Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1361 1361

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

Rade
25.07.2020 3 z 5

Plusy: Zajímavá originální zápletka, dobře a svižně napsané a až na jednu výjimku nečernobílé postavy, občas docela zajímavě nastavená morální dilemata s úvahou, kde končí dobro a začíná zlo.
Na mě ale moc komplikovaně zašmodrchané, přehnaně akční s honičkami a souboji, občas ne moc pravděpodobné, hlavní hrdina má až neuvěřitelné štěstí, když si uvědomím, že je to netrénovaný neozbrojený novinář, který se postupně ocitá v těch nejzapeklitějších malérech…

hana1039
20.07.2020 4 z 5

Tohle je moje první kniha od TIM WEAVER a už vím, že určitě nebude poslední, David Raker se stane mým kamarádem... a taky vím, že můžu očekávat ještě více napětí, zvratů a různých šíleností v dalších dílech. Dávám 4 hvězdičky, ale ne proto, že jsem nebyla spokojená, naopak, ale chci si nechat rezervu na ty další, které mě čekají.. Opravdu jsem si to užila, hlavně ten konec, jak jinak, než překvapivě!!!

jan6775
19.07.2020 4 z 5

Napínavá a propracovaná detektivka.

MMacicekk
14.07.2020 4 z 5

Hon na mrtvého doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi detektivní příběhy plné akce a napětí, pátrání a objevování, šokujících zvratů a nečekaných konců. Vřele doporučuji i přes drobné výtky (např. snaha hlavního hrdiny pouštět se do nebezpečných a riskantních situací, z nichž vždy jako zázrakem vyvázne). David Raker je však velký sympaťák, kterému fandíte za každou cenu. Těším se na další díly.

petrarka72
07.07.2020 4 z 5

Napínavé a za vlasy přitažené, thriller v pravém slova smyslu. Seznámení s Davidem Rakerem příjemné, nepovažuji za nutné začíst se do dalšího případu teď hned a okamžitě, ale budu o něm vědět, až dojde zajímavější čtivo.

Eidalon
06.07.2020 3 z 5

Má druhá autorova kniha, tentokrát jsem sáhl po první knize v sérii. David je zde již soukromým detektivem, pracuje sám, a celá mizérie hlavní postavy celé řady knih začíná právě v tomto příběhu. David se prací snaží vypořádat se smrtí své ženy a přistupuje na návrh, který mu předkládá bývalá známá jeho ženy a důvodem jsou právě společné pocity – smutné tesknění po milované osobě.

Hon na mrtvého opět začíná tak trochu záhadou, ze které se pak vyklube temná minulost a především příběh lidí, kteří ve svém nastavení chtějí „dělat dobro“ způsobem, který je prosté veřejnosti zcela nepochopitelný.

David opět naráží na řadu překážek, několikrát stojí na pokraji smrti ze které ho vytáhne tu náhoda, tu rychlý zvrat děje. Postupně je však vše odhaleno i když největší překvapení čeká na Davida a čtenáře až v závěru příběhu.

Knihu čtu po své první Weaverovce (Není cesty zpět), která se mne zdála mnohem výraznější. Jednoduchá rozhodnutí hlavního hrdiny jsou nahrazována mnohdy nepochopitelně jinými a to pro další dramatičnost děje, ale již jsou méně uvěřitelná.

Za mne lepší tři hvězdy.

Solverino
03.07.2020 4 z 5

Celkem se to dá, ale je to dost překombinované a lehce sci-fi.

Rudla333
25.06.2020 5 z 5

Výborná kniha!

Detektivky zdaleka nejsou můj oblíbený žánr, ale tahle kniha mi byla silně doporučena a její téma mě zaujalo, tak jsem se rozhodl dát jí šanci a rozhodně nelituji.

Příběh začíná v mysteriózním duchu, což mě okamžitě zaujalo a měl jsem tak trochu obavy, když se od původního zdání odklonila a začala situaci vysvětlovat racionálně.

Strach ale vůbec nebyl na místě, protože autor s příběhem pracuje naprosto příkladně. Záhada nám je odhalována v průběhu celé knihy a zároveň si nechává to hlavní na konec, což je pro mě mnohem příjemnější, než klasické hromadění otázek a velké odhalení všeho najednou na konci knihy.

Napětí je taky udržováno na jedničku, čemuž napomáhají hodící se kraťoučké kapitoly a ideální poměr akce, vyšetřování a reálných dialogů.

Celou dobu jsem chtěl dát 4*, protože ačkoliv mě kniha moc bavila a prakticky neměla žádné slabé místo, neměla vyloženě žádný moment ze kterého bych si sedl na zadek.

To se ale změnilo v samém závěru, když už jsem si myslel, že je příběh uzavřený a čeká mě jen klasický doslov. Zvrat na konci ale knihu ještě posílil a nechal mě zírat s otevřenou pusou, aniž by byl nějak nucený, či neuvěřitelný.

Kniha je skutečně klenotem svého žánru, dokonce bych řekl že krásně prezentuje nový směr, kterým by se mělo vydat více autorů detektivek.

Doporučuji každému.

hrabalikoval
21.06.2020 4 z 5

Napínavý příběh plný překvapení. Na to, že jsem měla období kdy jsem byla “předetektivkovaná”, tak jsem knížku přečetla jedním dechem. Hezky se to četlo a děj plynul rychle. Těším se na další díly.

m.valova
19.06.2020 4 z 5

David Raker..další z lidí,který mi určitě časem přiroste k srdci víc a víc.Téma knížky vypadalo tak nějak normálně..ovšem ve finále pěkný hnus,radši se nad tím nezamýšlet..svět je opravdu plný fanatiků a bláznů,doufám že autor čerpal jen ze své vlastní fantazie a ne z pravdivých životních osudů.V sérii určitě budu pokračovat,mám ráda vývoj jednotlivých postav a tady to určitě nebude jinak.

Lucek
16.06.2020 3 z 5

Tak vám nevím. Bavilo i nebavilo. Trochu na škodu ty neuvěřitelné honičky a souboje. Ale dám sérii šanci a zkusím další díl.

Doubravka1975
15.06.2020 5 z 5

Super ! Četlo se to skoro samo.
1.dil série bývalého novináře Davida Rakera, který se nyní zabývá, na radu své ženy Derryn pátráním po pohřešovaných a zmizelých osobách.
Jdu hned na další díl

Etule
14.06.2020 3 z 5

Rozhodně to mělo opravdu pěknou myšlenku, ale musím přiznat, že jak si tam s ním pořád hráli na kočku a myš, tak už mi ke konci v mysli nejednou vytanulo: "Proč ho prostě nezastřelí? Měli by klid." Ze všeho se tak nějak dostával až moc na "štěstí", což mi celkový dojem docela kazilo. Přesto se mi David jako postava líbil, takže dalším dílům dám určitě šanci.

Ivka14
13.06.2020 4 z 5

Upřímně jsem ráda, že jsem na tuhle knihu narazila. Zajímavé téma a zápletka. Těším se na další díly, které si přečtu snad co nejdřív.

janina66
09.06.2020 4 z 5

Super čtení. Napínavý děj se zajímavou zápletkou. Strhující děj mě zcela pohltil. Davida jsem si oblíbila. Kniha se mi líbila, i když tam pár neuvěřitelných momentů bylo. Zvlášť ke konci.

koki.veru
05.06.2020 5 z 5

Konečně jsem se dostala k této sérii a vrhla se na první díl a dobře jsem udělala. Knížka je suprová, takže v sérii určitě budu pokračovat. Čte se strašně dobře, postavu Davida jsem si okamžitě oblíbila. Jediné, co se mi moc nelíbilo, je trošku to téma - maličko neuvěřitelný až přehnaný, ale věřím, že další díly budou lepší :)

Safrika
21.05.2020 5 z 5

Za me super, kniha me uplne pohltila a cetla se mi neuveritelne rychle.

Joyce24
18.04.2020 3 z 5

Začátek nebyl špatný, ale další vývoj příběhu mě nijak zvlášť nenadchl. Konec byl takový uspěchaný, čekala jsem, že ještě přijde nějaké další vysvětlení a ono nic. Za mě poměrně značné zklamání.

mulderka
15.04.2020 3 z 5

Tak jsem se konečně dostala k první části dobrodružství Davida Rakera, soukromého očka. Na rozdíl od těch tří špalkovitých pokračování, které jsem měla v drápech už dřív a nijak zvlášť mě nenadchly /viz moje komenty u příslušných titulů/, vypadal Hon na mrtvého jako slibný začátek série. Dokonce i počet stran udržel autor v přiměřených mezích. A celá ta historka působila dost dlouho tak nádherně temně - skoro až lynchovsky. No, bohužel to zabil krkolomný a naprosto neuvěřitelně překombinovaný závěr. Proti tomu, co pan Weaver navymýšlel v dalších pokračováních, ale ještě pořád jakžtakž únosný. Někdo by mu měl šetrně sdělit, že autorský postup "originalita nade vše" nemusí být v rámci detektivky vždy ten nejlepší a že méně občas může být i více.
Budiž, ke třem hvězdám coby odměně za solidní řemeslo mrsknu půlku jako bonus za to, že jsem tentokrát nemusela přeskakovat "výplňové" stránky a občas jsem Davidovi i zafandila. ;-)

ennlady
07.04.2020 3 z 5

Tahleta knížka, ač první ze série, se mi dostala do rukou až po přečtení několika novějších autorových děl. A jsem ráda. Protože kdybych ji četla jako první, na ty další už bych asi neměla chuť. Tento příběh je opravdu dost divný a přitažený vlasy, je tam hodně honiček a rvaček a jen skončí jedna, za chvíli je tu druhá, taky nepravděpodobných náhod je tam dost, prostě nic moc. Ale pokud tato knížka některého ze čtenářů odradila a pokud ji četl jako první, tak mu můžu poradit, ať dá panu Weaverovi ještě šanci. On fakt umí i o hodně lepší věci.