Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26106/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-ONV-26106.jpg 5 2833 353

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek, který ji pro děti „napsal a zakusil“, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech.... celý text

Kiwi328
06.03.2019 5 z 5

Když mi rodiče poprvé dali tuhle knihu myslel jsem že budu snad lézt po stropě. Tahle kniha mi zkracuje dlouhé chvilky už celých 7let. Nechápu lidi kteří nazvou Dášenku NUDNOU. Smekám před Karlem Čapkem.
Vřele doporučuji

Fazulajda
15.02.2019 3 z 5

Dášenku bych jedním slovem nazvala nudnou. Tak nezáživnou, až to bolí. Všechno to zachraňuje ta trocha vtipu, se kterou byla kniha psána, ale jinak nebýt toho, že má nějakých padesát stránek, louskala byh ji horko-těžko ještě dnes.

cylindr
15.01.2019 5 z 5

Milovaná kniha mého dětství.

CleoXandra
05.01.2019 4 z 5

Krásná, jemná, roztomilá knížka pro děti, psaná působivou čapkovskou češtinou. Četla jsem ji jako malá holka a dodnes na ni ráda vzpomínám. Dnešní děcka jsou zpravidla zaplavována literaturou zcela jiného zrna. Rodiče, máte-li možnost, dopřejte dětem Dáneňku, je lepší :)

nikikostadinova
26.12.2018 5 z 5

Klasika z mého dětství. Až teď si uvědomuji ten nádherný jazyk.

tomik2132
25.12.2018 5 z 5

Možná přišel čas opět ji vytáhnout z knihovny a usmívat se nad fotkami Dášenky. Tato knížka mě hodně bavila a můžu ji jedině doporučit. Karel Čapek má nádherný styl vyprávění. Knihu dopovázejí ilustrace a přiložené fotografie. NÁDHERNÝ!

Finvarra
21.12.2018 5 z 5

Dášeňka je naprosto kouzelné čtení, které jistě nadchne každé dítě a dospělé pobaví.

katushah
06.11.2018 4 z 5

Krásná knížka. :)

Gabi13
30.10.2018 5 z 5

Krásné a milé. Pan Čapek má skvělou češtinu a úžasný humor. Děkuji za milý večer.

marhoul
22.10.2018 5 z 5

Dášeňku doma milujeme. Posloucháme ji doma roky jako audiopohádku, kterou namluvil legendární pan Hogger. pokaždé žasnu nad spisovatelským citem Karla Čapka.

Havrnka
21.10.2018

Milá vzpomínka na dětství.

Gweny
17.09.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Četla jsem ji několikrát.

p3tris
04.09.2018 4 z 5

K některým dětským knihám se dostávám až v dospělosti. Stejně tak k Dášence. Čapek nejdřív krásně košatým jazykem popisuje běžné situace z života malého pejska, aby poté přihodil několik krátkých pohádek a nakonec se pochlubil domácím fotoalbem. Vtipné a čtivé.

Ran
01.09.2018 5 z 5

Tato knížka se nádherně četla a text krásně doplňovaly drobné ilustrace.

Dominika13
21.08.2018 5 z 5

Dášeňku mám moc ráda, četla jsem ji snad čtyřikrát a už od mala. Pravda, Karel Čapek není zrovna můj šálek kávy, ale u této dětské knížky mi jeho styl psaní a humoru nevadil. Srdcovka. :-))

animovanej medv
18.08.2018 2 z 5

Vadily mi poznámky stylu "toto není rasa pejska pro tebe" a "tohle nejsou správní psy"....

Madli
05.08.2018 5 z 5

Krásná kniha od Karla Čapka. Povídání o pejskovi (spíš fence), jak zažívá tolika dobrodružství, dobrých i špatných chvílí, úrazů a vyléčení že bych je ani nespočítala. A ty fotky na konci byly taky krásné. Fakt moc povedená knížka.

Yustina
17.07.2018 5 z 5

Krásné povídání pro děti

Ishir
22.06.2018 3 z 5

Pěkná kniha, ale mám z ní rozporuplné pocity.

SSTknihy
15.06.2018 5 z 5

Klasika v dětské literatuře. Přiznávám, že mě víc bavily psí pohádky než každodenní pozorování štěněčího života. Naštěstí jsme měli doma verzi s fotografiemi, takže bylo i co prohlížet. Krásu Čapkova jazyka bych spíš ocenila až v dospělém věku, na druhé straně důvod, proč si psi honí svůj ocas a před spaním se točí dokola, si budu pamatovat právě díky skvěle napsané Dášeňce.