Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289524/bmid_bez-slitovani-pcU-289524.jpg 4 857 238

David Raker série

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Fall From Grace , 2014

AlenaF
08.10.2017 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku. Napínavý děj, dobře přeložené, čtivé. Doporučuji.

wooloong
24.09.2017 3 z 5

Příliš mnoho stran a příliš málo děje. Občas jsem se přistihla, že mi oči jen tak kloužou po stránce, dokud jsem nedošla k výsledku. Proč podrobně popisovat, kudy hrdina jel, kde zahnul doprava, kde doleva, do jaké ulice, když se nic zásadního během cesty nestane. Jestli je autor placen od stránky, tak se to dá pochopit. Můžeme být rádi, že si nenamastil kapsu popisem, jakou rychlost hrdina zrovna zařadil, jaké dopravní cedule a protijedoucí auta potkal a zda nepřekročil rychlost v obci. Dobrá zápletka i dobré vyprávění až na tu hromadu vaty.

SimonaP
11.09.2017 2 z 5

Děj knížky by se dal napsat tak do padesáti stran. Zbytečně natahované nic, a nic se tam ani podstatnou část knihy neděje. Nebavilo mě to.

Ka.Flo
21.08.2017 5 z 5

Napínavé od začátku do konce! I ty detaily, které u většiny knih nutí k usnutí, byly podány naprosto vzrušujícím způsobem. Výborný děj, není to typická detektivka jako všechny ostatní. Doufám že ostatní dílly budou také tak povedené

Aligator805
20.08.2017

Právě jsem dočetla. Místy trochu zbytečně natažené, ale velice dobrý děj a zápletka. Jen je škoda, že to u nás vychází až od 4. dílu a unikají tak vazby hlavního hrdiny v soukromí.

Eevina
22.07.2017 4 z 5

Naprostá spokojenost, sice mi trochu mrzelo, že jsem nezačala tím dílem předchozím, ale za mě super, je to čtivý, napínavý, jediné co bych trochu vytkla je to, že mi to přišlo trochu natažené. Určitě zkusím i další díly. Ale to co mě mrzí je to, že jsou u nás knihy vydávány až od poloviny série a tak soukromý život hlavního hrdiny si člověk musí krapet domýšlet.

Lenka40
21.07.2017 4 z 5

Tak tohle byla moje první kniha od autora a byla jsem velice spokojená . Vyšetřování odloženého případu ztracené osoby ,byl velice čtivý pořádně zamotaný a na konci nechybělo pořádné překvapení. Určitě si přečtu i další knihy od autora a samozřejmě doporučuji k přečtení.

OldřichHanton
17.07.2017 4 z 5

Docela slušná detektivka ze série, která mi byla doteď neznámá. Bez slitování má rozhodně super atmosférou co mě na začátku úplně vtáhla, bohužel už v půlce se díky jisté zdlouhavosti a drobným nelogičnostem v chování postav začalo kouzlo poněkud vytrácet. Konec naštěstí nebyl špatný, takže mohu doporučit.

Acquenta
07.07.2017 3 z 5

Nic extra to nebylo a ten konec jsem si představovala lepší, víc napětí...tak čtenáře napínat a ono to skončí ,, pouhou " nevěrou...

Mišutamyš
25.06.2017 5 z 5

Atmosféra knížky je úžasná. Napínavý, místy až tajemný příběh. Od autora moje první kniha, která mne velmi nadchla. Plný počet hvězdiček a hned jdu shánět další díly.

Iva B.
04.06.2017 5 z 5

Výborné od začátku do konce! Ten konec, popis jak, kdo a proč jsem nečekala! Ode mě plný počet bodů. Určitě si pořídím i další díly, jen škoda a už to tady zaznělo, že to nevydávají chronologicky od prvního dílu....

cori
28.05.2017 3 z 5

David Raker pátrá po zmizelém policistovi v důchodě, postupně odhalí jeho tajemství a rodinnou špínu. Autor mě docela šokoval postavou hlavního záporáka, který vše řídil a manipuloval druhými. Takový obrat jsem nečekala. Vydařené bylo setkání v blázinci. Ráda si přečtu i předchozí díly. Nechápu, proč jsou vydávané pozpátku.

princesse
11.04.2017 4 z 5

První třetina mi až tak moc nešla, ale pak se děj rozjel a už se četlo jedna radost. Občas jsem se divila nad kombinacemi a myšlenkami, ale až do konce jsem se již opravdu nenudila. A přiznávám, že konec mě překvapil ... Čeká na mě další kniha od tohoto autora Není cesty zpět, tak jsem na to zvědavá. Určitě knihu doporučuji.

šipek
10.04.2017 5 z 5

Tak koukám, že jsem knihu ohodnotil 5 hvězdičkami a nenapsal jsem komentář tak činím dodatečně. Tak dost dobrá detektivka, která splnila mé očekávání. Vše do sebe postupně zapadávalo a konec mě dost překvapil. Vřele tuto knihu doporučuji.

lea6493
05.04.2017 5 z 5

moc pěkně napsáno, napínavé, čtivé. Člověk neví komu má vlastně věřit celou dobu.

konicekbily
29.03.2017 3 z 5

Hodně použitých myšlenek z jiných knih je pokládáno do celkem slušně vestavěného příběhu pro našeho Superamaterskeho vyšetřovatele. Kniha je uměle natahována, ale dá se číst.

NikaMirka
17.03.2017 3 z 5

Tři hvězdy, a to ještě za to, jak překombinovaný byl konec. Jinak zbytečně vleklé. Některé stránky a informace, nadbytečné. Akorát brzdily spád příběhu. Chyba se SIM kartou?! No to jako vážně? Takovou chybu by si mohl dovolit vyšetřovatel u prvního případu, ne pokud se zabývá hledáním ztracených lidí. Občas jsem se dokonce obávala, jestli "lovec" ze sebe nedělá sám lovenou zvěř, protože tolik chyb, které udělal snad už hraničí až s blbostí, ne s dokonalou prací v utajení. Čekala jsem pecku, která bohužel nebyla zase až takovou peckou. Možná kdybych nečetla tolik jiných, lepších knih, dala bych pět hvězdiček. Ale vím, že jsou jiné knihy z kterých jsem si sedla na prde*, takhle k nim bohužel nepatří.

martina1199
28.02.2017 4 z 5

Opravdu zajímavě zašmodrchaný příběh. Rozjezd je trochu pomalejší, ale když se jím prokousáte, opravdu si tu jízdu užijete :-)
A když už to vypadá, že je vše rozpleteno a vysvětleno, přijde teprve ta opravdová, závěrečná pointa, která pro mě byla velkým překvapením.
Doporučuji.

mulderka
19.02.2017 3 z 5

Zbytečně překombinované a pořád dokolečka... dočetla jsem, ale žádné velké nadšení se u mě nekonalo. Tohle asi brzo zapomenu...

zuzana2599
28.01.2017 5 z 5

Nelituji čas strávení čtením thilleru Bez slitování. Ze začátku jsem trochu pochybovala nad výběrem knihy, lekala mě její tloušťka, ale po prvním začtení mě Davidovo pátrání chytilo a nepustilo až do úplného, překvapivého konce. Příběh je sice obsáhlý, přitom jsem ale neměla pocit, že je zbytečně rozvláčný, všechno do sebe zapadlo a bylo vysvětleno.
S radostí a očekáváním sáhnu po dalším příběhu Davida Rakera.