy ze dna rokle, z ohořelého vraku auta zmizí Cate a Aiden Gascoigneovi. David se vydává po několika málo stopách, které má, a pomalu, kousek po kousku odhaluje případ, který je rozsáhlejší a děsivější, než by se ze začátku mohlo zdát.
Napětí se stupňuje, překvapivých zvratů v ději přibývá a čtenáři jde po těle husí kůže. A ten konec! Já prostě musím vědět, co bylo dál!
Mrzí mě, že už jsem dočetla. Bylo to rychlé. A čekání na dalšího Davida Rakera bude dlouhé.

astra3
19.06.2023 5 z 5

David zase v ohrožení života. Baví mě číst, jak rozplétá nitky příběhu. Napínavé.

Wyder
18.06.2023 5 z 5

Spokojenost veliká, tenhle Raker se zase povedl. Přečteno jsem měl za víkend a teď zas čekat rok a víc na další díl.

Ty poslední věty knihy jsou ale velkým příslibem pro příště... :) Těším se.

michaela5515
17.06.2023 5 z 5

David opět nezklamal. Děj svižný, napínavý. Jsem moc zvědavá, jak se vyvinou události na konci knížky. Vypadá to na slibné pokračování, což není nic překvapivého :)

rm
15.06.2023

Jo, opět nezklamal. Já jsem spokojený.

iška
14.06.2023 5 z 5

To jsem si ale opět krásně užila. Minulý týden se na Goodreads.com objevil další díl a já opět lituji, že jsem se v mládí nevěnovala pořádně jazykům. Budu muset být prostě trpělivá a počkat si na český překlad, ač bych se do čtení nejraději pustila již dnes.

ydnac
11.06.2023 5 z 5

ZMIZELI BEZE STOPY!

Cate a Aiden.
Jejich auto sjelo ze srázu, ale těla se nenašla.
Rodina Cate si najala Rakera, aby zjistil, co se stalo a dal jim vysvětlení, na které už dva roky čekají.
Musela jsem samozřejmě přemýšlet, jak to mohlo být. Jestli ještě mohou žít, jestli je někdo unesl, odtáhl, nebo se jim podařilo vyskočit z auta a zmizet?
A důvod? Motiv?
Tentokrát má David proti sobě soupeře, který se jen tak nevzdá.
CHCE VYHRÁT ZA VŠECH OKOLNOSTÍ!

Super detektivka :-).
Těším se na další :-).

m2056
06.06.2023 5 z 5

Dobrá kniha ale něco mě vadí trochu prostředek knihy se vleče a závěr zase moc rychle. Co mě vadí je náznak dalšího pokračování Rebecca?

marketa1860
05.06.2023 4 z 5

Velká spokojenost. Moje první setkání s Davidem Rakerem a už se těším na další knihy.
Parádní zápletka na začátek a pak svižné, logické, fungující rozplétání bod po bodu. Srozumitelné, napínavé.

AlenaF
02.06.2023 5 z 5

Těšila jsem se na další pokračování, nebyla jsem zklamaná. Bezvadná zápletka.

Pavlína2019
02.06.2023 5 z 5

No - tak naprostá pecka!
Kniha si zaslouží všechny hvězdičky vrchovatě!

Zbytečné něco popisovat - takové napětí, přehledná komplikovanost, nápad i laskavost, s jakou autor píše, pohledat.

Ohromná kniha, nechápu, jak lze něco takového napsat a hlavně vymyslet, rozhodně si ji přečtěte!!