Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1354 357

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

danica6371
19.01.2021 3 z 5

Tohle mě velice mile překvapilo. A to se mi do této série nějak vůbec nechtělo. Už jsem detektivních sérií přečetla dost, toto je spíše detektivní thriller, ale o to příjemněji se to četlo. Příběh je psaný z první osoby a to se mi také četlo velmi dobře, i když jsem z toho ze začátku byla trochu rozpačitá. Text není tak květnatý jako u jiných autorů, ale beru to tak, že je to autorova prvotina a bude se dále zlepšovat. Některé závěrečné pasáže byly sice trochu přitažené za vlasy, ale na to už jsem si celkem zvykla, že "hlavní hrdina" je superman :-D

koubinda
18.01.2021 5 z 5

První díl se mi líbil, přečteno na jeden zátah. Těším se na další

raty
13.01.2021 4 z 5

Tima Weavera jsem měla v hledáčku už delší dobu. Ráda čtu série chronologicky, tak jsem začala s touto knihou. No, bylo to dost překombinované. Hlavní hrdina se mi, navzdory jeho nezničitelnosti, moc líbil. Možná příjemná změna. Určitě zkusím ještě další díl.

mirka71
09.01.2021 5 z 5

Tim Weaver patří mezi mé oblíbené autory, David Raker mezi mé oblíbené knižní hrdiny, ačkoli je trochu železný muž a superman, který se jako zázrakem z každé polízanice v poslední chvíli dostane. Malinko přehnané, ale přesto dobré čtení. Zápletky má autor zajímavé, všechny jeho knihy mě zatím zaujaly, i když jak říkám, trochu pohádka pro dospělé.

jprst
08.01.2021 4 z 5

Z mé strany dobrá volba, napínavý příběh s nečekanými zvraty a dobře propracovanou zápletkou, kterou autor dovedl až k překvapivému závěru, to za přečtení stálo.

Munzik
03.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Právě jsem objevil mého dalšího oblíbeného autora (alespoň doufám). Kniha měla od začátku poměrně akční spád a četla se velmi dobře. Když už jsem myslel na konci, že budou zbylé stránky jen okecávačky, dost jsem poté koukal. Ikdyž jisté podezření ohledně Malcolma jsem již měl. Jen tak dál Time.

i.stefany
03.01.2021 4 z 5

No pane jo. Podle recenze to vypadalo jako obyčejná detektivka a zatím se z ní vyklubal brutální morbidní thriller plný násilí a krve. Na první díl série celkem ostrý nástup. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale pozadí příběhu, kam byl zasazen, mi nic moc neříká. Závěr mě totálně šokoval. Každopádně napínavě napsáno, zkusím i další díl.

Světluška4
01.01.2021 4 z 5

Tak toto bylo první setkání s knihami Weavera a musím říct, že mě to nutilo číst dál a dál protože jsem byla zvědavá jak to dopadne a kdo za tím stojí a musím říct, že úplný závěr mě překvapil. Určitě zkusím i další knihy tohoto autora.

lištička123
30.12.2020 4 z 5

Mě se první díl líbil. Měl napětí a napínavý konec. Určitě si přečtu i díly další.

čarodějka333
25.12.2020 2 z 5

Upřímně, fakt nevím co si myslet.
Autor mi byl doporučen, protože jsem hledala něco podobného Carterovi, jehož knihy jsem teď přímo dohltala s nadšením.
Dočítám tento první díl, a nejsem si jistá, jestli tomu dám šanci dál.
Možná po zkušenostech s Carterem, možná příliš nabuzená doporučeními.... :(.
Zápletka zvláštní, snad i nezajímavá... každou kapitolou tak nějak čekám že se něco vyvrbí... a nutím se číst ještě kousek. Možná dám potom šanci dalším dílům série, ale fakt nevím...

montik_m
16.12.2020 2 z 5

Sérii D. Rakera jsem začal třetím dílem s názvem Ztracený a musím říct, že se mi velmi líbil. I proto jsem si pořídil Hon na mrtvého a bohužel přišlo zklamání. Vadilo mi, že většina napětí se odehrává v soubojích a ve vzájemném nahánění, které trochu nepochopitelně hlavní hrdina často podcení nebo spíše něco osudového přehlédne, což jej následně přivede do malérů. Když se toto schéma několikrát zopakovalo, byl jsem rozladěn:-). Také se mi někdy nezdála časová osa, kdy padouch konal a hlavní hrdina vlastně jen přihlížel, aby se mohl do úzkých dostat, ale těžko posuzovat, protože mnoho soubojů na život a na smrt jsem v životě nepodnikl:-).
Rovněž samotné téma pro mě nebylo příliš zajímavé, připadalo mi nevěrohodné. Třeba by pomohla jiná realizace myšlenky a její ztvárnění než to, které nabízí kniha. Ale možná jde pouze o záležitost osobního vkusu. V každém případě se ke knize již vracet nebudu a četbu dalších dílů D. Rakera si budu muset dobře rozmyslet.

evelýny
14.12.2020 3 z 5

Audiokniha: čte Igor Bareš

Sugestivně popisné, odporně detailní.
Překombinovanost po vás chce soustředění a velkou pozornost. Pro mě častá ztráta orientace s následnými zpětnými návraty.
Projekt Golgota: vymývání mozků nebo vzkříšení?
Zuby všude, kam se podíváš.
Nesmrtelnost hlavního hrdiny zarážející, možná unavující.
Konec byl však nečekaný, překvapující, přesto uvěřitelný.

,,Jde o šanci začít znovu.Dosažení nového stavu vědomí. Jde o vzkříšení. Osvobození se od bolesti a lítosti. Osvobození se od minulosti.
Pokušení stále číhá všude kolem a pokušení člověka užírá."

A já přemýšlím: Fantasmagorie nebo výborný thriller?

P.S.: A třeba mají v Anglii jenom málo zubařů, málo sluníčka a hodně whisky...

Arsi007
03.12.2020 3 z 5

První díl ze série se soukromým detektivem Davidem Parkerem a troufám si říct, že pro mě i poslední.

Námět byl zajímavý a vůbec celé vyšetřování bylo čtivé, ale bohužel hlavní hrdina mi vůbec nepřirostl k srdci a bylo mi v podstatě jedno, co s ním bude. Nehledě na jeho těžko uvěřitelné štěstí, díky kterému se dostal i z naprosto patové situace.

Děj byl místy opravdu hodně překombinovaný, což mi ke konci dělalo trochu problém, protože mi splývalo víc věcí a jmen najednou a byl v tom trochu zmatek.

Na trhu jsou mnohem propracovanější detektivky s prvky thrilleru. Proto doporučuji jen občasným, nenáročným čtenářům.

IG: @hanybooks

Madelisi
01.12.2020 3 z 5

Napínavost a čtivost se nedá upřít. Stejně tak překvapivý zvrat. Bohužel děj, poté co se přesunul na farmu, mi přišel až moc psycho a halucinogenní, že jsem sem byla ráda, když se objevil mrtvý muž a vše vypadalo opět normálně.
A ještě otázka na závěr. POZOR SPOILER Skutečně je možné žít a pracovat ve Francii bez dokladů? Hádám, že daná osoba asi neřekla, jak se jmenuje, když se tam skrývala.

EmillyT
01.12.2020 4 z 5

Dlouho jsem Tima Weavera odkládala bez povšimnutí stranou. A jak jsem zjistila, byla to velká chyba. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh je velmi napínavý s překvapivým vývojem. Okamžitě jsem si oblíbila postavu Davida Rakera. Knihu určitě doporučuji.

iveta3689
01.12.2020 4 z 5

Rozuzlení zápletky se dá docela dobře odhadnout. To ale neubližuje napětí a čtivosti. Kniha je hodně dobře napsaná, čte se lehce a rychle, hodně baví.

kokosek
30.11.2020 5 z 5

Konečně jsme se dostal k první části této série. Ano příště to chce se podívat správně co je první díl. Třeba bych mohl někoho pověřit nalezením správného dílu, třeba nějakého vyšetřovatele. Co třeba Davida Rakera?
Ten sice hledá nezvěstné lidi, ale určitě by mi pomohl. On totiž najde vše. I mrtvé lidi.
A jo, je to hodně dobrá kniha. Zvlášť když si jedn pomůže tím, že už zná další díly a ví jak se bude život hlavního hrdiny dále vyvíjet. To tomu dodalo ještě krapet zajímavosti.
Jinak rozhodně je to příběh plný překvapení a zajímavých osudů. Rozhodně doporučuje 10 z deseti věrozvěstů. A určitě čtěte až do konce.

VonDracek
09.11.2020 4 z 5

Napínavý příběh detektivního tipu. Docela mě překvapil konec a rozhodně jsem jen málo věcí v událostech předvídala, což je bezva. Pravda asi dvě otázky mi zůstaly nevysvětlené, některé souvislosti jsou docela dost zamotané, občas mi trvalo pospojovat si ty správné osoby.
Doporučuji! :)

soupik2012
28.10.2020 5 z 5

Víra může být silným nástrojem manipulace a v rukou šílence se stává mocnou zbraní. Bývalý novinář David Raker se v příběhu občas chová poměrně nelogicky, ale právě k přihlédnutí k faktu, že není policistou a že po ztrátě manželky hledá sám sebe, jsem ochotna mu jeho chování uvěřit a tolerovat ho. Samotný příběh je velice spletitý, zamotaný a orientaci nám neulehčuje ani fakt, že většina postav příběhu si časem změní své jméno. Občas jsem se proto ztrácela a ne všechno jsem hned pochopila. Vše do sebe zapadne až úplně na konci. Do poslední řádky si nemůžete být jisti, jak příběh nakonec skončí. Ta tajemnost je myslím zároveň největší předností této knihy. Velice dobře vystavěný thriller. Audioknihu čte pan Igor Bareš. Mám ráda pomalejší tempo vyprávění, ale toto bylo i na mě moc pomalé. Zrychlovala jsem až na 1,3. Jinak knihu přečetl velice dobře a budu se těšit v jeho provedení na další díly této série.

jitkapeldova
27.10.2020 5 z 5

Hezký napsaná kniha, druhá co jsem četla a rozhodně si přečtu další..
Děj napínavý, čtivý.. Závěr mě dost překvapil, kladně :)