David Copperfield (zkrácené vydání)

David Copperfield (zkrácené vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44696/david-copperfield-44696.jpg 4 267 29

David Copperfield je rozsáhlý román, zachycující nejen životní příběh hrdinův od narození do let zralosti, ale i široký obraz anglické společnosti. V tomto vydání vychází jenom první část, Davidovo dětství. Příběhy i hořké zážitky, které jsou v mnohém i spisovatelovou zpovědí a vzpomínkou. Budete je jistě číst jedním dechem. Tato knížka by pro vás měla být prvním setkáním se spisovatelem a s hrdinou, abyste se za pár let vrátili k celému dvojdílnému románu. Pro čtenáře od 11 let redakčně upravila Alena Benešová. Identifikační číslo tohoto vydání knihy je 13-750-80 .... celý text

Lily96
16.10.2012 5 z 5

Velmi zajímavá knížka, co jiného taky od mého oblíbence Dickense čekat. I když má "dobrý" konec, několikrát jsem se u ní rozbrečela. David by potřeboval tolik lásky a byl by ji i dostal, nebýt jeho nevlastního otce.....kruté, dojemné, vtipné. Rozhodně doporučuji.

Graine
15.08.2012

Nádherná klasika. Nepřestává mě rozplakávat scéna zamčeného Davida a šeptání skrz klíčovou dírku ve dveřích...

panjan
19.04.2012 5 z 5

Příběh Davida Copperfielda je dojemný a krutý zároveň. Dickens zde dává poznat jedny z nejhorších lidských vlastností a to je právě krutost, vlastní ubohost, nenávist, jež jsou všechny ztělesněny lidmi se kterými se David Copperfield na své cestě životem potkává. Vše se odehrává v dobrodružné atmosféře, jež Vás nutí otáčet stránku za stránkou a fandit malému Davidovi.

Citace: (1. věta knihy) Prokázat, zda se co hrdina vlastního životopisu projevím já sám nebo zda to místo zaujme někdo jiný,bude úlohou těchto stránek.

raisen
13.02.2012

Úžasné přiblížení /aspoň trochu/ tehdejší doby.

Madluska
05.12.2011 4 z 5

Jakkoliv se nám při hodinách literatury snaží učitelé knihy znechutit, Dickens si své čtenáře stále nachází. Myslím, že zásluhu na tom nese zejména jeho vypravěčské umění: od něj i jinak nudné popisy oblečení mají něco do sebe. :-) Nechtělo se mi ani věřit, že se do tragického příběhu o sirotkovi vejde tolik vtipu. Čtivé, zajímavé, zábavné.

Jakubisko
04.07.2011 5 z 5

Dickens dětské příběhy prostě umí. Přes svou bohatou autorskou sbírku se kupodivu vůbec neopakuje a každý jeho další příběh hltám jako smyslů zbavený. David Copperfield možná není tak syrový jako Oliver Twist, na druhou stranu bych ocenil jistou nadčasovost a větší "obyčejnost" příběhu, do kterého se čtenář má větší šanci vcítit.

Diabolka
09.04.2011

Dickens v Davidu Copperfieldovi položil základy řemesla biografického románu, a to základy sakra pevné a kvalitní. Těšila jsem se na každou další stránku.

mala.bloncka
08.12.2010 5 z 5

Jelikož většina z nás ví, že Charles pocházel z chudých poměrů a nějakou dobu také pobýval na ulici, tak se jeho život z dětství odráží také v jeho dílech. Píše o dětech (sirotci), kteří jsou nějakým způsobem ochuzeni o lásku, lépe řečeno nemají rodiče nebo je ztratili a píše stylem, který mi hřál srdce. Mám ho jako autora ráda!

bararich8
30.11.-0001 4 z 5

Četla jsem to v zjednodušené formě v angličtině...asi proto mi příběh možná někdy utíkal, ale jistě vím, že to bylo plné zvratů :) Doporučuju